Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Автоматизація технологічних процесів та виробництв.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестр: 8.
Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС - 6.
Результати навчання:
знати: основні типи інформаційних сигналів та керуючих впливів;
вміти: розробляти схеми керування із сенсорами для адаптивного моніторингу та прийняття рішень; розробляти програми та алгоритми керування відповідно до задачі керуючої дії; складати функціональні схеми систем автоматизації технологічних процесів та виробництв;
володіти: навичками проектування автоматизованих систем керування технологічними процесами.
Програмні результати навчання: ПРН 9, ПРН 19, ПРН 21, ПРН 22.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика, електротехніка, моделювання комп'ютерно-інтегрованих систем, комп'ютерні технології та програмування, технологічні основи автоматизації.
Зміст навчального модуля: Загальні поняття проектування автоматизованих систем керування технологічними процесами та виробництвами. Моделювання типових технологічних об’єктів і процесів виробництв. Узагальнення моделі системи керування. Класифікація систем керування технологічними об’єктами та вирішення задач проектних рішень. Задачі проектування багатофункціональних систем керування. Функціональні схеми систем автоматизації технологічних процесів та виробництв. Розробка програм та різних алгоритмів керування відповідно до задачі керуючої дії. Створення багатоцільових програм керування для систем автоматизації технологічних процесів та виробництв.
Види навчальних занять: :лекція, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 8).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.