КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Київський національний університет технологій та дизайну (КНУТД) –
державний заклад вищої освіти України
(Kyiv National University of Technologies and Design)

Київський національний університет технологій та дизайну (КНУТД) ‒ це багатопрофільний навчально-науково-інноваційний комплекс із широко розвинутою інфраструктурою і сучасною матеріально-технічною базою, який здійснює багаторівневу підготовку кваліфікованих фахівців різних спеціальностей. Університет є флагманом у підготовці фахівців для галузей легкої і хімічної промисловості, індустрії моди, бізнесу, художньо-технічного моделювання і дизайну промислових виробів, мистецтва, економіки і побутового сервісу, юриспруденції та ін. Це один із найстаріших у країні закладів вищої освіти технологічного профілю. Університет має низку унікальних наукових шкіл, що здійснюють науково-інноваційну діяльність і визнані в Україні, та за кордоном.

Київський національний університет технологій та дизайну засновано 17 квітня 1930 року наказом Вищої ради народного господарства № 1240 як Інститут шкіряної промисловості. Від цієї дати, вважається, що розпочинається історія університету.  Дослідження витоків підготовки фахівців свідчать, що фактично її можна віднести до початку ХІХ ст., коли було започатковано професійну підготовку ремісників, які виготовляли товари зі шкіри, хутра, текстилю кустарним і кооперативним способами. Позаяк, ця тема ще чекає на ґрунтовні дослідження.

Із 1944 року заклад вищої освіти мав назву Київський технологічний інститут легкої промисловості (КТІЛП);  із 1993 року – Державна академія легкої промисловості України (ДАЛПУ); із 1999 року – Київський державний університет технологій та дизайну (КДУТД); із 2001 року – Київський національний університет технологій та дизайну.

За роки плідної діяльності було підготовлено десятки тисяч фахівців для економіки України, а також для країн Європи, Азії, Африки та Латинської Америки. Це свідчить про здатність університету конкурувати на глобальному ринку освітніх послуг.

Університет пишається своїми викладачами й науковими школами. Головним здобутком та гордістю є наші випускники, які становлять міцну  інженерно-технічну основу не тільки в легкій та хімічній промисловості, а й у бізнесі, дизайні, побутовому обслуговуванні, оборонній та приладобудівельній галузях. З-поміж наших випускників: діячі уряду та державних органів влади різних рівнів, учені, відомі дизайнери, успішні керівники та бізнесмени, фахівці різних сфер життєдіяльності.

Університет здійснює діяльність відповідно  до  законодавства України та Статуту КНУТД.

Місія університету полягає в сприянні сталому розвитку регіону і країни, у  задоволенні потреб населення в освіті незалежно від місця проживання/перебування; у підготовці конкурентоспроможних фахівців для економіки; в активній участі в особистому розвитку кожної людини, її вихованні й удосконаленні здібностей.

Мета університету – навчати й виховувати молодь, реалізовувати необхідні суспільству якісні освітні послуги незалежно від місця проживання / перебування споживачів; розвивати особистісний потенціал учасників освітнього процесу, їх творчі здібності, активну соціальну позицію.

Ціль – становлення КНУТД як першокласного та впливового на міжнародному рівні університету прикладних досліджень із високоякісною освітньою і науковою репутацією.

Завдання університету – забезпечення якісної освітньої діяльності здобувачів вищої освіти; розвиток наукових досліджень і трансфер технологій та інновацій у реальний сектор економіки; інтеграція у світовий ринок науки і освіти.

 

Національне та міжнародне визнання

Університет має високе професійне та освітнє визнання, підтверджуючи свою конкурентоспроможність позиціями в національних та міжнародних рейтингах. Наразі найвищим досягненням КНУТД є внесення до одного з найбільш впливових міжнародних рейтингів університетів QS World University Rankings: EECA – регіонального рейтингу університетів Східної Європи й Центральної Азії. Рейтинг QS оцінює освітню і наукову діяльність університетів на основі результатів опитувань понад 140 тисяч експертів, академіків, роботодавців, а також показників наукової, міжнародної та освітньої діяльності. У рейтингу QS World University Rankings: Europe 2024 Київський національний університет технологій та дизайну посів 551-600 місце з-поміж 688 університетів Європи, 81 місце в Східній Європі, 13 місце проміж 33 українських і 5 місце серед університетів Києва.

