КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Зовнішньоекономічна політика.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестр:  2.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.

Результати навчання:

знати: зміст основних понять та категорій даної дисципліни, розуміти їх зміст; складові зовнішньоекономічної політики України та особливості її розвитку; напрямки вдосконалення; інституційні організації, які регулюють та координують її ефективне проведення; проблеми та перспективи розвитку зовнішньоекономічна політика України;

вміти: аналізувати зовнішній і внутрішній стани політико-економічного середовища, слідкувати за його динамікою, здійснювати моніторинг кон‘юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків, використовуючи отримані теоретичні знання;

здатен продемонструвати: уміння здійснювати науково-дослідницькі роботи та аналізувати економічні показники з метою формування висновків щодо ефективності зовнішньоекономічної політики та прогнозування наслідків її впливу на загальний розвиток економіки країни;

володіти навичками формування професійного судження про побудову та трансформацію системи зовнішньоекономічних відносин, а також до надання аналітичної інформації для сучасних та потенційних потреб зовнішньоекономічних відносин.

здатність працювати в групі: у процесі проведення тренінгів та кейсів щодо імітації зовнішньоекономічних операцій.

Програмні результати навчання: ПРН.03, ПРН.04, ПРН.14, ПРН.17.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): міжнародний туризм, глобальна економіка, кон’юнктура світових ринків.

Зміст навчального модуля: Поняття зовнішньоекономічної політики України. Стратегії зовнішньоекономічної політики України. Моделі ЗЕП. Грошово-кредитна політика як складова і засіб ЗЕП. Валютно-кредитна політика як складова і засіб ЗЕП. Митно-тарифні засоби ЗЕП. Нетарифні засоби ЗЕП. Міжнародні валютно-фінансові організації і ЗЕП. Договірні відносини ЗЕП. Сучасна ЗЕП України.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання:  денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.