Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми
ЕКСПЕРТИЗА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРАЛІВ ТА ВИРОБІВ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва модуля: Науково-дослідна практика.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр: 2.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: принципи та підходи до патентного пошуку аналогів з технічних рішень обраного наукового напряму; технічні умови виконання технологічних операцій на основі технологічної послідовності та технологічного оснащення; вимоги трудового законодавства та техніки безпеки на виробничій дільниці на основі ТЗ та технологічного процесу виготовлення виробів;
вміти: обирати та обґрунтовувати тему наукового дослідження; провести аналіз стану наукового питання, яке буде вирішуватися у магістерській роботі, та визначити обсяг теоретичних та експериментальних досліджень; визначити об’єкт та методи досліджень; підбирати обладнання та сировину для проведення наукового експерименту; оформлювати тези, наукову статтю згідно державних вимог до наукових робіт.
Програмні результати навчання: ПРН 8, ПРН 9, ПРН 10, ПРН 11, ПРН 12, ПРН 14.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, охорона праці в галузі та цивільний захист, принципи проведення експертизи, нові методи та засоби оцінки якості текстильних матеріалів та виробів, основи та планування технічної експертизи текстильних матеріалів.
Зміст навчального модуля: Сучасний стан легкої та текстильної промисловості України. Детальне вивчення технологічних процесів виготовлення товарів легкої промисловості, ознайомлення з робочими прийомами робітників основних професій. Вивчення правил технічної експлуатації виробничого устаткування. Вивчення якості напівфабрикатів і готової продукції. Вивчення нового асортименту напівфабрикатів і готової продукції, яке використовується при проведенні досліджень. Використання діючих державних стандартів. Технічні умови виконання технологічних операцій та технологічного оснащення. Технології виробництва сировини, тканин та виробів. Послідовність технологічних процесів від сировини до надання продукції товарного вигляду. Оптимальні види основного та допоміжного технологічного обладнання, інструментального забезпечення та оснащення.
Види навчальних занять: консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний (захист звіту), письмовий (щоденник і звіт за результати проходження практики).
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, питання для підсумкового контролю.
Мова навчання: українська.