Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Філософія, політологія та соціологія.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 1, 2.
Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС –6.
Результати навчання:
знати: як практично використовувати основні філософські поняття; шляхи формування інтелектуально-творчої особистості в гуманітарно-гуманістичному культурному середовищі; шляхи формування світоглядних орієнтацій, загальної та громадянської культури, загально-цивілізаційних засад громадянської злагоди;
вміти: науково осмислювати складні явища та процеси сучасного суспільно-політичного життя та свідомо орієнтуватися в них; мислити та діяти самостійно; змістовно аналізувати особливості головних течій та напрямків у філософії; пов’язувати теоретичні знання із реаліями сучасного українського суспільного буття; застосовувати набуті знання у професійній та суспільній громадській діяльності; самостійно оцінювати й узагальнювати опрацьований матеріал; користуватись різноманітними джерелами інформації; робити висновки, приймати рішення;
здатен продемонструвати: комунікативні навички; вміння висловлювати та цивілізовано відстоювати власну точку зору; розуміння наукової літератури суспільного спрямування; готовність до виконання типових соціальних ролей людини і громадянина; вміння вести дискусію; здійснювати філософський, соціологічний та політологічний аналіз проблем та протиріч суспільства та людини.
Програмні результати навчання: ПРН 27, ПРН 28.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): українська та зарубіжна культура.
Зміст навчального модуля: Вступ до філософії. Сутність філософії та особливості філософування. Історичний розвиток світової філософії. Соціологія як наука: предмет та історія становлення. Сутність і роль політики та політології як науки у житті суспільства. Сучасна світова філософська думка. Філософська думка в Україні. Суспільство як соціальна система, його соціальна структура. Політична система суспільства. Філософське вчення про буття. Свідомість як філософська проблема. Соціальні інститути та соціальні організації. Сім’я як мала соціальна група та соціальний інститут. Політична діяльність і влада. Філософське осмислення людини, культури та цивілізаційних процесів. Проблеми та перспективи сучасної цивілізації. Особистість у системі соціальних зв’язків. Особистість і політика. Політична еліта та політичне лідерство. Держава як основний інститут політичної системи суспільства. Політичні партії. Вибори та виборчі системи. Філософія пізнання. Суспільство та культура. Політичні режими. Демократія.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний (виступи на практичних заняттях, усне опитування); письмовий, тестовий (поточний, підсумковий, модульний).
Форми підсумкового контролю: екзамен (1 семестр), екзамен (2 семестр).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.