КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС МОЛОДИХ МОДЕЛЬЄРІВ-ДИЗАЙНЕРІВ «ПЕЧЕРСЬКІ КАШТАНИ»

Президент конкурсу: ректор КНУТД, проф. Грищенко Іван Михайлович

Директор конкурсу: Шевчук Олена Володимирівна

Адреса: 01011 м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, навчальний корпус 4, Студентський будинок моди

Телефон для довідок: +38044-256-21-12, +38096-281-32-70, +38068-866-45-02

e-mail: fashion@knutd.com.ua

 

 

Історія
Фільм «Печерські Каштани» - історія конкурсу»
Положення конкурсу «Печерські Каштани»
Свідоцтво на знак для товарів і послуг
Наказ МОН України
Наказ КНУТД

 

 УМОВИ УЧАСТІ

у XІХ Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів

«Печерські каштани»  

27 травня – 01 червня 2019 року

 

Оргкомітет конкурсу повідомляє про початок підготовчого етапу ХІХ Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Печерcькі каштани» і запрошує талановиту молодь взяти участь в конкурсній програмі, яка відбудеться  27 травня – 01 червня 2019 року.

ВИПИСКА З ПОЛОЖЕННЯ:

Засновником і організатором Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Печерські каштани» (далі – Конкурс) є Київський національний університет технологій та дизайну (далі КНУТД).

Конкурс проводиться при підтримці Міністерства освіти і науки України. Конкурс проводиться з метою реалізації творчого потенціалу студентів-дизайнерів.

Завданнями Конкурсу є: створити умови для реалізації творчого потенціалу молоді в сфері дизайну та моди; продемонструвати результати творчої праці молодих дизайнерів широкому загалу фахівців і потенційних споживачів; сприяти здобуттю вищої освіти майбутніми фахівцями у виробничих галузях: текстиль і вироби з нього, одяг і хутро, шкіряні вироби та взуття та ін.; популяризувати творчість молодих дизайнерів; поширити серед студентів і молодих дизайнерів сучасні тенденції світової індустрії моди; створити умови для зміцнення й розвитку зв’язків між творчою молоддю України інших країн Європи та світу.

У Конкурсі можуть брати участь студенти та випускники навчальних закладів України та інших країн світу, які здобувають освіту у галузях дизайну, легкої та текстильної промисловості у віці 16-35 років.        

Творча концепція цьогорічного конкурсу «Усвідомлена мода!»

Sustainable fashion – напрям у моді, покликаний стримати надмірне споживання суспільством ресурсів планети, а також закликає людство більш вдумливо і свідомо використовувати багатства нашої еко – системи в тому числі і одяг, взуття, тощо.

У цьому році ми вирішили розширити коло нашого світогляду, і додали ще одну номінацію. Сподіваємось вона Вас зацікавить та приверне Вашу увагу, до нагальних проблем нашої країни та світу!

Номінація – Еко – мода (Eco-fashion) - виробництво продуктів масового споживання, які є переробленими або штучно створеними матеріалами.

 

Дата

Найменування заходу

Місце проведення

Час проведення

27.05.2019

(понеділок)

Заїзд, реєстрація

Хол 1го корпусу КНУТД

9:00 – 18:00

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗБОРИ

(присутність ВСІХ учасників обов’язкова )

-         знайомство

-         кастинг моделей

-         репетиція

Актова зала 1 го корпусу

КНУТД

16:00 – 21:00

28.05.2019

(вівторок)

І – й півфінал конкурсу ОДЯГУ

(Pret-a-Porter, Special, Eco - fashion)

Актова зала 1 го корпусу

КНУТД

14:00 – 16:00

29.05.2019

(середа)

Оцінка робіт ТЕКСТИЛЬНОГО КОНКУРСУ

Музей 1 го корпусу, 3 поверх

КНУТД

13:00 – 14:00

ІІ – й півфінал конкурсу ОДЯГУ

(Pro – art, Pret-a-Porter De Lux, Folk)

Актова зала 1 го корпусу

КНУТД

14:00 – 16:00

30.05.2019

(четвер)

Конкурс ВЗУТТЯ та АКСЕСУАРІВ

Актова зала 1 го корпусу

КНУТД

14:00 – 16:00

ГЕНЕРАЛЬНА репетиція фіналу

Актова зала 1 го корпусу

КНУТД

17:00 – 21:00

01.06.2019

(субота)

ФІНАЛ

FREEDOM

 Event Hall

17:00 – 19:00

 

 

Пост-релізи:

 

 

Історія

За ініціативи Київського національного університету технологій та дизайну під патронатом Міністерства Освіти і науки, молоді та спорту України Міжнародний конкурс молодих модельєрів-дизайнерів «Печерські каштани» проводиться з 2001 року.

