КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

КОМП’ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Системне програмування.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри: 3

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основні положення функціонування програм в середовищах MS DOS i MS Windows, структуру програми на мові TASM 5.0 для MS DOS і MASM32 для Windows, етапи компіляції, принципи оптимізації програми, макрозасоби асемблера, принципи та методи розробки програм для середовищ MS DOS i MS Windows;

вміти: складати програми мовою TASM 5.0  і MASM32, застосовувати функції WINАРІ для програм користувача, працювати з диском на фізичному рівні, керувати розподілом пам'яті, файлами, процесами.

Програмні результати навчання: ПРН 5, ПРН 20.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): алгоритмізація і теорія складності, архітектура комп’ютерів, розподілені системи та комунікації, фундаментальні принципи розробки програмного забезпечення.

Зміст навчального модуля

Мета, предмет і задачі системного програмування. Архітектура IBM PC. Формати команд і директив мови TASM 5.0. Способи адресації. Система команд мови TASM 5.0. Виведення текстової інформації на екран. Введення інформації з клавіатури. Змішане програмування. Робота з файлами в TASM 5.0. Резидентні програми. Робота з таймером. Робота з математичним співпроцесором. Основи програмування в середовищі Windows. Робота з файлами в MASM32. Обробка повідомлень в MASM32. Робота з процесами і потоками. Робота з .DLL-бібліотеками в MASM32. PE-формат. Визначення типу виконуваного файлу.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 3).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.