КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету хімічних та біофармацевтичних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Контроль та управління хіміко-технологічними процесами.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр: 8.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: знати основні методи та прилади вимірювання технологічних параметрів, методи розрахунку похибок засобів вимірювання; статичні та динамічні властивості об’єктів керування, класифікацію, призначення, структурні схеми, принцип дії систем керування;

вміти: будувати структурні схеми систем автоматизації, вибирати засоби вимірювання з необхідними метрологічними характеристиками, визначати параметри, що характеризують властивості об’єктів регулювання.

Програмні результати навчання:  ПРН 6, ПРН 16, ПРН 17.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика, фізична та колоїдна хімія.

Зміст навчального модуля: Класифікація систем автоматизації. Основні поняття про вимірювання і вимірювальні прилади. Вимірювання тиску. Вимірювання температури. Вимірювання витрати і кількості речовини. Вимірювання рівня рідини і сипких матеріалів. Контроль складу і якості речовин. Об’єкти регулювання та їх основні властивості. Елементи теорії автоматичного керування.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (індивідуальні завдання, задачі, звіти по лабораторних роботах), тестовий, лабораторний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 8).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань для модульного, підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.