Укладено Угоду про створення Кластеру легкої промисловості

Історичний крок: КМДА та Київський національний університет технологій та дизайну разом з підприємствами підписали угоду
про створення освітнього інвестиційно-технологічного кластеру легкої промисловості

22 грудня 2015р. підписано Угоду про співпрацю між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), Київським національним університетом технологій та дизайну та підприємствами легкої промисловості. Свої підписи поставили Київський міський голова Віталій Кличко, ректор Київського національного університету технологій та дизайну Іван Грищенко та генеральний директор ПАТ «Чинбар» Віктор Ліщук.

Предметом цієї Угоди є формування освітнього інвестиційно-технологічного кластеру легкої промисловості як ефективного інструменту інноваційного розвитку його учасників через більш ефективне використання науково-інвестиційного потенціалу.
КМДА, в межах наданих повноважень, сприяє залученню інвестицій, забезпечує інформаційну підтримку заходів та проектів в рамках цієї Угоди та залучає до реалізації міських цільових програм.

В свою чергу університет забезпечує відповідний науковий супровід діяльності Кластеру, здійснює розробку наукових, інноваційних та освітніх проектів на базі підприємств-учасників.

Підприємства-учасники Кластеру реалізують спільні проекти для одержання конкурентних переваг шляхом впровадження сучасних технологій у виробництво.

У своєму виступі ректор Київського національного університету технологій та дизайну професор Іван Грищенко зазначив, що легка промисловість є містоутворювальним фактором зростання. Наша Угода про співпрацю ґрунтується на консолідації зусиль окремих її учасників для досягнення синергетичного ефекту розвитку не тільки членів кластеру, а і міста Києва в цілому, це нова «архітектура» та «дизайн» влади з бізнесом і наукою.

Значний внесок у формуванні Кластеру легкої промисловості зроблено ПАТ «Чинбар» в особі генерального директора Віктора Ліщука. Саме на цьому підприємстві останнім часом впроваджено найбільш наукоємні розробки вчених університету.

«Ми сьогодні підписуємо цю Угоду, щоб комунікація «бізнес-влада-наука» дала змогу ефективно долати перепони сьогодення», – зауважив заступник Київського міського голови Петро Пантелеєв.

Разом з КМДА, Київським національним університетом технологій та дизайну, ПАТ «Чинбар» учасниками Кластеру стали :
- ТОВ «Науково-виробнича компанія «Гідростиль» (директор Півовар Олег Георгійович),
- ТОВ «Дана-мода» (директор Іванова Людмила Іванівна),
- ТОВ «РА.ДА» (директор Прохоровський Андрій Станіславович),
- Черкаський державний бізнес-коледж (директор Кукліна Олега Володимировича),
- ТОВ «Український взуттєвий альянс» (директор Тютюнник Геннадій Валентинович).

23.12.2015