КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Міжнародна економіка.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр 5.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 150; кількість кредитів ЄКТС – 5.

Результати навчання:

знати: теорію міжнародної економіки, об'єктивні закони і принципи її розвитку, форми міжнародних економічних відносин, основний інструментарій та умови реалізації, систему взаємовідносин з приводу виробництва, розподілу, обміну та споживання;

вміти: аналізувати та оцінювати економічне, політично-правове, соціально-культурне середовище й інфраструктуру міжнародної економіки;

володіти навичками: аналізу інвестиційних процесів в міжнародній економіці; дослідження причини і наслідки міграційних процесів; розрахунків за основними видами валютних операцій; аналізу платіжного балансу країни;

здатен продемонструвати: навички знаходити і визначати шляхи адаптації та пристосування «західного» досвіду до умов України, визначати сприятливі перспективи щодо посилення ефективності економіки України за рахунок оптимального використання переваг світогосподарського та міжнародного поділу праці; співставляти позитивні та негативні наслідки міжнародних економічних процесів для України.

Програмні результати навчання: ПРН 3, ПРН 4, ПРН 7, ПРН 8, ПРН 11, ПРН 15, ПРН 20, ПРН 21.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

економіка підприємства, бухгалтерський облік, фінанси,  гроші та кредит, право, економіка праці та соціально-трудові відносини, економіка туризму, міжнародний облік та аудит, тайм менеджмент, туроперейтинг, організація готельного господарства, туризм міських агломерацій, зелений туризм, управління витратами,  туристична логістика,  організація ресторанного господарства,  зовнішньоекономічна діяльність.

Зміст навчального модуля: Міжнародна економіка як наука. Середовище міжнародної економічної діяльності. Міжнародна економічна інтеграція. Міжнародна торгівля. Міжнародні інвестиції. Міжнародний кредит. Міжнародна міграція робочої сили. Світова валютна система. Міжнародні розрахунки і платіжний баланс. Глобалізація та економічний розвиток. Міжнародний бізнес. Міжнародна економічна політика України.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 5).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та  комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.