КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Факультет культурних і креативних індустрій

КАФЕДРА СЦЕНІЧНОГО МИСТЕЦТВА І КУЛЬТУРИ

Анфіса КОЛЕНКО

завідувачка кафедри сценічного мистецтва і культури, кандидат педагогічних наук, доцент

Адреса: 01011 м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, навчальний корпус 4, ауд. 4-0409

Контактний телефон: +38 063 071 68 98; роб. час з 9.00 до 18.00

E-mail: [email protected]

Сторінки в соцмережі:

 https://www.facebook.com/Сценічне-мистецтво-КНУТД-103386388647786

  scena_knutd

  https://www.youtube.com/channel/UCw_pGGCJziLC8feTdg5I1QA/videos

Положення про кафедру сценічного мистецтва і культури

Про кафедру
Історія

У 2021 році в КНУТД було створено нову творчу кафедру – кафедру сценічного мистецтва, яка покликана готувати професійних акторів драматичного театру і кіно, які, до того ж, володітимуть продюсерськими знаннями на рівні кращих міжнародних стандартів у галузі сценічного мистецтва. Спочатку кафедра увійшла до складу Інституту інтернаціоналізації вищої освіти та науки, згодом її ввели до складу новоствореного Факультету культурних і креативних індустрій. Кафедру сценічного мистецтва очолила кандидат педагогічних наук, доцент, театральний режисер і педагог, учений у галузі професійної акторської освіти Анфіса Коленко. У 2022 році кафедру було перейменовано на кафедру сценічного мистецтва і культури. З цього часу кафедра опікується культурним і творчим життям університету.

Науково-педагогічний колектив кафедри має великі творчі плани та амбіції. У нас здобувають освіту талановиті студенти і ми прагнемо створити найкращі умови для їхнього професійного і творчого розвитку як освітні, так і матеріально-технічні. Кафедра сценічного мистецтва і культури запрошує до викладання педагогів-практиків – провідних акторів, продюсерів, кастинг-директорів та режисерів України. У науково-педагогічному колективі кафедри працюють провідні фахівці в галузі театру і кіно: народні артисти України Лев СомовВадим Крищенко, Олександр Василенко, заслужені артисти України В’ячеслав Довженко, Анатолій Тихомиров, Олена Лазовіч, Людмила АрдельянОлеся Вакуленко, педагогічна робота яких ґрунтується на класиці вітчизняної театральної освіти й на світових сучасних тенденціях у галузі культури та мистецької освіти; Під час навчання педагоги-практики діляться професійним досвідом шляхом проведення професійних тренінгів, майстер-класів, практичних і лекційних зайнять. Кафедра тримає руку на пульсі нинішнього ринку праці, усвідомлюючи важливість для сучасних студентів отримати саме практичні знання та навички, тому кафедра впроваджує в освітній процес дуальну освіту, де поєднується навчання в університеті з професійним практичним досвідом на робочих місцях у театрі, кіно та інших установах культурно-креативної індустрії. Також для отримання професійних компетенцій, уже з I курсу, студенти мають постійну сценічну практику на 3-х сценічних майданчиках КНУТД, які обладнані  професійним світлом, звуком і машинерією сцени.

Сучасний розвиток креативних індустрій в Україні спонукає до змін у підході до мистецької освіти. Кафедра не обмежується рамками драматичного театру і кіно, науково-педагогічний колектив намагається надати студентам можливість проявити себе творчо в самостійно створених перформансах, культурних і креативних проєктах, різножанрових сценічних постановках, зосереджуючись не лише на професійному саморозвитку, а й на подальшому просуванні результату своєї творчої роботи на культурному ринку України та за її межами.

Науково-педагогічний колектив кафедри

Анфіса Володимирівна КОЛЕНКО, завідувачка кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент

Освіта:

  • 1995 р. Дніпропетровське державне театральне училище, актриса драматичного театру;
  • 2000р. Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого, режисер драматичного театру;
  • 2011 р. – Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, творча асистентура-стажування, викладач вищих навчальних закладів мистецтва.