Окрім того у 2023 році наш університет уперше в історії рейтингування від найпрестижнішого міжнародного рейтингу закладів вищої освіти QS WORLD UNIVERSITY RANKINGS потрапив до світового рейтингу за освітньою програмою: «Мистецтво та дизайн» QS  World University Rankings by Subject 2023 (https://knutd.edu.ua/hot-news/15044/ ) і був кваліфікований у цьому сегменті з 201 по 240 позиції у світі, при цьому посів перше і єдине місце в Україні! Варто зазначити, що за всю історію існування рейтингу за предметом жодний український ЗВО не удостоївся такої високої оцінки!

Суттєвим визнанням є також висока оцінка нашої науково-освітньої діяльності Американським журналом «CEOWORLD Magazine», який є  провідним міжнародним бізнес-журналом для  керівників вищої ланки, бізнес-лідерів та заможних людей, оприлюднив результати щорічного Рейтингу Кращих дизайнерських шкіл світу у 2023 році.  Київський національний університет технологій та дизайну в Рейтингу-2023 зайняв 54 місце з-поміж кращих світових шкіл моди та дизайну. Для університетської спільноти – це честь бути єдиним представником від України та Східної Європи на освітянському ринку. КНУТД з кожним роком підвищує свою значущість та позиції як на національному, так і на світовому рівні.

У 2016 році КНУТД займав 88 місце, а вже через сім років ми піднялася на 34 сходинок. Це досягнення є результатом підвищення якості освіти в університеті, ефективної роботи науково-педагогічного колективу, підвищення наукового потенціалу вчених, дизайнерів, високих досягнень студентів, випускників та діяльності ректорату і Вченої ради.

Цього року Журнал CEOWORLD опитав 185 000 керівників, випускників, світових інфлюенсерів, професіоналів індустрії моди, викладачів шкіл моди, роботодавців та рекрутерів у 200 країнах світу в період з 15 листопада 2022 року по 22 лютого 2023 року. Десять відсотків інтерв'ю були проведені телефоним опитуванням, 82% - онлайн, а 8% - поштою або особисто. Усі кількісні інтерв'ю проводилися конфіденційно, не покладаючись на дані, надані установами. Рейтинг базується на семи основних показниках якості та репутації. Загальний бал (100%) - це сума балів: 1. Сприйняття впливу світових брендів (20%); 2. Відгуки рекрутерів (20%); 3. Відгуки роботодавців (10%); 4. Рівень працевлаштування (10%); 5. Право на вступ (10%); 6. Спеціалізація (10%); 7. Академічна репутація (20%)

Також утретє «CEOWORLD Magazine» вніс КНУТД до світового рейтингу ТОП-100 найкращих наукових шкіл та університетів, які  забезпечують навчання  висококваліфікованих спеціалістів у галузі медицини та фармації. У рейтингу 2022 року наш університет посів 61 місце, покращивши на чотири позиції попереднє досягнення.

У грудні 2022 року, за результатами експертного оцінювання, Київський національний університет технологій та дизайну знову внесено до світового рейтингу «Green Metric World University Rankings», що дає можливість університету на право членства в глобальній мережі закладів вищої освіти, що впроваджують парадигму сталого розвитку, ключовим змістом якої є взаємодія й інтеграція економічних, соціальних та екологічних вимірів. Так, цого року КНУТД посів 8 позицію серед ЗВО України, піднявшись у порівннянні з 2021 роком на 7 сходинок.

За рейтингом «WEBOMETRICS» від Cybermetrics Lab (Іспанія)  оприлюдненим у січні 2023 р. університет  посів 24 місце з-поміж 306 закладів вищої освіти України.

 

У грудні 2021 року Університет вперше введено до впливового міжнародного рейтингу закладів вищої освіти SCImago Institutions Ranking. В основу рейтингу покладено три групи показників. Показник наукової-освітньої діяльності враховує обсяг, вплив та якість дослідницького результату установи. Показник інновацій розраховується на основі кількості патентних заявок установи та цитувань, які отримують його дослідницькі результати від патентів. Соціальний показник базується на кількості сторінок вебсайту закладу та кількості зворотних посилань із соціальних мереж. Варто зазначити, що за показником дослідницького рангу університет увійшов до першого квартилю Q1 (24% кращих ЗВО світу).  Наразі університет посідає 16 місце з 44 обраних ЗВО з України (https://www.scimagoir.com/rankings.php?sector=Higher+educ.&country=UKR).

