ЗАСІДАННЯ ГУРТКА «ТЕОРІЯ ВИБОРУ ТА ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ»

24 травня 2024 року на кафедрі прикладної фізики та вищої математики (ПФВМ) КНУТД відбулось останнє засідання гуртка  «Теорія вибору та прийняття рішень». Керівниця гуртка: Оксана Лагода, завідувачка кафедри ПФВМ.

Мета гуртка - розширити науковий кругозір, познайомити студентів з актуальними прикладними задачами, навчити формалізувати практичну проблему мовою математики,  обґрунтовувати модель та аналізувати результати дослідження, здобути навички.

Тема засідання: «Елементи динамічного програмування. Приклад фірми «Надійний постачальник»

В роботі гуртка взяли участь студенти груп  БІТ 1-23, БІТ 2-23, БІТ 3-23. Було розглянуто метод рекурентних співвідношень, принцип оптимальності Р. Белмана, приклад фірми «Надійний постачальник», задачу про завантаження.

На прикладі більш простих математичних моделей – диференціальних рівнянь, студенти вчилися обґрунтовувати вибір моделі, аргументовано розкривати недоліки і переваги обраних стратегій розв’язування та відповідати на питання, які виникали в аудиторії.