КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

КОМП’ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Паралельні обчислення в комп’ютерних системах.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри:  7,8

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: будову і аналіз паралельних алгоритмів; моделі паралельних обчислень; засоби опису та мови паралельного програмування; засоби взаємодії та синхронізації процесів; команди роботи з потоками; особливості застосування різних засобів синхронізації; методи планування процесів.

вміти: розбивати задачі для багатопроцесорної обробки; реалізовувати задачі в багатопоточному середовищі; створювати програми паралельної обробки даних;застосовувати різни методи синхронізації потоків та процесів; виконувати планування роботи процесів та потоків; розробляти вимоги та спеціфікації компонентів інформаційних систем і об’єктів професійної діяльності; проектувати компоненти програмного забезпечення. Розробляти специфікації комп’ютерного обладнання, засобів зв’язку та обслуговування; проектувати та адаптувати прикладне Grid забезпечення, розробляти Grid портали доступу та семантичні портали знань; інтегрувати компоненти в систему; тестувати і налагоджувати апаратно-програмні засоби і комплекси систем автоматизації та управління, установлювати, налаштовувати та обслуговувати системне, інструментальне і прикладне програмне забезпечення та інформаційні системи.

Програмні результати навчання: ПРН 10, ПРН 25.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): алгоритмізація і теорія складності, дискретні структури, фундаментальні принципи розробки програмного забезпечення, комп’ютерний аналіз.

Зміст навчального модуля

Паралельна парадигма програмування. Концепції паралельних і розподілених обчислень. Структури паралельних та розподілених КС. Паралельні алгоритми. Керування файлами та каталогами. Багатопроцесне та багатопоточне керування. Керування процесами. Потоки. Планування стану потоку. Синхронізація потоків. Міжпроцесна взаємодія. Комп’ютерна схемотехніка та архітектура комп’ютерів. Структури мікропроцесорних систем. Універсальні мікропроцесори. Загальні принципи будови комп’ютерних мереж. Засоби керування мережами. Мережеві архітектурні рішення. Паралельне програмування. Паралельні обчислювальні методи, організація паралельних обчислень. Програмування паралельних обчислень на мережах.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамени (семестр 7,8).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.