ВІДБУЛАСЯ ЛЕКЦІЯ «РОЗРОБКА КОЛЕКЦІЙ ОДЯГУ: ЕТАПИ, ДЖЕРЕЛА НАТХНЕННЯ, ДИЗАЙНЕРСЬКІ ПРАКТИКИ СВІТОВИХ БУДИНКІВ МОДИ»

3 квітня 2024 року в рамках Тижня дизайну в КНУТД відбулась онлайн-лекція «Розробка колекцій одягу: етапи, джерела натхнення, дизайнерські практики світових будинків моди» Калини Пашкевич, доктора технічних наук, професора, декана факультету дизайну.

Лекцію мали можливість прослухати здобувачі освіти й викладачі факультету дизайну, факультету мистецтв і моди КНУТД, а також студенти і колеги з багатьох ЗВО України, Молдови, Чехії.

Калина Лівіанівна розповіла про етапи розробки колекцій одягу, засоби гармонізації колекцій, їхні типи, різних творчі джерела та способи їх перетворення на костюмні форми. З-поміж етапів створення колекцій: формулювання завдання дизайн-проєктування; формування проєктної концепції колекції; створення дизайн-проєкту колекції, особливу увагу було приділено концептуальнім аспектам розробки сучасних колекцій та вивченню напрямів моди.

На конкретних прикладах робіт здобувачів освіти КНУТД та творчості відомих українських та світових дизайнерів лекторка показала варіанти перетворення об’єктів архітектури, елементів предметного середовища; біонічних об’єктів (флора та фауна); інноваційних матеріалів тощо на креативні ідеї для розробки моделей одягу різного асортименту та призначення.

Наприкінці лекції було приділено увагу технологіям створення декоративного оздоблення одягу в колекціях всесвітньовідомих будинків мод DIOR, Dolce&Gabbana, Chanel тощо, адже цей досвід є невичерпним джерелом натхнення для розробки сучасних колекцій. Більш детальну інформацію можна дізнатися з монографії «Декоративне оздоблення в дизайні одягу ХХ – ХХІ століття».

Кафедра мистецтва та дизайну костюма факультету дизайну КНУТД вже понад 30 років здійснює підготовку дизайнерів одягу за спеціальністю 022 «Дизайн». За період з 1992 р. кафедрою підготовлено понад 700 фахівців у галузі художнього моделювання костюма. З-поміж них такі відомі українські дизайнери як: Тетяна Земскова, Олена Ворожбіт, Лілія Пустовіт, Діана Дорожкіна, Анжела Лисиця, Айна Гассе, Ірина Каравай, Олена Буреніна, Жан Грицфельд, Олександр Каневський, Марія Рева та інші.

Потужна дизайнерська школа, досвідчені викладачі-практики, освітні програми, розроблені відповідно до стандарту спеціальності 022 «Дизайн» та світових практик підготовки дизайнерів, дають можливість забезпечити високу якість підготовки бакалаврів та магістрів освітньої програми «Дизайн одягу».

Щиро запрошуємо на навчання!

Адреса:

м. Київ, вул. Мала Шияновська, 2, навчальний корпус 1, кiмн. 1-0363, 1-0367

Телефони для довідок: +38044-256-21-77; +380679657945

Сторінка кафедри мистецтва та дизайну костюма

Сторінка кафедри в FB  https://www.facebook.com/costumdepartment