Авторка понад 30-ти наукових праць з мистецької педагогіки, режисер театру, продюсерка театральних і музичних проєктів. Працювала в творчих педагогічних майстернях КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого: засл. діяча мистецтв Володимира Судьїна, нар. арт. України Михайла Резніковича, засл. діяча мистецтв Леоніда Остропольского. У 2020 році захистила кандидатську дисертацію за темою: «Формування виконавської майстерності майбутніх бакалаврів з акторського мистецтва драматичного театру і кіно у фаховій підготовці». У 2021 році присвоєно вчене звання доцента. За 15 років науково-педагогічного стажу підготувала багато лауреатів професійних міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів, виховала плеяду молодих професійних акторів, які працюють у провідних театрах Києва й України, а також активно знімаються в кіно і телевізійних проєктах.

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліни: «Сценічна мова»,  «Основи публічного виступу», «Орфоепічні норми української літературної мови».

Лев Миколайович СОМОВ, професор кафедри

Освіта:

  • 1983 р.  Донецьке музичне училище, клас віолончелі;
  • 1991р. Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого.

Народний артист України, відомий актор театру і кіно, засновник та художній керівник незалежного театрального проєкту «Театральна біржа». Чотири рази, ставав лауреатом премії в галузі театрального мистецтва «Київська Пектораль» (1997, 2004, 2012, 2018), лауреат мистецької премії «Київ» у галузі театрального мистецтва імені Амвросія Бучми, володар премії Незалежних Критиків України «Йорік», лауреат багатьох театральних фестивалів. Із 1988 по 1995 роки працював у Київському національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки. УТеатрі драми і комедії на лівому березі Дніпра працює з 1995 року. Пише під псевдонімом Лев Хохлов. Автор п’єс «Гіркий роман», «Довершений Чарлі», сценаріїв серіалів «Замкова щілина», «Прибулець». Здійснив пластичне рішення і створив хореографію у 15 виставах, з-поміж яких: «Рогоносець» Фернана Кроммелінка (1998), «Небезпечні стосунки» П’єра Шодерло де Лакло (2007). Відомі фільми та серіали: «Леся плюс Рома» (2005 – 2006), «СидОренки–СидорЕнки» (2019). Актор Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».

Олександр Миколайович ВАСИЛЕНКОпрофесор кафедри

Освіта:

У 1982 р. закінчив Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського.

Соліст-вокаліст, народний артист України, із 1987 року соліст філармонії, із 1993 р. — соліст Державного духового оркестру, із 1994 p. соліст-вокаліст Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Постійний гість Всеукраїнського фестивалю української пісні «Пісенний вернісаж», багаторазовий переможець фестивалю «Шлягер року» та радіофестивалю «Пісня року». Із 2003 по 2012 рр. Голова журі Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Зоряний Симеїз», член журі Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос України». У 1999 році на Міжнародному фестивалі «Світ музики» (Італія) був удостоєний титулу «Володар голосу унікальної краси». У 2000 році, на цьому ж фестивалі, здобув Гран-прі та підтвердив титул «Володар голосу унікальної краси». Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії «Осіннє золото» імені Дмитра Луценка (2002). Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2014). У репертуарі співака — твори композиторів-класиків, сучасна вокальна музика та шлягери минулих років, пісні народів світу мовами оригіналу; виступає з симфонічними, народними, духовими оркестрами та естрадними колективами. Чимало гастролює: Болгарія, Словаччина, Чехія, Польща, Югославія, Ізраїль, Іспанія, Італія, Франція, Північна Корея, США.

Дискографія: «Мені не забути тебе» (2001), «У стилі ретро» (2002, К–228918 АГ), «Любімо її…» (2004, разом з Л. Федоруком), «У стилі ретро-2» (2004), «У стилі ретро-3» (2005), «Дивлюсь я на небо» (2006), «На счастье» (2006), «Квітка нічного саду» (2011), «Мені з тобою добре» (2011), «Іще не осінь» (2011), «Іще одна весна» (2011), «Трускавецька Фієста» (2016).

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліни: «Постановка голосу», «Естрадний вокал», «Сольний спів». 

В’ячеслав Валерійович ДОВЖЕНКО, доцент кафедри

Освіта

  • 1995 р. – Дніпропетровське державне театральне училище, акторське відділення.
  • 2009 р. – КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого, театральне відділення, режисерське відділення.

Заслужений артист України,  відомий український актор театру і кіно. Лауреат премій «Золота Дзиґа» і «Кіноколо» за кращу чоловічу роль у фільмі  «Кіборги».  Отримав нагороду на Хмельницькому кінофестивалі за найкращу акторську роботу у фільмі «Інший Франко» (2021)  Фільми і серіали: «Дільничний з ДВРЗ», «Кіборги», «Подорожник», «Ми більше ніж я (Жонатики)», «Місто закоханих», «З вовками жити», «Свінгери 1 та Свінгери 2», «Рідна кров», «Любов під мікроскопом», «За три дні до кохання», «Дружина за обміном», «Інша я», «Вір мені», «Бійся бажань своїх», «Будинок слово», «Обмін» тощо. Актор Київського академічного драматичного театру на Подолі.

