КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN
Навчально-наукова лабораторія «Формоутворення костюма»

Науковий керівник доктор технічних наук, професор Пашкевич К.Л.

кафедра мистецтва та дизайну костюма

адреса: м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, корпуc 1, поверх 3, аудиторія 1-0350

e-mail: 

Положення про навчально-наукову лабораторію

НАПРЯМ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Дослідження тектонічної структури костюма в розробці перспективних колекцій одягу.

ДІЯЛЬНІСТЬ

Дослідження основ теорії формоутворення та тектонічних закономірностей побудови форми  костюма, вивчення періодичних змін його пластичних характеристик та механізмів взаємозв’язку компонентів геометричної структури форми: пропорційності, масштабності, ритміки, динамічності, закономірностей співузгодження та співпідлягання елементів композиції, пластики, фактури, кольору та орнаментації матеріалів, декоративного оздоблення одягу тощо. Розробка колекцій та одиничних моделей одягу та аксесуарів на основі різних творчих джерел з урахуванням властивостей матеріалів, у тому числі інноваційних матеріалів, принципів sustainable fashion та smart-технологій; на основі аналізу та прогнозуванні сучасних тенденцій моди; з використанням сучасних інформаційних технологій та комп’ютерних програм 2D- та 3D-проєктування.

ЛАБОРАТОРНЕ ОБЛАДНАННЯ

Подіум, манекени, дзеркала, розкрійні столи, гладильні столи, комп’ютерна техніка, спеціалізоване програмне забезпечення.

ПЛАТНІ ПОСЛУГИ

Розробка ескізів моделей одягу, колекцій одягу та аксесуарів на основі різних творчих джерел з урахуванням властивостей матеріалів та сучасних тенденцій моди; розробка креслень деталей одягу з використанням сучасних інформаційних технологій.

Дослідження тенденцій моди, властивостей матеріалів, інновацій в дизайні одягу з метою розробки рекомендацій для розробки перспективних колекцій одягу різного асортименту і призначення.

Реконструкція моделей історичного і національного костюмів для музеїв та виставок.

ФОТО ЛАБОРАТОРІЇ