Університет є одним із перших українських закладів вищої освіти, який пройшов незалежні зовнішні аудити, проведені національним сертифікаційним центром «СТАНДАРТ» та міжнародним сертифікаційним центром «QMSCERT» (Італія), за результатами яких отримав сертифікати відповідності системи менеджменту якості освітньої діяльності вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, чим підтвердив, що в Університеті: працює висококваліфікований колектив наукових, науково-педагогічних та адміністративних працівників; процеси, які пов’язані з наданням освітніх послуг, виконуються на високому професійному рівні; розроблено нормативно-правовий інструментарій системи внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності; положення й інструкції задокументовано й доведено до відома персоналу, який їх обов’язково виконує; використовуються ефективні засоби контролю системи менеджменту якості.

За даними наукометричної бази «SCOPUS» 2022 року за кількістю цитувань світовою науковою спільнотою публікацій науковців університету та індексом Гірша КНУТД займає 40-ве місце з-поміж ЗВО України з показником h=24.

Київський національний університет технологій та дизайну також займає високі позиції за результатами консолідованого рейтингу українських університетів «Osvita.ua» та входить до ТОП кращих університетів України за рейтингом «ТОП-200 Україна» (http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=7420 ).

 

Освітня діяльність

КНУТД розвивається через трансформацію колективу в підприємницький університет. Освітню і наукову діяльність професорсько-викладацького колективу спрямовано на розвиток підприємницької культури та дизайну співробітництва із бізнес спільнотою та роботодавцями, здійснюючи різноманітні заходи з просування інновацій та  мистецтв.

Київський національний університет технологій та дизайну здійснює підготовку близько  10000 здобувачів освіти за всіма рівнями вищої освіти (у т.ч 1461 іноземний здобувач вищої освіти), а також фахової передвищої освіти.

Детальніша інформація наведена в таблицях 1–7.

Таблиця 1

Загальна характеристика

Київського національного університету технологій та дизайну

№ з/п

Показники діяльності

Кількісні параметри

1.

Ліцензований обсяг університету, осіб в рік

7426

 

у т.ч. за ступенями (освітньо-кваліфікаційними рівнями), осіб:

 

 

-фаховий молодший бакалавр

1615

 

-бакалавр

3600

 

-магістр

2040

 

-доктор філософії

171

2.

Кількість здобувачів вищої освіти разом, осіб:

 9594

 

у т.ч. за формами навчання, осіб:

 

 

- денна

7757

 

- заочна

1837

3.

Кількість спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців:

 

 

- фаховий молодший бакалавр

9

 

- бакалавр

37

 

- магістр

20

 

- доктор філософії

17

 

- доктор наук

10

4.

Кількість кафедр,

28

 

з них випускових

28

5.

Кількість факультетів

6

6.

Кількість інститутів

5

7.

Кількість центрів та навчальних комплексів

8

8

Кількість загальноуніверситетських підрозділів

21

9

Кількість спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій

6

 

Організацію навчальної, методичної, організаційної та наукової роботи студентів в університеті забезпечують:

3 коледжі:

– Фаховий коледж мистецтв та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну;

– Львівський фаховий коледж індустрії моди Київського національного університету технологій та дизайну;

– Чернігівський фаховий коледж інженерії та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну.

6 факультетів:

– Дизайну;

– Мистецтв і моди;

– Хімічних та біофармацевтичних технологій;

– Мехатроніки та комп’ютерних технологій;

– Управління та бізнес-дизайну;

– Кльтурних і креативних індустрій.

6 інститутів:

– Інститут права та сучасних технологій;

– Інститут інженерії та інформаційних технологій;

– Міжнародний інститут аспірантури і докторантури;

– Міжнародний інститут академічної мобільності та співробітництва

– Київський інститут Технологічного університету Цілу;

– Науково-дослідний інститут економіки.

9 центрів:

–  Центр підготовки іноземців;

– Навчально-науковий комплекс військової підготовки;

– Навчальний центр «Студентське кафе»;

– Центр праці та кар’єри;

–  Студентський центр моди, креативних ідей та творчості;

– Українсько-польський навчальний центр;

– Україно-азербайджанський культурно-освітній центр;

– Центр енергоефективності;

–  База відпочинку «Спортивно-оздоровчий табір «Молодіжний».

