КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Факультет дизайну

Калина Лівіанівна ПАШКЕВИЧ

декан факультету дизайну, доктор технічних наук, професор

Адреса: м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, навчальний корпус 1, кiмн. 1-0325

Контактний телефон: +38044-256-29-33; +38044-280-17-05

e-mail:

Положення про факультет дизайну

Програма розвитку факультету

План роботи ФД 2024-2025

 

Сторінка факультету дизайну в    https://www.facebook.com/fdknutd

Заступник декана з науково-педагогічної роботи

Олена Дмитрівна ГЕРАСИМЕНКО, доктор філософії, доцент

Телефон +38044-256-29-33

Заступник декана з науково-педагогічної роботи

Людмила Михайлівна МЕЛЬНИК, кандидат технічних наук, доцент

Телефон +38044-256-29-33

Заступник декана з навчально-організаційної роботи

Тетяна Володимирівна БУЛГАКОВА, кандидат технічних наук, доцент

Телефон  +38044-256-29-33

Заступник декана з виховної роботи

Олександр Сергійович ВАСИЛЬЄВ

Телефон  +38044-256-29-33

Деканат

Вікторія Василівна ЛОПАТІНА

Телефон  +38044-256-29-33

Валентина Григорівна ПРИТУП 

Телефон  +38044-256-29-33

Дарина Олегівна КУШНІР

Телефон  +38044-256-29-33
Про факультет

Місія факультету полягає у сприянні сталого розвитку країни і регіону загалом, задоволенні потреб населення в якісних освітніх послугах; підготовці конкурентоспроможних фахівців для економіки; активній участі в особистісному розвитку людини, її вихованні й удосконаленні здібностей, формуванні професійних компетентностей.

Мета діяльності факультету – навчати й виховувати молодь, реалізовувати необхідні суспільству якісні освітні послуги; розвивати наявний потенціал учасників освітньо-наукового процесу, їхні творчі здібності, активну соціальну, громадянську позицію.

Завдання факультету – забезпечення якісної освітньої діяльності здобувачів вищої освіти з дотриманням без пекових умов; розвиток наукових досліджень і трансфер технологій та інновацій у реальний сектор економіки; інтеграція у світовий ринок освіти і науки.

Нагороди і визнання

Факультет дизайну КНУТД має давню історію підготовки дизайнерів в різних сферах (дизайн одягу, графічний дизайн, мультимедійний дизайн, дизайн середовища тощо). Це відома в Україні та світі школа мистецтва та дизайну, яка здійснює підготовку студентів в галузі рисунку, кольорознавства, композиції, формоутворення, проєктування об’єктів дизайну, дизайн-графіки, комп’ютерних технологій тощо.

З 2024 року факультет дизайну є членом спільноти ELIA – європейської ліги мистецьких закладів освіти. ELIA – це глобальна європейська мережа, яка забезпечує динамічну платформу для обміну та розвитку вищої мистецької освіти, представляє понад 300 тис. студентів із понад 285 університетів у 52 країнах світу у різних галузях мистецтва та дизайну.

В 2021 році факультет дизайну КНУТД приєднався до Міжнародної асоціації університетів та коледжів мистецтва, дизайну та медіа Cumulus. Cumulus – єдина глобальна асоціація, зосереджена на освіті і дослідженнях в галузі мистецтва та дизайну, яка в даний час складається з 360 членів з 63 країн світу.

 

У 2023 році КНУТД посів 201-240 місце у світі та перше місце в Україні у світовому рейтингу університетів QS World University ranking 2023 за освітньою програмою: мистецтво та дизайн.

У 2024 році за результатами щорічного рейтингу кращих дизайнерських шкіл світу американського журналу CEOWORLD Magazine, який є провідним у світі бізнесу і технологій, КНУТД посів 52 місце серед кращих світових шкіл моди та дизайну.

Факультет дизайну є членом мережі «Three Seas Initiative Cultural Cooperation Network (3SICCN)» з 2024 року – консорціуму наукових і освітніх установ, музеїв, галерей, університетів художнього і дизайнерського спрямування, асоціацій художників та митців, які ініціюють співпрацю в проведенні досліджень у галузі культури та мистецтва (бенефіціар – Університет Комісії Національної освіти (UKEN), Польща та консорціум закладів з різних країн світу).

