Київський національний університет технологій та дизайну на фестивалі в Іспанії «Ucraina Fest»

В Іспанії, з 2 по 4 вересня, тривав ІІ Міжнародний фестиваль української культури «Ucraina Fest".

Організатори: Товариство зв’язків з українцями  за межами України «Україна-Світ», Українська асоціація «Джерело» (Королівство Іспанія), Генеральне консульство України в Барселоні.

Перші два дні свята приймала центральна площа каталонського курортного міста Льорет-дель-Мар. Заключний день фестивалю відбувся на одній з площ Барселони.

У фестивалі взяли участь українські колективи та виконавці з п’яти країн, а також місцеві грузинські та іспанські фольклорні гуртки.

Київський національний університет технологій та дизайну на чолі з і студентським будинком моди представив колекції дизайнерів – учасників різних років Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Печерські каштани»: Леся Ворона (випускниця КНУТД), Наталя Трофімова (випускниця КНУТД), Оксана Леонова та Тетяна Свергун (учасниці конкурсу «Печерські каштани» різних років).

Також у фестивалі взяли участь численні учасники з України, серед яких заслужена артистка України Леся Горова, заслужений народний ансамбль пісні і танцю України «Дарничанка», київський центр художньої та технічної творчості «Печерськ», народний хор «Княжа Вольниця» з Київщини, народний художньо-фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» з Харківщини, народний фольклорний ансамбль «Вишиванка», народний хореографічний колектив «Рось» з Вінничини, народний ансамбль «Веселка» та інші виконавці.

З Канади приїхав ансамбль «Україна» (Торонто), з Італії – українська школа «Престиж» (м.Рим), з Росії – дует комічної творчості «Clown». Від Іспанії виступали юнацький танцювальний ансамбль «Кричевчанка» та інші виконавці мадридського регіону, а також – українські митці Каталонії.

Крім українців, у фестивалі взяли участь іспанці та грузини з Барселони – жіночий колектив іспанського фламенко «Jara’s» та ансамбль «Georgia».

На фестивальній площі можна було придбати страви української кухні, витвори мистецтва, зокрема ляльки-мотанки та ковані предмети майстрів з України. Від Національної Ради Жінок України малювали емблему миру.

У заключному дні фестивалю взяв участь Посол України Анатолій Щерба. Зі сцени також пролунали теплі вітання мера міста Льорет-дель-Мар та представників мерії Барселони.

За підсумками фестивалю університет отримав пропозиції від організаторів щодо участі у подальших  культурно-мистецьких фестивалях в різних країнах світу, зокрема Португалії, Німеччині, Італії, а також пропозиції щодо взаємодії у освітній площині: читання лекцій про українське мистецтво/історію української моди у навчальних закладах де, навчається українська діаспора: Рим (школа Престиж), Торонто.

14.09.2016