 

18 загальноуніверситетських підрозділи:

– Приймальна комісія;

– Навчально-методичний центр управління підготовкою фахівців;

– Центр менеджменту якості освітньої діяльності;

–Оофіс міжнародної та проєктної діяльності ;

– Науково-технічна бібліотека;

– Науково-дослідна частина;

– Інформаційно-обчислювальний центр;

– Музей історії розвитку університету;

– Військово-мобілізаційний відділ;

– Відділ охорони праці та пожежної безпеки;

– Штаб цивільного захисту;

– Видавничий відділ навчально-наукових матеріалів;

– Відділ маркетингових комунікацій;

– Канцелярія;

– Юридичний відділ;

– Відділ кадрів;

– Планово-фінансовий відділ;

– Бухгалтерія;

– Господарські підрозділи.

 

Університет здійснює підготовку фахівців за:

16 галузями знань (табл.2);

9спеціальностями освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра (табл. 3);

37  спеціальностями освітнього ступеня бакалавра (табл. 4);

21  спеціальністями освітнього ступеня магістра (табл. 5);

17  спеціальностями освітньо-наукового ступеня доктора філософії (табл. 6);

10 спеціальностями наукового ступеня доктора наук (табл. 7).

Таблиця 2

Перелік галузей знань підготовки фахівців

№ з/п

Шифр та найменування галузі знань

1

01

Освіта/Педагогіка

2

02

Культура і мистецтво

3

03

Гуманітарні науки

4

05

Соціальні та поведінкові науки

5

07

Управління та адміністрування

6

08

Право

7

10

Природничі науки

8

12

Інформаційні технології

9

13

Механічна інженерія

10

14

Електрична інженерія

11

16

Хімічна інженерія та біоінженерія

12

17

Електроніка, автоматизація та електронні комунікації

13

18

Виробництво та технології

14

22

Охорона здоров’я

15

24

Сфера обслуговування

16

28

Публічне управління та адміністрування

 

Таблиця 3

Перелік спеціальностей підготовки фахівців освітньо-професійного ступеня
фахового молодшого бакалавра

з/п

Шифр та найменування спеціальності

1

021

Аудіовізуальне мистецтво і виробництво

2

022

Дизайн

3

071

Облік і оподаткування

4

076

Підприємництво та торгівля

5

133

Галузеве машинобудування

6

141

Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка

7

174

Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

8

182

Технології легкої промисловості

242

Туризм і рекреаціяТаблиця 4

Перелік спеціальностей підготовки фахівців освітнього ступеня бакалавра

№ з/п

Шифр та найменування спеціальності

1

014

Середня освіта (за предметними спеціальностями)

2

015

Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)

3

017

Фізична культура і спорт

4

022

Дизайн

5

023

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

6

026

Сценічне мистецтво

7

028

Менеджмент соціокультурної діяльності

8

034

Культурологія

9

035

Філологія

10

051

Економіка

11

052

Політологія

12

053

Психологія

13

071

Облік і оподаткування

14

072

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок

15

073

Менеджмент

16

075

Маркетинг

17

076

Підприємництво та  торгівля

18

081

Право

19

105

Прикладна фізика та наноматеріали

20

121

Інженерія програмного забезпечення

21

122

Комп’ютерні науки

22

123

Комп’ютерна інженерія

23

124

Системний аналіз

24

125

Кібербезпека та захист інформації

25

126

Інформаційні системи та технології

26

131

Прикладна механіка

27

133

Галузеве машинобудування

28

141

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

29

161

Хімічні технології та інженерія

30

162

Біотехнології та біоінженерія

31

174

Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

32

182

Технології легкої промисловості

33

183

Технології захисту навколишнього середовища

34

226

Фармація, промислова фармація

35

241

Готельно-ресторанна справа

36

242

Туризм і рекреація

37

281

Публічне управління та адміністрування


 

Таблиця 5

Перелік спеціальностей підготовки фахівців освітнього ступеня магістра

з/п

Шифр та найменування спеціальності

1

015

Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)

2

022

Дизайн

3

051

Економіка

4

071

Облік і оподаткування

5

072

Фінанси, банківська справа,  страхування та фондовий ринок

6

073

Менеджмент

7

075

Маркетинг

8

076

Підприємництво та  торгівля

9

081

Право

10

122

Комп’ютерні науки

11

123

Комп’ютерна інженерія

12

131

Прикладна механіка

13

133

Галузеве машинобудування

14

141

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

15

161

Хімічні технології та інженерія

16

162

Біотехнології та біоінженерія

17

174

Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

18

182

Технології легкої промисловості

19

226

Фармація, промислова фармація

20

241

Готельно-ресторанна справа

21

242

Туризм і рекреація

 