Кафедри
СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНІ ПРОГРАМИ, ЗА ЯКИМИ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА БАКАЛАВРІВ, МАГІСТРІВ ТА ДОКТОРІВ ФІЛОСОФІЇ

Спеціальність

Освітня програма

Випускова кафедра

код

назва

назва

код

Ступінь бакалавра

022

Дизайн

Дизайн одягу

БДО

МДК 

Графічний дизайн

БДГ

ГД

Дизайн середовища

БДС

ДІМ 

Мультимедійний дизайн

БДМ

МД

Ступінь магістра

022

Дизайн

Дизайн (за видами)

МгД

ГДМД

Дизайн одягу

МгДо

МДК 

Дизайн середовища

МгДс

ДІМ

Ступінь доктора філософії 

022

Дизайн

Дизайн

ДФД

МДКГДМД, ДІМ 

 

ПРОФЕСІЇ

Освітня програма «ДИЗАЙН ОДЯГУ»

ДИЗАЙНЕР ОДЯГУ

Обрати професію

Дизайнери одягу (fashion дизайнери) розробляють колекції моделей одягу різного призначення та стильового рішення на основі вивчення історії мистецтва та костюма, адаптації та прогнозування актуальних тенденцій моди та використання сучасних методів дизайну та інновацій в художньо-проектній культурі. Освітня програма «Дизайн одягу» орієнтована на вивчення художньо-образної та стильової специфіки костюма, різноманітних методів його формоутворення, моделювання та засобів оздоблення, принципів трансформації творчих джерел в костюмні форми, основ текстильного дизайну, фешн-ілюстрації, методів презентації колекцій та їх просування в fashion індустрії.

Освітня програма «ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА»

ДИЗАЙНЕР СЕРЕДОВИЩА

Обрати професію

Дизайнери середовища розробляють дизайн-проекти інтер'єру та екстер'єру об'єктів різного призначення: квартир, будинків, готелів, магазинів, офісів, ресторанів, торгових та виставкових центрів з використанням сучасних інноваційних матеріалів та технологій; впроваджують найсучасніші комп'ютерні технології моделювання та візуалізації дизайн-проектів, формоутворення та колористики інтер'єру, дизайну інтер'єру, дизайну ландшафту, дизайну меблів, декорування інтер'єру тощо.

Освітня програма «ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН»

ДИЗАЙНЕР-ГРАФІК

Обрати професію

Основою професії дизайнера-графіка є створення візуальної реклами, ілюстрацій, фірмового стилю, айдентики – дизайн-проєктів різного призначення та стильового рішення,  у тому числі з використанням сучасних комп’ютерних програм. Дизайнер-графік також займається розробкою друкарського оформлення, користується засобами дизайну і техніками друкування для виробництва кінцевого результату. В основу підготовки фахівців покладено використання традицій української академічної школи рисунка та живопису.  

Освітня програма «МУЛЬТИМЕДІЙНИЙ ДИЗАЙН»

ДИЗАЙНЕР МУЛЬТИМЕДІА

Обрати професію

Дизайнери мультимедіа спеціалізуються на створенні мультимедійного контенту для веб-сайтів, інтерфейсів для мобільних додатків, відеоігор, розробку анімації, відео, фото, графіки та інших мультимедійних проєктів із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення. Робота мультимедіа дизайнера містить розробку візуальних елементів, що дають змогу створити інтерактивні продукти для користувачів. Випускники мають можливість проходити стажування та представляти свої творчі роботи в рамках конкурсних проектів, а також у вітчизняних та міжнародних кіно, ЗМІ та телепроектах.

Історія факультету

У Київському національному університеті технологій та дизайну, як в одному з провідних закладів вищої освіти України, з 1930 року ведеться якісна підготовка фахівців з різних напрямів. Згодом КНУТД став центром української дизайн-освіти. Створення у 2000 році в КНУТД факультету дизайну дало змогу організаційно закріпити та успішно розвивати зароджені паростки мистецтва в технологічному закладі вищої освіти.