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».

Анатолій Юрійович ТИХОМИРОВ, доцент кафедри

Освіта:

  • 1967 р. – Дніпропетровське державне театральне училище, режисерське відділення;
  • 1975 р. – Державний інститут театрального мистецтва (ГИТИС – м. Москва) акторський факультет.

Заслужений артист України, письменник, режисер, провідний український актор театру і кіно. За багаторічну роботу в театрі зіграв  понад 200 театральних ролей. Має широку фільмографію. Його відома роль у кіно – директор школи в серіалі «Школа» 1–2-й сезон. Серіал отримав багато перемог, зокрема премії: Рейтингу «Знято в Україні», «XXL Men’s Awards», «Золотий лайк». Критик відеожурналу Geek Journal Тайлер Андерсон відзначив хорошу акторську гру Анатолія Тихомирова (директор школи). Анатолій Юрійович створив чудові образи у фільмах: «Вікно життя-2» – Олексій Ігнатович Вербицький (батько Анастасії, вчитель математики); «Білі вовки-2» – Левон Зурабович Басаладзе (генеральний директор заводу); «СБУ. Спецоперація» – директор транспортної компанії; «Спокута» – Клим Станіславович Казарін (фармацевт); та багато ін.

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».

Олена Володимирівна ЛАЗОВІЧ, доцент кафедри

Освіта:

  • 1999 – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, театральне відділення, актриса театру і кіно, майстерня Н. Рушковського.

Заслужена артистка України. Відома актриса театру і кіно, режисер більш ніж 15 вистав в Академічному «Театрі на Печерську» та «Майстерні Олени Лазовіч». Лауреат театральної премії «Київська пектораль» номінація «Найкращий дебют». Фільми та серіали:  «Садівниця» реж. О. Буденний (2019), «Кава з кардамоном» реж. І. Громозда (2020), «Обійми брехні» реж. Д. Лактіонов (2021).

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».

Людмила Миколаївна АРДЕЛЬЯН, доцент кафедри

Освіта:

  • 1985 р. – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, спеціальність: «Актриса драматичного театру і кіно», майстерня народної артистки України В. І. Зимньої.

Заслужена артистка України,  відома українська акторка театру і кіно, актриса і режисер дубляжу, телеведуча. З’являлася на телеекранах у таких фільмах та серіалах: «Реальна містика», «Лікар Ковальчук», «Слуга народу», «Специ», «Женити не можна помилувати» та ін. Понад 20 років займається українським дубляжем. Її голосом на великих екранах розмовляють найвідоміші голлівудські зірки та героїні серіалів «Роксолана. Величне століття», «Беверлі Гіллз», «Секретні матеріали», «Всі жінки відьми». Як режисер дубляжу працює над проєктом для стрімінгового сервісу Netflix. Лауреатка премії «Телетріумф» за дублювання серіалу «Клан Сопрано».

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліни: «Сценічна мова», «Мистецтво озвучування».

Тетяна Олександрівна КРАВЧЕНКО, кандидат мистецтвознавства, доцент

Освіта:

  • 1997 – Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого, спеціальність: «Актриса драматичного театру і кіно».
  • 2003 – Європейська школа журналістики.

Телеведуча, актриса театру і кіно, досвід науково-педагогічної роботи з 2008 року, у 2016 — захистила кандидатську дисертацію з мистецтвознавства, а в 2019 році було присвоєно вчене звання доцента. Тетяна Кравченко поєднувала роботу в Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки з журналістикою. Так, на телебаченні вона працює вже більш як 20 років. А почала свою кар’єру на «Новому каналі», довгий час була ведучою новин, а також ведучою авторської програми «З Тетяною Кравченко» на телеканалі «Newsone», також актриса вела своє власне політичне шоу «Моя Тетяна Кравченко». Фільмографія: «Ізгой» (1991); «Легенда про Цвєтаєву» (1992); «Острів любові» (1995); «Чорна рада» (2000); «Бабин яр» (2002); «Любов сліпа», «Пепел Феникса» (2004); «Шлях мерця» (2015), «Агенти справедливості» (2016); «Речдок» (2016–2019), «Артистка» (2017), «Корінь мандрагори», «Медова пастка», «Слід» – (2021).

