«Університет очима випускника»: зустріч в рамках проекту з випускницею КНУТД 2012 року, магістрантом міланської академії NABA Анастасією Лободою

Ректором університету Іваном Михайловичем Грищенком започатковано  проект «Університет очима випускника». Змістом даного проекту є обмін думками та враженнями випускників КНУТД з викладачами та студентами університету. Мета проекту – об’єктивне висвітлення місця та ролі навчання в університеті в подальшому кар’єрному зростанні наших випускників, в їх долі та перспективах діяльності.

В рамках проекту 2 вересня 2015 року в університеті відбулася зустріч з випускницею факультету дизайну Анастасією Лободою, а на даний час навчається в магістратурі Міланської академії NABA.

Зустріч відбувалая під керівництвом проректора Чабана Віталія Васильовича та декана факультету дизайну Колосніченко Марина Вікторівна.

До зустрічі були запрошені завідувачі кафедр, викладачі та студенти факультету дизайну.

На сьогоднішній день Анастасія Лобода навчається за програмою магістерської підготовки у NABA – Новій академії образотворчого мистецтва в місті Мілані (Італія). NABA – один із самих прогресивних навчальних закладів Італії у сфері дизайну і моди. Цей університет входить у п’ятірку найкращих дизайнерських шкіл світу. Його заснувала 30 років назад група провідних дизайнерів Італії.

В першій частині зустрічі Анастасія Лобода розповіла про свої враження від системи навчання в NABA, розкрила його особливості та зміст. Свій виступ вона виклала у формі презентації проекту «Інтелектуальний дизайн».

За словами Анастасії, в Міланській академії NABA викладають всесвітньо відомі дизайнери-практики, що дуже важливо для студентів, оскільки вони отримують свої знання безпосередньо від визнаних майстрів своєї справи.

У процесі навчання студентам дається можливість втілювати будь-які задуми щодо дизайнерських розробок. Навчання ведеться винятково італійською та англійською мовами. В NABA велика конкуренція серед студентів щодо ідей у сфері дизайнерських проектів, висока вимогливість викладачів  і надзвичайно хороші зв’язки з партнерськими фірмами-виробниками.

У другій частині зустрічі Анастасія відповіла на запитання присутніх які стосувалися всіх сторін навчання. Так, наприклад, учасникам зустрічі було цікаво дізнатися, чи знадобилися Анастасії ті знання, що вона отримала за період навчання у КНУТД, кількість навчальних дисциплін, їх назви та зміст, форми звітності по дисциплінах (екзамен, залік), форми навчання (бюджет, контракт), вартість навчання і т.п.

Анастасія у своїх відповідях особливо підкреслила важливість  попередньої освіти, яку вона у свій час отримала в КНУТД, зауваживши, що у нашому університеті дають фундаментальні знання. Дуже їй знадобилися набуті вміння з креслення, малюнку, оскільки іноземні студенти в цьому плані мають слабкі навички і більше розраховують на комп’ютерні програми, що не дозволяє їм оперативно втілювати свої дизайнерські задуми, повніше реалізувати політ творчої фантазії.

За словами Анастасії, вона вивчала в NABA не більше 8-ми дисциплін в семестр, а останній семестр включає взагалі тільки дві навчальні дисципліни. Звернула увагу на посилене вивчення іноземних мов та комп’ютерних технологій.

На завершення зустрічі Анастасія Лобода подякувала за нагоду поспілкуватися зі студентами та викладачами свого рідного Університету і висловила побажання продовжувати співпрацю зі своєю альма-матір’ю – Київським національним університетом технологій та дизайну, а присутні викладачі та студенти висловили свою думку про те, що зустріч виявилася надзвичайно корисною і пізнавальною для всіх, без винятку.

03.09.2015