У 2000 році з відкриттям факультету дизайну КНУТД до його складу увійшли: кафедра художнього моделювання костюма (завідувачі кафедри – доц. Мамчич О.С. (1992-1994 рр.), к.т.н., проф. Ніколаєва Т.В. (1994-2022 рр.); кафедра дизайну (завідувачі кафедри – д.філос.н., проф. Легенький Ю.Г. (1996-1998 рр.), д.т.н., проф. Сазонов К.О. (1998-2003 рр.), к.т.н., доц. Суворова О.К. (2003-2014рр.), к.т.н., доц. Овчарєк В.Є. (2014-2022 рр.)); кафедра рисунку і живопису (завідувачі кафедри – Народний художник України Колєсніков В.Г. (2000-2013 рр.), к.мист., доц. Чернявський К.В. (2013-2018рр.), проф. Гула Є.П. (2018-2022 рр.)). У 2003 році на факультеті дизайну було засновано кафедру дизайну інтер’єру і меблів (завідувачі кафедри – д.т.н., проф. Сазонов К.О. (2003-2013 рр.), к.т.н., доц. Сафронова О.О. (2013-2022 рр.), к.мист., доц. Косенко Д.Ю. (з 2022 року)). Першим деканом факультету дизайну з 2000 по 2022 рік була д.т.н., проф. Колосніченко М.В.

З 2022 року кафедра художнього моделювання костюма має назву кафедра мистецтва та дизайну костюма (завідувачі кафедри – д.т.н., проф. Пашкевич К.Л. (2022-2023 рр.), д.мист., проф. Чупріна Н.В. (з 2023 року)). Кафедра дизайну з 2022 року має назву кафедра мультимедійного дизайну (завідувач кафедри – Васильєва О.С. (з 2023 року)). Кафедру рисунку і живопису у 2022 році перейменовано на кафедру графічного дизайну (завідувачі кафедри – проф. Гула Є.П. (2022-2024 рр.), д.мист., доц. Безугла Р.І. (з 2024 року)). Сьогодні факультет дизайну є одним з провідних в університеті, який близько 30 років готує фахівців найвищої кваліфікації.

У 2017 році в Київському національному університеті технологій та дизайну створено спеціалізовану вчену раду Д 26.102.07 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора мистецтвознавства за спеціальністю 17.00.07 – Дизайн.  

У 2018 році на факультеті започатковано Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми сучасного дизайну», метою якої є обмін досвідом та результатами наукових досліджень з актуальних проблем дизайну, сприяння творчій співпраці дизайнерів, митців, науковців у галузі дизайну та мистецьких спеціальностей України, інших країн Європи та світу тощо.

Учасники міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми сучасного дизайну»

 

З 2018 року на факультеті дизайну випускається науковий фаховий журнал «Art and Design», який включено до Переліку наукових фахових видань України (категорія Б) за спеціальностями 022 Дизайн, 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, 132 Матеріалознавство, 182 Технології легкої промисловості.

Наукові напрями

На факультеті дизайну засновано та здійснюють діяльність три мистецькі школи:

«Рух у просторі і часі», засновник – Колесніков В. Г., професор, Народний художник України, член НСХУ;

«Дослідження тектонічної структури костюма у розробці перспективних колекцій одягу», засновник – Ніколаєва Т. В., к.т.н., професор, член Спілки дизайнерів України;

«Українське графічне мистецтво та дизайн», засновник – Гула Є. П., художник, графік, професор, член НСХУ.

Науковці факультету виконують дослідження в межах наукових шкіл «Комп'ютерний графічний просторовий дизайн» (засновник – Сазонов К.О., д.т.н., проф.), «Дизайн, ергономіка та технічна естетика» (засновник – Колосніченко М. В., д.т.н., проф., Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки) та наукових напрямів:

Культурологія та естетика дизайну в проектуванні костюма у контексті полікультурної інтеграції

Науковий керівник – КРОТОВА Тетяна Федорівна

доктор мистецтвознавства, професор

кафедра мистецтва та дизайну костюма

Методологічні основи створення об’єктів дизайну на основі синтезу мистецтв

Науковий керівник – БЕЗУГЛА Руслана Іванівна

доктор мистецтвознавства, доцент

кафедра графічного дизайну

Дослідження тектонічної структури костюма у розробці перспективних колекцій одягу

Науковий керівник – ПАШКЕВИЧ Калина Лівіанівна

доктор технічних наук, професор

кафедра мистецтва та дизайну костюма

Теоретичні та практичні основи естетичного формоутворення одягу різного призначення

