КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ДИЗАЙН)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Основи конструювання швейних виробів.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестри: 6, 7.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6 .

Результати навчання:

знати: особливості побудови креслень деталей базових конструкцій одягу різного асортименту, покрою і силуету для чоловіків, жінок і дітей, конструктивно-декоративних елементів одягу та розробки модельних конструкцій виробів різного асортименту;

вміти: розробляти креслення деталей конструкцій та конструктивно-декоративних елементів одягу різного асортименту, покрою і силуету з урахуванням властивостей матеріалів, виконувати примірку та оцінити якість посадки макету або виробу на фігурі споживача або манекені та усунути дефекти;

володіти навичками: побудови та оцінки якості креслень деталей конструкцій плечового і поясного одягу різного асортименту і призначення, методами моделювання виробів та їх елементів, принципами побудови лекал та оформлення проектно-конструкторської документації на нові моделі одягу;

здатен продемонструвати: вміння якісно виготовляти креслення деталей конструкцій швейних виробів різного асортименту та складності; розробляти та оформлювати з дотриманням існуючих нормативних вимог конструкторсько-технологічну документацію.

Програмні результати навчання: ПРН 7, ПРН 9, ПРН 19, ПРН 25.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, інформаційні системи та технології, інженерна та комп'ютерна графіка, основи прикладної антропології, квалітологія швейного виробництва, матеріалознавство, основи проектування і виготовлення одягу, основи технології швейних виробів, основи художньо-графічної композиції, навчальна практика.

Зміст навчального модуля: Загальна характеристика процесу проектування одягу. Класифікація та характеристика методів конструювання одягу. Характеристика формотворних елементів конструкцій поясного одягу. Побудова елементів кресленика деталей конструкції плечового одягу. Оцінка правильності побудови кресленика конструкції одягу. Балансова характеристика одягу. Усунення дефектів одягу. Характеристика прийомів конструктивного моделювання різних видів. Побудова креслеників конструкцій комірів та дрібних деталей одягу. Характеристика методів побудови первинних креслеників деталей конструкцій одягу з рукавами з поглибленою проймою. Характеристика методів побудови первинних креслеників деталей конструкцій одягу суцільнокрійного покрою. Характеристика методів побудови первинних креслеників деталей конструкцій одягу покрою реглан. Особливості проектування дитячого одягу. Проектування верхнього жіночого і чоловічого одягу пальтово-костюмного асортименту. Особливості проектування чоловічого одягу.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання, наочний, практичний.

Методи контролю: усний (виступи на лабораторних заняттях, опитування), письмовий (завдання), тестовий, лабораторний (звіти), графічний (таблиці, схеми, рисунки, ескізи).

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 6), екзамен (семестр 7).

Засоби діагностики успішності навчання: перелік питань для поточного та модульного контролю, комплекти тестових завдань для поточного та модульного контролю, питання для підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.