Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Економічна безпека та ризики підприємства.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр 7.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.
Результати навчання:
знати: основні складові системи управління безпекою в міжнародному туристичному бізнесі; умови сталого розвитку міжнародного туристичного бізнесу та здійснення подорожей; методику прогнозування розвитку туристичного бізнесу в звичайних умовах і в умовах надзвичайних ситуацій щодо захисту туристичних підприємств, їх працівників та туристів від можливих ризиків, наслідків аварій, катастроф та стихійних лих; можливі негативні впливи чинників різного походження на розвиток туристичного бізнесу; основні принципи розробки та реалізації заходів захисту туристичного бізнесу від негативних впливів;
вміти: проектувати нові об'єкти туристичного бізнесу у відповідності з сучасними вимогами з економічної безпеки, врахуванням екологічних норм та стандартів безпеки їх експлуатації; здійснювати розробку комплексів туристських послуг та маршрутів в контексті забезпечення безпеки об’єктів туристичної сфери, туристів та персоналу в кризових ситуаціях; виявляти та виключати будь-які ризики, пов'язані з безпекою туристичного підприємства, туриста, його майна та навколишнього середовища.
Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 5, ПРН 11, ПРН 13.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):
економічна теорія; макроекономіка; мікроекономіка; вища та прикладна математика; інформаційні системи та технології в економіці; безпека життєдіяльності та цивільний захист; економіка підприємства; бух облік; фінанси; гроші та кредит; право, економіка праці та соціально-трудові відносини, економіка туризму.
Зміст навчального модуля: Вступ до дисципліни. Система управління безпекою в міжнародному туристичному бізнесі. Правове регулювання в сфері забезпечення безпеки міжнародного туристичного бізнесу в Україні і в світі. Міжнародна класифікація факторів ризику в туристичній сфері. Економічні ризики міжнародного туристичного бізнесу в Україні і в світі. Туристичні ризики в соціальному середовищі. Роль міжнародних організацій у справі забезпечення безпеки міжнародного туристичного бізнесу в Україні і в світі. Планування заходів безпеки туристичного бізнесу на міжнародному рівні. Напрями забезпечення безпеки міжнародного туристичного бізнесу в державі. Вирішення проблем безпеки підприємства туристичної сфери (туристичного центру). Забезпечення безпеки туристів під час подорожі.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.