Науковий керівник – КОЛОСНІЧЕНКО Олена  Володимирівна

доктор мистецтвознавства, професор

кафедра мистецтва та дизайну костюма

Система моди як інтегрована сфера дизайн-діяльності

Науковий керівник – ЧУПРІНА Наталія Владиславівна

доктор мистецтвознавства, професор

кафедра мистецтва та дизайну костюма

Актуальні проблеми та перспективи розвитку дизайну середовища 

Науковий керівник – КОСЕНКО Данило Юрійович

кандидат мистецтвознавства, доцент

кафедра дизайну інтер’єру і меблів

Методи і засоби розробки об’єктів графічного дизайну з урахуванням соціально-культурних чинників

Науковий керівник – ЄЖОВА Ольга Володимирівна

доктор педагогічних наук, професор

кафедра графічного дизайну

 

На факультеті функціонують Музей фотографії, Музей костюма КНУТД («Костюмотека») та діють три навчально-наукові лабораторії:

«Графічний дизайн» (кафедра графічного дизайну);

«Формоутворення костюма» (кафедра мистецтва та дизайну костюма);

«Лабораторія-майстерня дизайну середовища» (кафедра дизайну інтерʼєру і меблів).

На факультеті здійснюються роботи в рамках таких наукових та освітніх проєктів:

1. Проєкт Erasmus-EDU-2024-CB-VET ID 101183393 «Innovation in Smart and Digital VET Skills for Advanced Textile Industry / Інновації у сфері розумних і цифрових професійних навичок для текстильної промисловості» (акронім: InnovaTex, період: 2024-2027) (кер. проф. Пашкевич К.Л., вик. доц. Мельник Л.М., доц. Герасименко О.Д., проф. Чупріна Н.В., асп. Люклян Н.Р.).

2. Проєкт ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2 ID 101128856 «3D consepts for fashion education in Ukraine/ 3D концепції моди для освіти в Україні» (акронім: 3D4U, період: 2023-2026) (вик. доц. Яценко М.В.).

3. Проєкт CREA-CULT-2023-COOP-3 «European academy of young designers to study innovative technologies in digital fashion design / Європейська академія молодих дизайнерів FashionTEX для вивчення інноваційних технологій у цифровому дизайні одягу». (акронім: FashionTEX, період: 2023 – 2026) (кер. проф. Єжова О.В., вик. проф. Пашкевич К.Л., асп. Люклян Н.Р.).

4. Науково-дослідна робота в рамках білатерального міжнародного наукового співробітництва з ФР Німеччина «Цифровізація розроблення новітніх реабілітаційних виробів для людей з особливими потребами (після ампутації кінцівки)» (кер., доц. Мельник Л.М., вик. проф. Пашкевич К.Л., студ. Кравченко А.С.).

5. Науково-дослідна робота «Susweartex: співробітництво балтійських держав у ініціюванні розвитку сталого робочого одягу» (2024-2026, кер. доц. Мельник Л.М.) тощо.

Науково-педагогічні працівники

Науково-педагогічні працівники факультету дизайну – це кандидати та доктори наук, професори, вчені, мистецтвознавці, дизайнери, художники, митці, серед яких члени творчих спілок художників, дизайнерів, архітекторів та фотографів України та інших країн світу.

Факультет здійснює співробітництво з галузевими і громадськими організаціями та об'єднаннями: Національною академією мистецтв України, Українською академією архітектури, Малою академією наук України, Спілкою дизайнерів України, Національною спілкою художників України, Національною спілкою фотохудожників України тощо, а також з провідними підприємствами – членами цих організацій тощо. У 2024 році реалізовано спільний проєкт КНУТД та НЦ «Мала академія наук України» щодо збереження культурної спадщини (відтворено в графічних програмах більше 800 зображень гуцульських орнаментів). Партнерами факультету є Національний заповідник «Софія Київська», Музей Михайла Булгакова в м. Києві, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний музей декоративного мистецтва України, Національний музей народної архітектури та побуту України, Чернігівський історичний музей ім. В.В. Тарновського, Музей історії міста Києва та інші.

Факультет щорічно презентує свої наукові та творчі здобутки в галузі дизайну на міжнародних спеціалізованих  виставках за напрямом роботи кафедр: «Kyiv FASHION», «ЮвелірEXPO», «Ukrainian Fashion Week», «Leather and Shoes», «Design Living Tendency» тощо. Знаковою для факультету є участь у фестивалі KYIV DESIGN WEEK, а також Тижні українського дизайну та інновацій (Ukrainain design and innovation week (UDIW)), в Маркеті сучасного українського дизайну в Мистецькому арсеналі.