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія.

Викладає дисципліни: «Сценічна мова», «Основи публічного виступу».

Віталій Анатолійович КІНО, старший викладач кафедри

Освіта:

  • 1988 р. – Дніпропетровське державне театральне училище, актор;
  • 1999 р. – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, режисер театру;2002 р. – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, творча асистентура-стажування, викладач вищих навчальних закладів мистецтва;
  • 2019 р. – Національна Академія керівних кадрів культури і мистецтва, менеджер соціокультурної діяльності.

Театральний режисер, актор, драматург, засновник та директор Київського Центру мистецтв «Новий український театр». Має велику режисерську практику (постановки близько 60 вистав у театрах України) і багаторічну педагогічну практику (підготував близько 200  акторів та режисерів). Грає у виставах Театру на Михайлівській та Театру «Сонечко».

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія.

Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».

Валерія Петрівна ДЕМЧЕНКО, старший викладач кафедри

Освіта:

  • 2006 – КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого, спеціальність: «Режисер театру».

Режисер-постановник, головний режисер державних проєктів у колаборації з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Міністерством закордонних справ України: благодійний мистецький проєкт «Азовсталь. Голоси!», «Армія дронів», «Характерник», «Борщ. Марафон під  патронатом UNESCO», «Запроси мене з війни», «Українські АмаZонки», автор сценічного і пластичного рішення багатьох вистав. Художній керівник народного художнього колективу Театр «Студія 5.1» м. Київ (із 2003 року), головний режисер Театральна агенція «ЦУКОР» (із 2019 року). Незалежний театральний проєкт «Театральна біржа» (із 2018 року).

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».

Артем Володимирович АТАМАНЮК, старший викладач кафедри

Освіта:

  • 2016 – Київський Національний Університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Творча асистентура-стажування.
  • 2014 – Київський Національний Університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Актор драматичного театру і кіно. Майстерня народного артиста Б. Бенюка.

Яскравий драматичний актор, театральний педагог, працює в Київському національному академічному Молодому театрі. Створив яскраві сценічні образи у театральних виставах: «Шепіт вбивці» – сержант Хоггард (Агата Крісті); «Попіл» – Ісаак (Іцхокас Мерас); «Метод Гронхольма» – Карлос (Жорді Гальсеран), «Сватання на Гончарівці» Тиміш (Григорій Квітка-Основ'яненко); «Ін’єкція безсмертя» Гаук-Шендорф (Карел Чапек). Антрепризні роботи: «Щасливий горбун» – Дурноназіо (Піпіно де Філіппо); «Жінка на мільйон» – Августіно (Едуардо де Філіппо). Як театральний педагог співпрацює з «Gamayun theatre» Лондон.

Назар Володимирович МАЙБОРОДА, старший викладач кафедри

Освіта:

  • 1985 – Драматична студія при Київському академічному драматичному театрі ім. Івана Франка;
  • 1992 – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, театральне відділення, актор драматичного театру і кіно.

Актор театру і кіно, каскадер, постановник трюків. Очолює ГО «Ліга каскадерів». Як художній керівник курсу каскадерів випустив 4 курси бакалаврів. Знявся у понад 100 фільмах та серіалах як актор-каскадер, дублер-каскадер та постановник трюкових сцен. Наразі є актором-каскадером театру «Пригод та фантастики». З успіхом гастролює з шоу-програмами по Україні та за кордоном. Веде активну концертно-театральну діяльність. Фільми: «Сильна жінка» (2020), «Помилки молодості» (2020), «Звонар-2» (2020), «Життя прекрасне» (2020), «У полоні минулого» (2020), «Діамантова корона» (2020),  «Чужі гріхи» (2021), «Врятувати Віру» (2021), «Провінціал» (2021), «Незважаючи ні на що» (2021), «Грім серед ясного неба» (2021), «Без тебе» (2021) та ін.

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліни: «Сценічний рух», «Сценічний бій», «Фехтування», «Трюкова підготовка».

Олександр ПРИСЯЖНЮК, старший викладач

Освіта:

  • 1996 р. – Київський університет фізичної культури.
  • 1985р. – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого.

