90 років від дня народження МОЙСЕЄНКА Федора Андріановича 01.02.1922-12.10.2011

Федора Андріановича
01.02.1922-12.10.2011

доктора технічних наук, професора,
заслуженого діяча науки і техніки України,
почесного професора Державної академії легкої промисловості України

Ф.А.Мойсеєнко народився 1 лютого 1922 року в селі Нижча Дубешня Вишгородського району Київської області.
З 1940 по 1946 рік  служба в армії, учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні. В 1951 р. закінчив Київський технологічний інститут легкої промисловості і в 1954 р. – аспірантуру на кафедрі технології трикотажного виробництва.
Кандидатську дисертацію на тему «Фактори, що впливають на змінювання лінійних розмірів основов’язаних полотен, і дослідження можливостей одержання полотен заданих ширин» захистив у 1958 р. в Московському текстильному інституті, а в 1962 р. ВАК МВССО СРСР затвердив у вченому званні доцента за кафедрою технології трикотажного виробництва.
В наступні роки крім навчальної, наукової та громадської роботи займав різні адміністративні посади в інституті: декан заочного факультету (1957-1958 рр.), проректор з навчальної роботи (1958-1962рр.), декан факультету трикотажного виробництва (1963-1967 рр.), завідуючий кафедрою технології трикотажного виробництва (1972-1981 рр.), проректор з наукової роботи (1981-1983 рр.), головний редактор наукового журналу «Известия высших учебных заведений. Технология легкой промышленности» (1980-1992 рр.), член редколегії наукового журналу «Вісник КНУТД».
Докторську дисертацію на тему «Нормалізація технологічного процесу на основов’язальних машинах з метою підвищення продуктивності машини і якості полотна» захистив в Ленінградському інституті текстильної та легкої промисловості в 1974 р., а в 1975 р. затверджений у вченому званні професора.
Приймав активну участь у громадському житті. Був членом ряду науково-технічних рад України та Радянського Союзу (Міністерств вищої освіти УРСР та СРСР, Мінлегпромів УРСР та СРСР), членом президії секції легкої промисловості Республіканського Будинку науково-технічної пропаганди, членом бюро товариства «Знання» України, членом секції легкої та харчової промисловості Комітету по Державним преміям УРСР в галузі науки і техніки при Раді Міністрів УРСР, членом секції легкої та харчової промисловості Комітету по Державним преміям України, головою вченої ради по захисту кандидатських дисертацій та постійним членом двох спеціалізованих вчених рад по захисту докторських та кандидатських дисертацій, членом вченої ради КНУТД та УкрНДІПВ.
Підготував 2 доктори та 23 кандидати технічних наук. Був офіційним опонентом багатьох кандидатських дисертацій, переважно аспірантів МТІ та ЛІТЛП, а також дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук: Л.О.Кудрявіна, В.А.Зінов’євої, І.Г.Цитовича та Ю.І.Масленнікова.
В його творчому доробку монографія, два підручника і навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, 55 охоронних документів на винаходи, понад 230 наукових публікацій.
Має державні нагороди: 5 орденів та 20 медалей, в тому числі медалі «За оборону Москвы», «За оборону Ленинграда», «За взятие Берлина». Нагороджений багатьма нагрудними знаками: «За отличные успехи в работе МВССО СССР», «Відмінник освіти України», «Победитель социалистического соревнования» 1974, 1975 та 1980 років, «Изобретатель СССР», «Знак пошани» Київської міської ради, «За наукові досягнення» Міносвіти України та інші. Відзначений подякою прем’єр-міністра України.

1 лютого (середа) 2012 р.
о 13.20 в ауд. 1-0391
на кафедрі технології трикотажного виробництва
відбудеться науковий семінар, присвячений 90 річниці від дня народження д.т.н., професора Мойсеєнка Ф.А..
Заходи у рамках наукового семінару:

• урочисте присвоєння аудиторії 1-0391 «Лабораторії досліджень технологічних процесів» імені д.т.н., проф. Мойсеєнка Ф.А.;
  • доповідь к.т.н., доц. Кизимчук О.П. за результатами роботи над докторською дисертацією на тему: «Наукові основи створення аукзетік текстильних матеріалів».

26.01.2012