Маркет дизайну в Мистецькому арсеналі

 

 Виставка «InterBuildEXPO» у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ)

 

 

 Виставка «Kyiv FASHION»

 

Традиційно в рамках цих подій організовуються Тижні дизайну в КНУТД, проводяться лекції, майстер-класи, воркшопи, виставки для студентів, викладачів і відвідувачів KYIV DESIGN WEEK і UDIW в різних напрямах дизайну.

 

Викладачі і студенти факультету презентують свої творчі роботи у Виставковому центрі «Мистецький простір» КНУТД. Протягом останніх років відбулись персональні виставки викладачів факультету, художників: «ЕЛЕГІЯ ЖИТТЯ», проф. Євгена Гули; «ІДУ НА ВИ!», доц. Олександра Кротевича; «… і цим живу!», проф. Михайла Руденка; «Україна – це ми!», проф. Анатолія Шаповала; «Начерки з подорожей», д.арх., проф. Вадима Абизова; «Квіткова феєрія», д.філ., ст.викл. Алли Осадчої; «Антиантропне», к.іст.н., доц. Святослава Подлевського, арт-проєкт «ЗЕМЛЯ», ст. викл. Володимира Падуна (за підтримки Українського культурного фонду) тощо.

 

 Відкриття персональних виставок викладачів факультету у ВЦ «Мистецький простір» КНУТД

 

Також викладачі презентують свої картини і творчі роботи на виставках закордоном: у Музеї Фолькскунде (м. Відень, Австрія), в галереях «Galeri Lisi Hammerle» (м. Відень, Австрія), «Verein Berliner Kunstler» (м. Берлін, Німеччина), на виставках у рамках «Gdynia Design Days» (м. Ґдиня, Польща), конференції «An Event Apart SF» (м. Сан-Франциско, США) та на всеукраїнських виставках Національної спілки художників України «Художники Києва – рідному місту», «Мальовнича Україна» тощо.

Відвідування художніх виставок, перформансів, музейних експозицій є невід’ємною частиною освітнього процесу та надає здобувачам освіти спеціальності 022 «Дизайн» можливість осмислення сучасного мистецтва, тому викладачі заохочують студентів до відвідування мистецьких заходів, проводять виїзні засідання наукових гуртків у Національному центрі «Український Дім», у виставковій залі Національної академії мистецтв України, галереях сучасного мистецтва «Триптих-Арт», «Forsa gallery», «White World», центрі сучасного мистецтва «SoviArt» тощо.

 Студенти на виставці в центрі сучасного мистецтва «White world»

 

З 2023 року факультет є організатором міжнародного конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти за напрямом «Art and Design», в якому беруть участь студенти з більш як 20 закладів вищої освіти України та світу (Великої Британії, Молдови, Сербії, Китаю тощо).

Підсумкова конференція міжнародного конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти за напрямом «Art and Design»

Студенти

Під час навчання студенти-дизайнери постійно беруть участь у науково-практичних міжнародних та всеукраїнських конференціях з проблем дизайну та мистецтва:

  • Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасного дизайну», КНУТД;
  • Всеукраїнська конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інноватика в освіті, науці та бізнесі: виклики та можливості», КНУТД;
  • Міжнародна науково-практична конференція текстильних та фешн-технологій «KyivTex&Fashion», КНУТД;
  • Technical scientific conference of undergraduate, master and PhD students, Молдова;
  • Internathional Symposium "Creayivity. Technology. Marketing", Молдова;
  • Міжнародна конференція «Актуальні проблеми урбанізму та архітектури», Молдова;
  • Міжнародна науково-практична конференція «Соціокультурні тенденції розвитку сучасного дизайну та мистецтва», ХНТУ;
  • Всеукраїнська конференція «Гагенмейстерські читання» (м. Кам'янець-Подільський) тощо.

