Підписання меморандуму про співробітництво між Університетом прикладних наук та мистецтв Південної Швейцарії та Київським національним університетом технологій та дизайну

3 листопада 2016 року в Київському національному університеті технологій та дизайну (КНУТД) відбувся круглий стіл із презентацією результатів Проекту «Підвищення енергетичної ефективності в будівлях в Україні (EEEU) через сертифікати енергоефективності», який реалізовувався за підтримки міждисциплінарної програми REPIC Platform (Швейцарія) з просування відновлювальної енергетики та енергоефективності у міжнародному співробітництві з SECO, SDC та FOEN. Проект реалізовувався Університетом Прикладних Наук та Мистецтв Південної Швейцарії  (SUPSI) спільно з КНУТД, ICC, Українським центром сприяння розвитку публічно-приватного партнерства та юридичною фірмою «ЮрЕнергоКонсалтинг».

Відкрив роботу круглого столу проректор з наукової та інноваційної роботи Київського національного університету технологій та дизайну Віктор Каплун.

Основними спікерами на заході були:

Dr. Arch. Massimo Mobiglia, Arch. Davide Tamborini - Університет Прикладних Наук та Мистецтв Південної Швейцарії  (SUPSI) - Інституту Прикладної Стійкості щодо Розбудови Довкілля

Ірина Запатріна – голова правління Українського центру сприяння розвитку публічно-приватного партнерства

Вадим Литвин – керівник навчального центру енергоаудиту та енергоменеджменту Асоціації енергоаудиторів України

Анатолій Козленко – голова комісії з енергоефективності ICC, директор центру управління енергоефективністю Київського національного університету технологій та дизайну

Завершенням роботи круглого столу стало урочисте підписання Меморандуму про співробітництво у сфері наукових досліджень та освіти з питань енергоефективності між Університетом Прикладних Наук та Мистецтв Південної Швейцарії та Київським національним університетом технологій та дизайну, в рамках якого заплановано організацію спільного курсу навчання з енергоменеджменту; спільну роботу з проведення сертифікації енергоефективності будівель університету; розробку спільного проекту термомодернізації однієї з будівель університету із застосуванням швейцарських технологій; обмін студентами та науковцями; участь у розробці програми «Енергоефективний університет».

До обговорення були залучені провідні експерти в сфері енергоефективності та енергозбереження з Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України, Клубу мерів, Північної екологічної фінансової корпорації «НЕФКО», комунального підприємства «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних та громадських будівлях м. Києва», члени комісії ІСС та представники громадських організацій та незалежні фахівці.

Під час заходу були вручені сертифікати енергоаудиторів за швейцарською програмою PETRA.

Кульмінацією проведених переговорів після підписання меморандуму стала домовленість про розширення кола питань для подальшої співпраці.

03.11.2016