Участь студентів КНУТД у Міжнародному конкурсі молодих модельєрів взуття та аксесуарів «Shoes-Style 2012»

З 20 по 23 березня  2012 року в Москві відбувся Ювілейний Міжнародний конкурс молодих модельєрів взуття та аксесуарів «Shoes-Style 2012», основна ідея якого – демонстрація творчих оригінальних розробок дизайнерів-початківців та виявлення нових талантів. В перший день конкурсу на розгляд журі було запропоновано більше 60 авторських колекцій, 5 із яких представлено молодими українськими модельєрами – студентами кафедри Конструювання та технології виробів із шкіри Київського національного університету технологій та дизайну.

Конкурсні колекції змагалися в чотирьох номінаціях: Рret-a-porter, Couture, Авангард та Аксесуари, в кожній з яких члени журі мали визначити трьох фаворитів.

В перший день відбувся півфінал творчого конкурсу та олімпіада з конструкторського напрямку – конкурс Інтелект, - метою якого було перевірити креативність, теоретичні знання з конструювання взуття та практичні навички молодих модельєрів. Другий день був присвячений фіналу конкурсу, в ході якого, власне, і було визначено щасливих переможців. Відбувалася ця подія в приміщенні Експоцентру в рамках виставки «Обувь. Мир кожи». Тут же пройшов і Гала-показ найцікавіших та найяскравіших колекцій в останній день конкурсу.

Результати конкурсу продемонстрували високий рівень підготовки наших студентів:  всі п’ять колекцій стали фіналістами, а дві з них потрапили в число переможців. Перше місце в номінації Авангард посіла колекція «Истинное лицо» Терещук Ольги та Сурай Оксани (група БВКд-08). Членів журі підкорила не тільки оригінальна ідея та художня виразність колекції, але й нестандартні технологічні рішення, що були використані при її виготовленні – зокрема, при відтворенні складних скульптурних фрагментів, які були основним формоутворюючим елементом моделей взуття. Третє місце в номінації Рret-a-porter було віддане колекції «My own step» Пеха Андрія (гр. БВКд-09) та Клименко Катерини (гр. БВК-09). Моделі взуття, виконані в біло-коричневій колірній гамі, делікатно оздоблені вишивкою та перфорацією, виглядали дуже елегантно та вражали гармонійністю дизайнерських прийомів та довершеністю конструктивних рішень.

Колекції «Links» Зубко Юлії та Богдашкіної Наталі (гр. БВКд-08) та «Ера амазонок» Терстуях Афіни (гр. БВК-08), хоча і не потрапили в число призерів-переможців, але дуже гідно продемонстрували оригінальні авторські ідеї, професійно втілені і в силуетних формах, і в конструктивних лініях, і в особливостях оздоблення моделей взуття.

Потішили також і успіхи київських студентів в теоретично-практичному конкурсі Інтелект, третє місце в якому посіла Терстуях Афіна (гр. БВК-08), виявивши і гарні творчі здібності, і професійні конструкторські навички.

Для молодих модельєрів участь в конкурсах подібного рівня – це не тільки шанс потрапити в число переможців та отримати моральне і фінансове задоволення, але й отримання неоціненного досвіду, дуже важливого для формування професійної майстерності творчих особистостей. Крім того, це завжди поштовх до подальшої роботи та постійного самовдосконалення.

Отже, бажаємо нашим молодим талантам творчого натхнення, нових успіхів та чекаємо вдалого втілення перспективних ідей.

19.04.2012