Наукові та творчі роботи студентів щорічно посідають призові місця на олімпіадах, творчих конкурсах, конкурсах наукових робіт студентів, конкурсах кваліфікаційних робіт різних рівнів:

  • Міжнародний конкурс наукових робіт студентів за напрямом Art&Design (КНУТД);
  • Всеукраїнський конкурс кваліфікаційний робіт студентів за спеціальністю 022 Дизайн (ХНТУ);
  • Міжнародний конкурс-огляд кваліфікаційних робіт «Весняний дизайн-фест» (КДАДПМД ім. М. Бойчука);
  • Міжнародний конкурс молодих дизайнерів-модельєрів «Печерські каштани» (КНУТД);
  • Міжнародний конкурс одного образу та новорічно-різдвяного декору «Сузір’я «Каштан» (КНУТД);
  • Міжнародний конкурс молодих дизайнерів «DIGITAL FASHION» (КНУТД);
  • Всеукраїнський студентський конкурс «WEB-ТЕХНОЛОГ» (КНУТД);
  • Міжнародний конкурс молодих фотографів «ГАРЯЧА КРИГА» (КНУТД);
  • Всеукраїнський конкурс плакату «Збережи ENERGY» (КНУТД);
  • Міжнародний конкурс з інтер’єрного дизайну «Get Me To The Top» під егідою представництва Асоціації британського та міжнародного дизайну SBID (The Society of British and International Design);
  • Хакатон «Rebuild Ukraine/Відбудуй Україну»;
  • Міжнародний хакатон «100 ідей для міст»;
  • Міжнародний конкурс студентських проєктів Inspireli Awards (Чехія) в номінації «Дизайн інтер’єру» та інші.

Щорічно колекції молодих українських дизайнерів, студентів і випускників факультету, презентуються на світових подіумах в Парижі (Франція) під час Paris Fashion Week на показі мод «DEFILE DES DEBUTANTS», організованому Асоціацією українських дизайнерів у Парижі «Association des créateurs ukrainiens à Paris»; в рамках Global Sustainable Fashion Week (#GSFW) (Угорщина); на London Fashion Week (Велика Британія); на показі колекцій Neo.Fashion в рамках Berlin Fashion Week (Німеччина); на Ukrainian Fashion Week в рамках проєктів «New Names/Нові імена», «Погляд у майбутнє» тощо.

Показ мод «Defile des debutants», організований Асоціацією українських дизайнерів у Парижі

 

Фінал міжнародного конкурс молодих дизайнерів-модельєрів «Печерські каштани»

 

Кафедри факультету є організаторами виставок і конкурсів творчих робіт студентів (плакатів, фотографії, одягу і аксесуарів, проєктів інтерʼєрів тощо): конкурс соціального плаката «Mental health», конкурс екологічного плакату «Збережи ENERGY», виставки «Мистецтво дизайну та технологій виготовлення одягу», «Контрасти креативу факультету дизайну» у Виставковому центрі «Мистецький простір» КНУТД, патріотичного плакату «Моя Україна – єдина та незалежна», конкурси ескізів корпоративного одягу «CLOTHES OF THE FUTURE», «Aesthetic and comfort clothes for the future», виставка реплік історичного костюма на фестивалі «Княжа родина» та «Костюмотека: українське бароко» у Національному заповіднику «Софія Київська» тощо.

Факультет дизайну з 2010 року є організатором міжнародного студентського фотоконкурсу «Гаряча Крига», метою якого є розвиток і реалізація творчого потенціалу молодих фото дизайнерів.

 

Відкриття виставки патріотичного плакату «Моя Україна – єдина та незалежна»

 

Переможці конкурсу екологічного плакату «Збережи ENERGY»

 

Студенти факультету мають можливість відвідувати семінари, майстер-класи та тренінги, на яких представники провідних підприємств в галузі дизайну презентують інновації та перспективні розробки, діляться досвідом: представники видавництв ArtHuss, ARC.UA, «НАІРІ», дизайнери Богдан Касс, Олександр Колпаков, Марина Кісіль, Ірина Махінько, бізнес-тренер Катерина Саніна, художники Василь Чебаник, Матвій Вайсберг, Леонід Бернат, іноземна лекторка і мисткиня Чи Шаотінг та інші.

Лекція дизайнера Богдана Касса (бренд KASS)

 

