КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Основи системного аналізу.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр: 7.

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС - 6.

Результати навчання:

знати: основну термінологію, поняття та методологію, що використовується в системному аналізі; принципи поділу та класифікацію систем за видом об’єкта, науковим спрямуванням, видом формалізації та ступенем організованості; методи формалізації опису структури системи на основі графічних моделей, методи моделювання технічної структури складної системи управління; системний аналіз багаторівневих ієрархічних структур складних систем управління;

вміти: вибирати функціональну, організаційну та технічну структуру систем управління; виконувати якісний та кількісний аналіз систем управління з розподілом їх за типовими функціональними структурами; будувати систему взаємовідносин між складовими частинами системи управління та окремими системами; оцінювати систему за обраними параметрами; визначати етапи створення технічних систем в залежності від їх складності;

здатен продемонструвати: проведення дослідження систем за методами експертних оцінок, виконувати імітаційне та інформаційне моделювання складних технічних систем; на базі аналізу поведінки систем управління виконувати формалізацію та перероблення якісної інформації про систему управління в її кількісні характеристики; моделювання процесу функціонування складних систем управління з використанням формалізованих методів опису процесу функціонування простих та ієрархічних систем управління технічними системами.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 15, ПРН 16, ПРН 22.

Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика, електротехніка, моделювання комп'ютерно-інтегрованих систем, комп'ютерні технології та програмування, технологічні основи автоматизації.

Зміст навчального модуля: Система. Основні поняття. Розрахунок вихідних параметрів складної системи з логічними елементами. Календарне планування. Мережевий графік. Розрахунок мережевої моделі. Визначення ранішніх та пізніх термінів настання події. Визначення критичного шляху. Визначення резервів робіт (повних та вільних). Графік прив’язки. Визначення параметрів виробничої системи і прогнозу її роботи на перспективу. Визначення сумарних витрат на виробництво товарів. Визначення сумарного прибутку від реалізації продукції. Визначення величини запасів на складі. Визначення податку для кожної операції. Оптимізація виробничої системи, що описується лінійними рівняннями. Побудова математичну модель задачі: визначити систему обмежень, цільову функцію, тип оптимізації (мінімум або максимум). Розв`язування задачі лінійного програмування (ЗЛП) за допомогою Excel. Оптимізація транспортної системи. Постановка транспортної задачі. Побудова математичної моделі: визначення системи обмежень, цільової функції, та типу оптимізації (мінімум або максимум). Використовуючи функцію "Пошук розв`язування ", знайти розв`язання транспортної задачі. Рішення транспортної задачі методом найменшого елементу. Рішення транспортної задачі методом потенціалів.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 7).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.