Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Фінансове та банківське право.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри 7, 8.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: сутність предмету, джерела фінансового права, структури й особливостей фінансово-правових норм, а також особливостей фінансових правовідносин; особливості фінансового контролю, бюджетного устрою і бюджетного процесу, юридичної відповідальності за фінансові правопорушення, характерних рис податкових, кредитних, страхових, банківських і валютних правовідносин, а також специфіки фінансових перерозподільних відносин.
вміти: аналізувати закономірності фінансових правовідносин; орієнтуватися у різних сферах фінансової політики та діяльності держави; формувати державну стратегію соціально-правового розвитку економіки, соціально-економічного прогнозування в системі державного регулювання економіки;
володіти навичками: формування публічних державних фондів коштів та фондів господарюючих суб’єктів; управління, в межах своїх повноважень, діями персоналу щодо запобігання виникненню правопорушень у сфері економіки та розв’язання складних фінансово-правових проблем;
здатен продемонструвати: сприяння заходам щодо впровадження в країні ефективного державного регулювання економіки та розвитку економічного мислення і правової культури.
Програмні результати навчання: ПРН 5, ПРН 12, ПРН 15, ПРН 16, ПРН 17, ПРН 29.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): конституційне право України та зарубіжних країн.
Зміст навчального модуля: Правові аспекти фінансової діяльності держави. Предмет, метод, система та джерела фінансового права. Фінансово-правові норми та фінансові правовідносини Правові основи фінансового контролю в Україні Фінансово-правова відповідальність Бюджетне право та бюджетний устрій. Предмет, метод, система та джерела банківського права. Правові аспекти банківської діяльності на ринку цінних паперів. Правове регулювання валютних відносин. Правові засади банківського регулювання та нагляду.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7), екзамен (семестр 8).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.