Актор-каскадер, дублер-каскадер, постановник боїв на сцені та в кіно. Упродовж багаторічної науково-педагогічної діяльності підготував чимало акторів- каскадерів, які з успіхом працюють у театрі й кіно. Олександр Васильович – тренер зі східних бойових мистецтв, захоплюється також бойовим гопаком і впроваджує його елементи в освітній процес на акторських курсах.

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство.

Викладає дисципліни: «Сценічний рух», «Сценічний бій», «Фехтування».

Валентин Сергійович ТОМУСЯК, викладач кафедри

Освіта:

  • 2004 –  КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого театральний факультет, актор драматичного театру і кіно.

Відомий театральний та кіно актор, лауреат Державної премії Кабінету міністрів України Лесі Українки (2008 р.,  вистава «Лісова пісня»). Визнання у глядачів отримав у 2010 році після головної ролі (Павла) в 100-серійній мелодрамі «Тільки любов». Помітними стали роботи актора у фільмах «1941», «Віра. Надія. Любов», «Костоправ», «Жіночий лікар», «Лист очікування». Виконавець головних ролей у 100-серійній мелодрамі «Безсмертник» (Ігорь Панін), у мінісеріалі «Друге дихання» (Роман Усков), 60-серійному телефільмі «Запитайте в осені». За останні роки знявся в багатьох художніх фільмах, зокрема: «Тільки скажи Кохання», «Побічний ефект», «З вовками жити», «Кріпосна», «Спадкоємці»,  «Місто закоханих», «Ошукай себе», «Ніщо не трапляється двічі», «Ні слова про кохання», «Красота вимагає жертв», «Місто закоханих», «Скажи тільки слово», «Ти тільки мій», «Мій любий знайда», «Перекладу не потребує», «Намалюй мені маму».

Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.

Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».

Марія Олегівна ТРЕПІКОВА, викладач кафедри

Освіта:

  • 2015 р. – КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, театральне відділення, майстерня Ю. Мажуги.

Актриса театру і кіно. Грає у виставах Академічного Театру на Печерську: «Наталка Полтавка.doc», «Піноккіо, або Історія про те, як стати людиною», «Мій Гамлет. Висоцький», «Альоша», «Святої ночі», «Наше Різдво» та у багатьох виставах «Майстерні Олени Лазовіч».  Фільми: «Коли падають дерева», реж. Марися Нікітюк (2017);  «Нюхач», реж. А. Литвиненко (2018), «Мої думки тихі», реж. А. Лукіч (2019),  «Кріпосна» реж. Фелікс Герчиков (2020), «ТАТА», реж. Анна Маліжевська (2021).

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія, професійна педагогіка.

Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».

Ірина Віталіївна БІЛОУС, викладач кафедри

Освіта:

  • 1994 р. – Полтавське музичне училище ім. М. В. Лисенка, сольний спів;
  • 1999 р. – КІТМ ім І. К. Карпенка-Карого, театральне відділення.

Актриса Київського Національного Академічного «Молодого театру»

та Українського малого драматичного театру.

Авторка і виконавиця однієї з ролей музичної казки «Цап-ка-цап», що йде на сцені Молодого театру. Дитяча поетеса та драматургиня під творчим псевдонімом МалоЛіта.

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія.

Викладає дисципліни: «Постановка голосу», «Естрадний вокал», сольний спів.

Віктор Володимирович БІДНИЙ, викладач кафедри

Освіта:

  • 2013 р. – Національна академія керівних кадрів України. Театральне мистецтво. Режисер постановник оригінально-трюкового жанру, актор-каскадер;
  • 2015 р. – Національна академія керівних кадрів України, магістратура. Театральне мистецтво. Режисер, викладач фахових дисциплін.

Викладач кафедри, професійний танцівник, чемпіон світу 2013 року з ірландських танців, суддя міжнародного класу ADCRG з ірландських танців. Актор театру і кіно, каскадер, хореограф – постановник. Керівник славетного Степ-шоу балету Narnia – чотирьохкратних чемпіонів світу з ірландських танців.

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія, професійна педагогіка.

Викладає дисципліни: «Класичний танець», «Народний танець», «Трюкова підготовка».

Наталія Станіславівна СОБОЛЕВА, викладач кафедри

Освіта:

  • 1982 р. – Донецьке музичне училище, джазове відділення.
  • 1993 р. –  Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, спеціальність режисер кіно і телебачення (майстерня В. Довганя і В. Греся).