Регулярно відбуваються лекції запрошених професорів із закордонних закладів: Єуджен Рябенький (Eugene Reabenykiy), лектор факультету образотворчого мистецтва та дизайну Державного педагогічного університету імені І. Крянге (Молдова); Маріан МакЛін-Аткінс (Marianne Mclean-Atkins), керівниця освітньої галузі сталої моди (Redress, Гонконг); Інга Мацкан-Лісенко (Inga Matskan-Lisenko), лектор Технічного університету Молдови (Молдова); фотограф, дизайнер Артур Верховецький (Artur Verkhovetsky) (Велика Британія); Наталія Рожин (Nataliya Rozhin) та Катерина Крічлоу (Kateryna Krichlow), лекторки Birmingham City University (Велика Британія); Стела Раілян (Stela Railian), лектор Кишинівського державного університету імені І. Крянге (Молдова); Франческа Табор (Francesca Tabor, Велика Британія), консультант зі штучного інтелекту, Domus Academy (Італія); Реймонд А. Луцкі (Reimond A. Lutsky), PhD, лектор Аненнеберзької школи комунікації та журналістики Університету Південної Каліфорнії (США); Пет Волкер (Pet Walker), керівник курсу BA (Hons) графічний дизайн Шеффілдський інститут креативних індустрій (Велика Британія) тощо.

Лекція запрошеного іноземного професора

 

Виїзне засідання наукового гуртка в архітектурно-дизайнерській студії «ZANKO»

 

Практичну підготовку студенти проходять в дизайнерських бюро, компаніях, на підприємствах, що спеціалізуються на виготовленні одягу, поліграфічної продукції, розробці проєктів інтерʼєру, мобільних додатків, відеоконтенту тощо: бренди модного одягу «FROLOV», «KASS», ТОВ «Дана мода», ТОВ «Рекламний текстиль», дизайн-студія «i-CHEF by Iryna Makhinko», видавництво «ArtHuss», ТОВ «РЕНТГЕНФІЛЬМ», студія «Mira Architects», студія «ZANKO», салон «NanoCeramica», м. Київ, ТОВ «Центр Сучасного Проектування», м. Одеса, рекламна агенція «Арт Майстер», м. Житомир, ТОВ «Бюро Маркетингових технологій», видавничо-поліграфічна компанія «ЮСТОН», студія «UBI Pack Studio», ТОВ «Нова Реклама», м. Київ, підприємство «Bahor» (Ліон, Франція), підприємство «Тунляо Хенгда» (Китай) та багатьох інших. Також базами практики є музеї та національні заповідники України та інші установи в Україні та закордоном, зокрема, Національний музей народної архітектури та побуту України; Національний науково-природничий музей НАН України; Національний музей історії України; Національний заповідник «Софія Київська» тощо.

 

Звіти з практичної підготовки на кафедрах факультету

 

На факультеті активно працює студентське самоврядування. Актив студентського самоврядування та профкому студентів факультету бере активну участь у профорієнтаційних заходах, проводить активну наукову, творчу та громадську діяльність. За участі студентів організовано «День кар’єри», «День довкілля на факультеті дизайну», «Пленер від студентського профкому», «ФотоСушка», «Містерія КНУТД», «Еко-квест» та інші заходи. Навесні 2024 року студенти і викладачі факультету взяли участь у соціальному благодійному проєкті «Обійми дитину заради миру» разом із представниками громадської організації «Волонтерський рух «Щаслива дитина».

 

Круглий стіл зі студентами факультету дизайну щодо обговорення освітніх програм

 

Студентський конкурс «Містерія КНУТД»

 

Участь у соціальному благодійному проєкті «Обійми дитину заради миру»

Випускники

Випускники факультету успішно працюють в рекламних агенціях, періодичних виданнях та видавництвах, створюють авторські проекти, працюють дизайнерами у сфері моди, на кіностудіях, в театральних закладах, є затребуваними фахівцями у сфері реклами, фірмового стилю, дизайну інтер′єру, викладачами в Україні та за її межами.

Високий рівень підготовки фахівців та здатність до самостійної творчої роботи підтверджено іменами випускників, серед яких відомі українські дизайнери одягу Діана Дорожкіна, Айна Гассе, Ірина Каравай, Анжела Лисиця, Тетяна Земскова та Олена Ворожбит, Олена Сереброва, Жан Гріцфельдт, Олександр Канівський, Маша Рева, Яна Червінська та багато інших. Серед відомих випускників факультету: О. Краєвський – дизайнер, тренінг-менеджер компанії «Селдіко», підрозділу LVMH parfums & cosmetics Ukraine, історик моди, Д. Курята – дизайнер одягу, художник видовищного костюма для кіно, театру та телебачення, С. Лаврусенко – фотовідеодизайнер, директор Фотостудії «IMAGE», ТОВ «Акарат», І. Цанко – дизайнер-графік, О. Сингаєвська – старший дизайнер у Лондонській компанії «Clive Christian Harrods» та інші.

