КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Географія туризму.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестр  4.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 90; кількість кредитів ЄКТС – 3.

Результати навчання:

знати: теоретичні та прикладні засади розроблення та реалізації оперативних рішень; основи функціональної та інформаційної підготовки проектів рішень, основи граматики: синтаксичні та морфологічні особливості іноземних мов (практичне застосування);

розуміти: методи анотування та реферування іншомовних джерел;

вміти: розробляти програми обслуговування туристів та реалізації нових видів туристичної продукції з метою подальшого їх просування на ринку та виявлення рівня відповідності запитам споживачів; контролювати постійність вдосконалення технологій обслуговування. відтворювати значну частину теоретичного матеріалу, виявляти знання і розуміння основних положень, оптимальні варіанти співпраці з суб’єктами зовнішнього середовища, встановлювати та підтримувати взаємовідносини з іншими організаціями, здійснювати організаційне проектування, знаходити та оцінювати нові ринкові можливості та формулювати бізнес-ідею; розробляти бізнес-плани створення та розвитку нових організацій, напрямів діяльності, продукції (товарів, послуг); розробляти тактичні та оперативні плани поточної діяльності, проекти бізнес-плану;

володіти: навичками мовлення, необхідними для читання оригінальної літератури для одержання науково-технічної інформації; етикою ділового спілкування, сучасними підходами до моніторингу і впровадження нововведень в туристичній організації.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 2, ПРН 3, ПРН 6.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

економічна теорія; макроекономіка; мікроекономіка; вища та прикладна математика; інформаційні системи та технології в економіці; безпека життєдіяльності та цивільний захист; державне та регіональне управління; туристичне країнознавство; організація туризму; економічна ефективність діяльності туристичних підприємств.

Зміст навчального модуля:  Природно-ресурсний потенціал. Еколого-економічний потенціал. Раціональне природокористування. Галузеве та економічне районування. Адміністративно-територіальна реформа. Трудові ресурси. Загальні складові аналізу економіки регіонів. Економічна оцінка природно-ресурсного та виробничого потенціалів. Сільське господарство. Транспортний комплекс. Невиробнича сфера району. Актуальні проблеми району. Грунтово-земельні ресурси. Економічна оцінка природних ресурсів. Рекреаційні ресурси. Типи рекреаційних ресурсів. Кадастр рекреаційних ресурсів. Рекреаційне землекористування. Клімат. Лісова рослинність. Водойми. Рельєф. Рекреаційні ресурси України. Рекреаційний комплекс України. Територіальна структура рекреаційного комплексу України. Рекреаційні пункти. Рекреаційні райони та регіони. Курортна система України. Охорона земельних ресурсів. Рівень забруднення територій.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 4).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.