ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ!

Осінній день промерзлою ходою

У серце стука,

Пам’ять про померлих.

Замучених голодним тридцять третім.

Сьогодні за покликом совісті в Україні

пишеться книга великого народного болю,

книга, що й до нащадків перейде як грізне свідчення, як прокляття сталінщині, як реквієм по незліченних людських жертвах, так немилосердно, так безневинно вигублених на очах цивілізованого ХХ віку.

Хто ще цього не зробив, ідіть, запитуйте кожне слово, кожну оповідь від людей, чудом  уцілілих!

(Олесь Гончар «Той, тридцять третій…»)

В рамках вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. кафедра філософії, політології та українознавства провела конкурс наукових есе та презентацій «Не згасне в серці пам’яті свіча»».  Метою заходу стало осмислення масштабів однієї з найбільших гуманітарних катастроф  в історії людства з позиції історичного та культурологічного аналізу, а також  вшанування безневинно загиблих співвітчизників.

Вшануємо пам'ять загиблих від рук сталінського режиму під час Голодомору 1932-33 років в Україні та візьмемо активну участь у Міжнародній та Всеукраїнській акції «Запалімо свічку пам’яті!»

22.11.2020