Зарубіжне партнерство

Кафедри факультету підтримують міжнародні зв'язки із закладами вищої освіти та мистецькими установами багатьох країн світу (Великої Британії, Молдови, Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Чехії, Німеччини, Іспанії, Італії, Китаю тощо).

Серед партнерів факультету дизайну:

  • Бірмінгемський міській університет (Великобританія);
  • Шеффілд Халлам університет (Великобританія);
  • Domus Academy (Італія);
  • Технологічний університет Цілу (Китай);
  • Університет науки і технологій Шеньсі (Китай);
  • Університет комісії національної освіти (UKEN) (Польща);
  • Державний педагогічний університет ім. І. Крянге (Молдова);
  • Технічний університет Молдови (Молдова);
  • Технічний університет імені Г. Асакі (Румунія);
  • Університет мистецтв імені Джордже Енеску (Румунія);
  • Балтійська міжнародна академія (Латвія);
  • Латвійська академія мистецтв (Латвія);
  • Естонська академія мистецтв (Литва);
  • Краківська академія образотворчих мистецтв ім. Яна Матейка (Польща);
  • Академія образотворчого мистецтва ім. Євгеніуша Гепперта у Вроцлаві (Польща);
  • Технічний університет в м. Ліберець (Чехія);
  • Кельцький технологічний університет (м. Кельце, Польща);
  • Міжнародний Вестмінстерський університет (Ташкент, Узбекистан) тощо.

Партнером КНУТД за проєктом “UK-UKRAINE TWINNING INITIATIVE” є Шеффілд Халлам Університет (Велика Британія). У 2024 році відбувся цикл лекцій запрошених професорів для студентів-дизайнерів від Інституту креативних індустрій Шеффілд Халлам Університету. В рамках проєкту TWINNING триває участь студентів і викладачів КНУТД на платформі "English4Ukraine" з вивчення англійської мови.

Протягом 2022-2024 років студенти факультету брали участь в академічній мобільності за Програмою ERASMUS+ у Бірмінгемському міському університеті (Велика Британія), Краківській академії образотворчих мистецтв ім. Яна Матейка (Польща), Ризькому технічному університеті (Латвія), Академії образотворчого мистецтва та дизайну в м. Братислава (Словаччина) тощо. Реалізується спільний міжнародний проєкт академічної онлайн мобільності студентів COIL «Fashion for a Good Life» (Техаський державний університет, Університет Північної Кароліни Грінсборо (США), Університет Джидди (Саудівська Аравія)).

Відбувається академічна мобільність викладачів факультету, а саме, стажування «Training Program for facilitators and trainers of virtual digital business hubs / Міжнародна мережа віртуальних молодіжних бізнес-хабів» в рамках реалізації проєкту ERASMUS+ VEHUB4YOU, стажування за запрошенням Технологічного університету Цілу (КНР) та Університету науки і техніки Шеньсі (КНР), стажування в Балтійській міжнародній академії (Латвія), в Університеті Лісабона в рамках проєкту «FASHIONTEX» (Португалія), в Університеті мистецтва та дизайну Мохой-Надь (Угорщина), у Технічному університеті м. Ліберець (Чехія), стажування SUNY COIL+ Culture Workshop в Університеті штату Нью-Йорк (SUNY) в Онеонта (США) тощо.

 

Академічна мобільність студентів в Бірмінгемському міському університеті (Велика Британія)

 

Академічна мобільність викладачів в Технологічному університеті Цілу (КНР)

 

Факультет дизайну співпрацює з державними установами, закладами культури і мистецтва, дизайнерськими компаніями та фахівцями в сфері дизайну та мистецтва: Спілка художників м. Берліна (Німеччина), Замойське фотографічне товариство (Польща), компанія MASTERPIECES FZ-LLС (президент – доктор Герш Чадха, Індія) тощо. Також факультет регулярно приймає участь у заходах та діяльності Міжнародної асоціації освіти та досліджень у сфері мистецтва та дизайну CUMULUS, Європейської ліги мистецьких закладів ELIA, мережи «Three Seas Initiative» – консорціумі наукових і освітніх установ, музеїв, галерей, університетів художнього і дизайнерського спрямування, асоціацій художників та митців тощо.

  

Бажаєте отримати сучасну професію в галузі дизайну в одному з найпрестижніших закладів вищої освіти столиці – запрошуємо до нас на навчання!