Викладачка кафедри, кінорежисер, сценаристка, журналістка, громадська діячка, режисер художнього фільму «Я тепер уже не хлопчик, я – радянський літак», який отримав Гран-прі на фестивалі «Пролог» диплом МКФ «Молодість» у Клермон-Феррані (Франція),  стипендіатка фонду ім. Івана Миколайчука. У 2010 р. –  переклала українською мовою, адаптувала як підручник із кінорежисури та видала книгу Андрія Тарковського «Закарбований час». Із 2005 р. –  директорка кинотеатру «Кінопанорама».

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія.

Викладає дисципліни: «Історія театру і кіно», «Теорія драми», «Філософія мистецтв».

Евгенія Сергіївна КОВАЛЬЧУК, викладач кафедри

Освіта:

2000 р. – Укртелерадіопресінститут. Спеціальність: «Гример-візажист-стиліст».

2012 р. – Міжрегіональна академія управління персоналом.

Викладачка кафедри, гримерка-пастижер театру і кіно, візажистка, досвід практичної роботи в театрі й кіно понад 18 років.

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство.

Викладає дисципліну: «Грим».

Діана Валеріївна КАРПЕНКО, асистент викладача кафедри

Освіта:

  • 2013 р. – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, спеціальність «Хореографія», балетмейстер-педагог ансамблю народного танцю.
  • 2015 р. – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, спеціальність «Хореографія», теоретик хореографічного мистецтва, викладач.

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія.

Викладає дисципліну: класичний танець, народний танець.

 

Сергій Вікторович МАТЯШ, кандидат філософських наук

Освіта:

  • 1977р. – Національний університет Т. Г. Шевченка, спеціальність «Політологія, соціологія», кваліфікація «викладач».
  • 1980р. – аспірантура Інститут філософії академії наук України.

Довгий час керував телевізійним продакшном та концертно-гастрольною діяльністю. Продюсер загальнонаціональних та міжнародних програм «Miss World», «Miss Universe» (1991-2015), «Miss Europe» (1996). Засновник загальнонаціонального конкурсу «Miss Ukraine» та «Міс Київ».

Напрямки наукової діяльності: автор понад 40 наукових публікацій за темою соціологія культури, соціологія масової інформації, соціологія громадської думки, соціологія міста, методики збору і обробки соціологічної інформації.

Викладає дисципліну: Продюсування.

Олена Володимирівна ЛУКАШОВА, викладач кафедри

Освіта

1988 р. – Хорова студія академічного українського народного хору імені Г. Верьовки;

1994 р. – Київський державний інститут культури

2016 р. – Національна Академія керівних кадрів культури і мистецтв (магістратура);

2020 р. – аспірантура НАКККІМ.

Заслужена артистка України, провідна солістка Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України, провідний майстер сцени. Переможець численних теле- і радіо конкурсів: «Пісня року», «Пісенний вернісаж», «Шлягер року», «Галицький шлягер» та ін. Учасниця Всесвітнього фестивалю молоді студентів в Португалії (1998 р.). Голова і член журі більше 20-ти вокальних конкурсів і фестивалів; постійний член журі Всеукраїнської музичної Олімпіади «Голос країни». Учасник мистецьких акцій: «Мистецький Олімп», «Обличчя України», «Обирай українське», «Золотий фонд нації». Співачка, композитор, поет. Має у творчому доробку більше 30-ти авторських пісень, які виконують відомі артисти: народні артисти України Оксана Пекун і Віктор Тетеря, співачки ТianaROZ Ella, Юля Антипенко, ансамбль пісні і танцю ДПСУ, народні колективи України. А пісня «Україна» на Міжнародному конкурсі краси в Грузії, яку представляла учасниця від України Вікторія Шкільнюк, виборола найбільше титулів і нагород. Тепер її називають неофіційним гімном України.

Гастрольна діяльність: Італія, Іспанія, Болгарія, Румунія, Португалія, Китай.

Напрям наукової діяльності: професійна педагогіка, музичне мистецтво.

Викладає дисципліни: «Естрадний спів», «Постановка голосу», «Сольний спів».

