КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету хімічних та біофармацевтичних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Прикладна механіка.

Тип модуля: вільно вибору студента.

Семестр(и): 3, 4, 5.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 450; кількість кредитів ЄКТС – 15.

Результати навчання:

знати: структуру сучасних машин і механізмів, фізичні процеси в машинах, динамічну взаємодію між окремими її частинами; конструкції, принципові особливості, області застосування й експлуатації сучасних типових механізмів, вузлів, сполучень і деталей машин; основні принципи та етапи проектування конкретних вузлів технологічного обладнання з використанням ЕСКД;

вміти: практично застосовувати теоретичні положення при дослідженнях напружено- деформованого стану реальних конструкцій; проводити розрахунки на міцність типових елементів конструкцій з порівнянням варіантів використання матеріалів і форм із метою їхньої оптимізації; аналізувати основні технічні характеристики й працездатність механічного обладнання, яке є базовим спеціальною устаткування галузі; приймати власні технічні рішення при виборі раціональних схем і відповідних конструкційних матеріалів з урахуванням умов роботи конкретних інженерних виробів.

Програмні результати навчання:  ПРН 12, ПРН 16

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика, інформаційні системи та технології.

Зміст навчального модуля: Елементи теорії машин і механізмів та основи розрахунків на міцність. Структурний аналіз механізму. Кінематичний аналіз плоских механізмів. Плоскі механізми та передачі обертального руху. Динаміка механізмів та машин. Розтяг та стиск. Зсув та кручення. Згин. Гіпотези міцності та їх застосування. Опір втомленості. Контактні напруження та деформації. Основи розрахунку та конструювання деталей машин. Пасові та ланцюгові передачі. Зубчасті передачі. Вали та осі. Підшипники. З'єднання деталей машин. Муфти. Основа взаємозамінності.  

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (індивідуальні завдання, задачі, звіти по лабораторних роботах), тестовий, лабораторний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр: 3, 4), екзамен (семестр 5).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань для модульного, підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.