КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ЕКСПЕРТИЗА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ВИРОБІВ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Матеріалознавство.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр: 3.

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС - 6.

Результати навчання:

знати: будову, властивості текстильних волокон, ниток та виробів; асортимент текстильних матеріалів і вимоги до них; методи та прилади для визначення показників властивостей матеріалів; методи виготовлення різних текстильних матеріалів для одягу;

вміти: користуватися сучасними методами вивчення будови, структури та властивостей матеріалів з урахуванням вимог до них; розпізнавати матеріали різного сировинного вмісту, способи їх виготовлення і призначення; володіти методами математичної статистики, обробки результатів випробування, аналізувати і робити висновки по ним; здійснювати пошук та аналіз науково-технічної інформації;

володіти: навичками володіння методами визначення сировини, властивостей матеріалів, які використовуються для виготовлення тканин, швейних і трикотажних виробів.

Програмні результати навчання:  ПРН 1, ПРН 5.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи технології текстилю, технології швейних виробів.

Зміст навчального модуля: Будова, властивості та первинна обробка текстильних волокон та ниток. Види текстильних ниток та їх властивості. Виробництво та будова текстильних полотен. Обробка текстильних виробів. Механічні властивості текстильних матеріалів при розтягуванні та згинанні. Дія тертя. Взаємодія матеріалів з вологою. Проникність. Теплофізичні властивості. Електричні, оптичні властивості. Формостійкість текстильних матеріалів. Конфекціювання матеріалів на швейні вироби.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання:  денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, дослідницький.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, лабораторний

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 3)

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань для підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для захисту лабораторних робіт та підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.