Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Квалітологія швейного виробництва.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр 7.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 90; кількість кредитів ЄКТС – 3.
Результати навчання:
знати: нормативне та правове забезпечення якості на міжнародному, регіональному та національному рівні; види та форми технічного контролю; методи та засоби вимірювання, похибки вимірювань, технологічні допуски, статистичне регулювання технологічного процесу, сучасні системи управління якістю, методи оцінки якості виробів;
вміти: користуватись нормативною документацією; користуватись засобами технічного регулювання якості; застосовувати методи управління якістю, проводити оцінку рівня якості швейних виробів;
володіти: навичками, що мають забезпечити кваліфіковану участь студентів у вирішенні виробничих питань, які пов’язані з технологією забезпечення якості виготовлення швейних виробів та оцінювання їх рівня якості.
Програмні результати навчання: ПРН 9, ПРН 18, ПРН 19.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): навчальна практика, матеріалознавство.
Зміст навчального модуля: Квалітологія та її структура. Концепція якості. Міжнародна, регіональна та національна стандартизація. Різновиди нормативних документів та їх позначення. Категорії стандартів. Порядок розроблення, узгодження та затвердження стандартів. Основні або засадничі стандарти. Номенклатура стандартів на продукцію (швейні вироби). Вимоги стандартів на процеси, що притаманні швейному виробництву. Стандарти на методи випробувань та контролювання. Стандарти загальних технічних вимог. Технічні умови. Технічний опис. Комплекси (системи) стандартів. Метрологія як наукова основа контролю якості. Методи вимірювань. Методи безпосередньої оцінки та методи порівняння з мірою. Прямі та непрямі вимірювання. Абсолютні та відносні вимірювання. Похибки засобів вимірювання та точність відліку. Засоби вимірювань для контролю якості швейних виробів. Технологічні допуски. Особливості контролю якості на стадії підготовчого, розкрійного, пошивного виробництва та види контролю. Кодування швейних виробів. Символи, що позначають способи та умови догляду за швейними виробами. Піктограми. Модель системи управління якістю згідно ДСТУ ISO серії 9000. Номенклатура документів у системі управління якістю.
Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, лабораторний.
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 7).
Засоби діагностики успішності навчання: питання для експрес-опитування, контрольні питання, комплекти тестових завдань для підсумкового контролю.
Мова навчання: українська.