До освітнього процесу кафедра за угодами додатково залучає професійних спікерів, роботодавців, педагогів-практиків

Вадим КРИЩЕНКО, професор університету, почесний професор кафедри

Освіта:

  • Навчально-науковий інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Український поет-пісняр. Автор більш як 50  поетичних збірок та близько 1000 пісень, заслужений діяч мистецтв України (1995), народний артист України (2007), заслужений працівник культури (1985), член Національної спілки письменників України (1972), лауреат багатьох літературно-мистецьких премій. Кавалер багатьох державних нагород. Найвідоміші пісні на слова Вадима Крищенка:  «Наливаймо, браття…» (муз. В. Лісовола) – квартет «Явір»; «Родина» (муз. О. Злотника) – Н. Яремчук; «А я боюся» (муз. В. Шабашевича) – А. Кудлай; «Гей ви, козаченьки» (муз. Г. Татарченка) – Н. Яремчук, Д. Гнатюк; «Душі не все одно» (муз. О. Пляченка) – І. Бобул; «Забудеш» (муз. О. Гавриша) – Н. Яремчук; «Квітка папороті (муз. Ю. Ісарова) – Н. Яремчук; «Лебеді кохання» (муз. Я. Борути) – дует «Лебеді кохання», «Матіоли» (муз. М. Мозгового) – О. Мозгова, «Подих рідної землі» (муз. О. Злотника) – В. Білоножко; «Поклич мене» (муз. О. Пляченка) – Л. Сандулеса; «Ти скажи, промов /Котики вербові/» (муз. О. Злотника) – ВІА «Здравствуй песня», тріо Маренич.

Володимир Данилович ГРИШКО 

Освіта:

1982 р. - Київське музичне училище ім. Р. М. Гліера 

1989 р. - Національна музична академія ім. П.І.Чайковського

Народний артист України, професор, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ст. повний кавалер ордену «За заслуги», соліст Metropolitan Opera (Нью-Йорк), соліст Маріїнського театру з 1996 по 2006 рік (Санкт-Петербург). Серед випускників В. Гришка - Андрій Кимач. У 2018 заснував приватний навчальний заклад «Академія мистецтв Володимира Гришка».

 За свою музичну кар’єру Володимир Гришко записав понад 30 альбомів, виданих по всьому світу. У цих альбомах зібрані дуети з Лучано Паваротті, Монсеррат Кабальє, Алессандро Сафіна,  Демісом Руссосом, Ріккі е Повері, Боні М, Амічі Форевер, Андреа Бочеллі, Тамарою Гвердцителі.

Напрями наукової діяльності: Мистецтвознавство.

Викладає дисципліну: «Естрадний спів», «Сольний спів».

Михайло Валерійович БРУНСЬКИЙ, Почесний доктор університету, професор кафедри

Освіта:

  • 2005р. - Рівненське музичне училище при Рівненському державному гуманітарному університеті.
  • 2008р. - Київський Національний Університет Культури і Мистецтв.

Заслужений артист України, композитор. Володар унікального голосу тенор-альтіно. Автор першої в Світі електро-рок-опери «Orpheus and Eurydice Forever».  Володар «Кубку Президента України» у сфері мистецтва. Співпрацює з відомими поетами Вадимом Крищенком, Володимиром Матвієнком, композитором Олександром Злотником та іншими митцями. Магістр музичного мистецтва за спеціальністю вокал.

Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство.

Викладає дисципліни: постановка голосу, естрадний вокал, сольний спів.

Алла САМОЙЛЕНКО, запрошений спікер з кастинг-менеджменту в кіно

Освіта:

  • 1998 р. – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К. Карпенка Карого, кінознавець.

Провідний український кастинг-директор, кінознавець, актриса, ведуча майстер-класів із кастинг-менеджменту. Із кінематографом Алла Самойленко знайома досить давно. Починала з акторського досвіду – в 17–19 років зіграла 4 головні ролі в кіно, отримавши освіту кінознавця в Інституті імені Карпенка-Карого. Працювала над циклом фільмів «Це любов...» (серія 12), художніх і документальних короткометражних стрічок, яку знімали на замовлення тоді ще Держкіно. Першою повноцінною роботою стала стрічка «Контакт», Андрія Новосьолова, Алла займалася серіалом «Нюхач» – якісним продуктом українського кіновиробництва, який першим вийшов на зарубіжні ринки, брала участь у створенні фільму «Фокстер і Макс» та багато інших  відомих кінострічок.

Сергій ДЕРЕВ’ЯНКО, запрошений спікер з дисциплін по роботі в кіно

Освіта:

1998 р.Дніпропетровське державне театральне училище, акторське відділення.

