Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ЕКСПЕРТИЗА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ВИРОБІВ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Ідентифікація товарів.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 7, 8.
Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС - 6.
Результати навчання:
знати: будову, асортимент, властивості текстильних матеріалів і вимоги до них; нормативне та правове забезпечення ідентифікації текстильних матеріалів на міжнародному, регіональному та національному рівнях;
вміти: планувати заходи з ідентифікаційної експертизи відповідно нормативним документам; самостійно робити висновки про відповідність текстильних матеріалів;
Володіти: навичками ідентифікувати справжність і виявити фальсифікацію непродовольчих товарів; обирати критерії, що дозволяють виявляти способи фальсифікації; встановлювати тотожність характеристик продукції її істотним ознаками; прямо або побічно визначати дотримання вимог стандартів, що ставлять до об'єкту ідентифікації.
Програмні результати навчання: ПРН 6, ПРН 14, ПРН 16.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): асортимент текстильних матеріалів та виробів, матеріалознавство, експертиза текстильних матеріалів.
Зміст навчального модуля: Загальні поняття про ідентифікацію та фальсифікацію товарів. Види ідентифікації. Методи ідентифікації: сенсорні, лабораторні та їх класифікації. Засоби ідентифікації та іх класифікація. Ідентифікація ступеню відповідності. Фальсифікація непродовольчих товарів. Поняття про фальсифікацію непродовольчих товарів. Види та методи викриття фальсифікації. Наслідки та правове регулювання фальсифікації товарів. Ідентифікація товарів легкої промисловості Ідентифікація текстильних матеріалів, швейних та трикотажних виробів. Зміст технічного регламенту щодо назв текстильних волокон та ниток. Методи ідентифікації текстильних волокон та ниток. Ідентифікація способу виготовлення текстильного матеріалу, способу скріплення волокон, виду переплетення та різновиду матеріалу. Ідентифікація асортименту, виду та сорту швейних та трикотажних виробів. Ідентифікація взуття, основні задачі та методи встановлення відповідності. Попередження фальсифікації товарів. Маркування товарів, їх види та способи нанесення. Інформаційні та товарні знаки. Їх типи та функції. Знаки найменування місця походження товару. Знаки відповідності та якості. Штрихове кодування товару.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, дослідницький.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, лабораторний.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7), екзамен (семестр 8).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань для модульного, підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для захисту лабораторних робіт, до модульного та підсумкового контролю.
Мова навчання: українська.