Світ української моди називає цей конкурс студентським, адже у ньому беруть участь лише студенти. Починаючі модельєри-дизайнери вчаться розмовляти мовою створеного ними ж образу, намагаються висловити себе через форму того чи іншого костюма.

Чотириденні півфінальні покази, досить жорсткий відбір професійного журі – і нарешті, заключний етап (фінал) – щасливі переможці і учасники, які встигають стати справжніми друзями. Так щороку проходить конкурс, а «модні» критики вже не вперше відзначають високий рівень конкурсантів та зазначають, що проведення подібного конкурсу необхідне для розвитку української моди та висвітлення нових імен.

Сьогодення професійного світу моди живе у окремому просторі так званих “Fashion Week”-ів, крокує за напрямом світових тенденцій, виблискує на сторінках “глянців”. Але були часи, коли поняття “мода”, було “матове” і мало на меті лише достатню функціональність. Саме за тих часів (1955 р.), коли студентів ВНЗ легкої промисловості готували як фахівців масового виробництва, і були започатковані перші кроки до індивідуального прояву творчих фантазій студентів тоді ще Київського технологічного інституту легкої промисловості. Це були покази дипломних робіт студентів швейних спеціальностей і мали назву з огляду на використання найдешевших матеріалів (переважно ситців) «Ситцеві бали».

 

Ситцевий бал (1955 р.)

 

 

Студентські колекції 80-х і 90-х років

Після заснування в 1988 році в інституті Студентського будинку моди подібні заходи стали щорічними.

В 2001 році, коли колишньому ДАЛПУ було надано статус Київського національного університету технологій та дизайну, радою університету було запропоновано створити не просто перегляд робіт, а конкурс, який того ж року здобув міжнародного статусу та отримав назву «Печерські каштани». Ця назва є символічною, адже університет знаходиться в старовинному центрі столиці України – на Печерську, де кожного травня, коли відбувається конкурс, розквітають каштани. Логотип конкурсу найточніше передає поєднання граціозної краси з листям каштану, як символ молодих паростків моди.

 

Колекції учасників конкурсу «Печерські каштани» 2001-2010 рр.

Щорічно в конкурсі беруть участь понад 200 конкурсантів з різних міст України, країн СНД та Європи. Цільова глядацька аудиторія, що становить блтзько 5000 чоловік, складається зі студентства, провідних фахівців індустрії моди та шоу-бізнесу, керівників та власників підприємств легкої промисловості, закордонних гостей.

Тому, засновник такого масштабного конкурсу, як «Печерські каштани», Київський національний університет технологій та дизайну, зокрема факультет дизайну та Студентський будинок Моди як безпосередній виконавець та організатор заходу, одним зі своїх головних завдань бачать надання талановитій молоді України та зарубіжних країн можливостей встановлення творчих контактів, обміну досвідом, спілкування з провідними дизайнерами – творцями сучасної та майбутньої моди, об'єднання їх інтелектуального та практичного досвіду, взаємозбагачення культурними і національними традиціями, налагодження дружніх відносин та співпраці. Крім того – відзначення початківців, майбутніх фахівців у сфері дизайну, художнього моделювання, конструювання та технології виготовлення одягу, взуття, аксесуарів, текстильних виробів дає можливість познайомити з роботою молодих спеціалістів потенційних роботодавців, що безсумнівно розширює можливості працевлаштування молоді. А це сьогодні надзвичайно актуальна проблема для будь-якого студента.

Розуміючи це, викладачі КНУТД всіма силами намагаються допомогти молоді, яка дійсно відчуває в собі покликання дизайнера.