Провідний український актор театру і кіно. Зіграв головні ролі в серіалах «На лінії життя» (Ігор Матвєєв), «Лінія світла» (Павло), «Випадкових зустрічей не буває» (Олександр Ворохтін), «Доктор Ковальчук» (Максим Закревський), «Ментовські війни. Київ» (Віталій Супрун). Знявся у фільмах: «Адреналін» (Олексій Даренков) (2008), «108 хвилин» (Юрій Гагарін) (2010); Свідок (Олексій, майор поліції) (2012); «Темні лабіринти минулого» (Сергій Марков) (2013); «Небезпечна любов» (Філ Мелехов, член банди Івана) (2014); «Громадянин Ніхто» (Руслан Чернов, оперативник), «Коли минуле попереду» (Олег Фісташкин), «Запитайте в осені» (Горбань, мер) (2016); «Брати по крові» (Андрій Кірєєв), «Хто дивиться вдалину» (Леонід Громов) (2019);  «Мати апостолів» (Семен) (2020).

Михайло СЛАВГОРОДСЬКИЙ, запрошений спікер з дисциплін по роботі в кіно

Освіта:

2005 р. – Запорізький національний університет. Міжнародна журналістика.

Досвідчений український кінооператор високого професійного рівня, з колосальним досвідом роботи з різноманітною відео- і кінотехнікою,  працює зі Steadycam, GladeCam, слайдер, dolly, квадрокоптер, відеомонтаж Final Cut X, Adobe Premier Pro, Edius. Михайло Славгородський оператор з багаторічним практичним досвідом роботи в кіно і на телебаченні, має досвід екстремальних зйомок. Працює в SFERA FILM, StarLightMedia та FILM.UA Group, також працював оператором на телеканалах «1 + 1», «СТБ» і «Україна». Відомі кінопроєкти, у яких Михайло брав участь: «Агенти справедливості», «Реальна Містика», телефільми «Гроза над Тихоріччям» і «Беженка», реаліті «Одружені наосліп», був телеоператором проєкту «Ранок з Україною»,  програми «Красуня за 12 годин-2» – «1 + 1», «СТБ», оператор шоу «Х-Фактор-4».

Навчальні та лабораторні приміщення

Матеріально-технічна база кафедри постійно розвивається та оновлюється. На кафедрі функціонують артстудії, творчі гуртки, студії-лабораторії, навчально-творчі майстерні:

Корпус № 1:

1-0193; 1-0263; 1-0265; 1-0266; 1-0268; 1-0404; 1-0406; 1-0407; 1-0407а; Хол 4-го поверху;  1-0501; 1-0502; 1-0503; 1-0504; 1-0506.

Корпус № 3

3-0225.

Корпус № 4:

4-0109; 4-0111 (Актова зала); 4-0407; 4-0409;

Корпус № 9:

9-0201; 9-0202; 9-0203; 9-0205; 9-0206; 9-0207; 9-0208; 9-0209; 9-0210.

 

Навчально-методичне забезпечення

Викладачі кафедри постійно оновлюють навчально-методичну літературу для студентів денної, заочної та дистанційної форм навчання. Систематично розробляють навчально-методичні комплекси та посібники з усіх дисциплін, що читають викладачі кафедри, а також електронні варіанти навчальних курсів.

 

Спеціальність

Із 2021 року кафедра сценічного мистецтва і культури здійснює підготовку бакалаврів за спеціальністю 026 «Сценічне мистецтво», освітня  програма «Акторська  майстерність та продюсування».

Мета  освітньої  програми: головною метою підготовки фахівців сценічного мистецтва є набуття студентами загальних та фахових компетентностей на основі формування теоретичних знань, практичних умінь і навичок, достатніх для успішного виконання професійних обов’язків фахівця зі сценічного мистецтва, здобутих через опанування фаховими театрознавчими дисциплінами, оволодіння навичками сценічно-виконавської та менеджерської діяльності в галузі сценічного, театрального та кіномистецтва, що забезпечує можливість подальшого навчання та успішного працевлаштування.

Основними завданнями програми є: підготовка фахівців, які володіють глибокими знаннями, а також базовими й професійними компетентностями в галузі сценічного мистецтва; підготовка висококваліфікованих акторів театру і кіно та керівників театральних колективів, здатних розв’язувати складні спеціалізовані ситуації та практичні проблеми у сфері сценічного мистецтва.

Перспективи працевлаштування:  випускники кафедри сценічного мистецтва і культури володіють усіма необхідними фаховими компетентностями для того, щоб працювати в професійному драматичному театрі, зніматися в кіно, займатися продюсуванням.

 

Здобувачі освіти

 

Творча діяльність науково-педагогічних працівників кафедри