Таблиця 6

Перелік спеціальностей підготовки фахівців освітньо-наукового ступеня
доктора філософії

з/п

Шифр та найменування спеціальностей

1

015

Професійна освіта (за спеціалізаціями)

022

Дизайн

051

Економіка

4

072

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок

073

Менеджмент

075

Маркетинг

076

Підприємництво та  торгівля

081

Право

9

122

Комп’ютерні науки

10 

132

Матеріалознавство

11 

133

Галузеве машинобудування

12

141

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

13

151

Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології

13

152

Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

14

161

Хімічні технології та інженерія

15

174

Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

16

182

Технології легкої промисловості

17

226

Фармація, промислова фармація


 

Таблиця 7

Перелік спеціальностей підготовки фахівців наукового ступеня
доктора наук

з/п

Шифр та найменування спеціальностей

1

022

Дизайн

2

051

Економіка

3

073

Менеджмент

4

076

Підприємництво та торгівля

5

132

Матеріалознавство

6

133

Галузеве машинобудування

7

141

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

8

152

Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

9

161

Хімічні технології та інженерія

10

182

Технології легкої промисловості

Окрім освітнього і наукового процесів здобувачі освіти беруть активну участь у громадському, культурному та спортивному житті університету та м. Києва. Багато студентів залучено до участі в художніх колективах і творчих студіях. Студенти беруть участь у Всеукраїнському студентському конкурсі вокального мистецтва «Зіркова пісня», конкурсі стартап-проєктів «Інноватика в освіті, науці, бізнесі: виклики та можливості», міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «DIGITAL FASHION», всеукраїнському студентському конкурсі з розроблення web-сторінок «WEB-технолог», Міжнародному конкурсі одного образу та новорічно-різдвяного декору «Сузір’я Каштан», Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, тижнях іноземних мов, а також у спортивних турнірах, змаганнях тощо. А традиційний Міжнародний конкурс «Печерські каштани» – це справжня феєрія талановитих молодих дизайнерів, яким можуть позаздрити навіть знані фахівці.

Творчі колективи КНУТД представляють своє мистецтво на міських та всеукраїнських мистецьких фестивалях, конкурсах, оглядах, а також на міжнародних фестивалях, виступають у багатьох університетах столиці.

В університеті здобувачі освіти мають можливість займатися такими видами спорту як: футбол, волейбол, баскетбол, бадмінтон, настільний теніс, атлетична гімнастика та кульова стрільба. Ми пишаємося нашими видатними спортсменами, які досягли високих результатів під час навчання в університеті: Оленою Костевич – заслуженим майстром спорту України з кульової стрільби, чемпіонкою олімпійських ігор, світу, Європи; Наталею Сергієнко – заслуженим майстером спорту України, чемпіонкою Дефлімпійських ігор, чемпіонкою світу, Європи, Універсіади з настільного тенісу; Мар’яною Стоянович – майстром спорту міжнародного класу з дзюдо та сумо, срібною призеркою молодіжного чемпіонату Європи; Богданом Гончаренко – майстером спорту міжнародного класу з карате, багаторазовим чемпіоном України, Європи та світу; Артемом Коноваловим – майстером спорту України з карате, чемпіоном України, Європи та світу; студентом Бдгар Хосровяи, який здобув перемогу на Чемпіонаті світу з карате та ін.

 

Науково-інноваційна діяльність та розвиток мистецького потенціалу

Наш університет – це центр науки, інновацій, думок, ідей, розробок, досліджень. Залучення наукових дослідників різних поколінь, об’єднаних загальною метою, програмою та стилем дослідницької роботи під керівництвом визнаних суспільством науковців, дало змогу забезпечити високу ефективність наукових розробок, їх поширення та впровадження, а також відтворити наукові пошуки на якісно новому рівні. Нині в Київському національному університеті технологій та дизайну сформувалися й плідно працюють наукові й мистецькі школи, які зробили вагомий внесок у розвиток науки та культури національного та міжнародного масштабів. І, безперечно, надалі наукові дослідження в університеті будуть поглиблюватися і розвиватися, наближаючись до світового рівня.

У Київському національному університеті технологій та дизайну наукові дослідження проводять в рамках діяльності 16 наукових шкіл:

 1. Розробка теоретичних і прикладних основ економіки вищої освіти, професійної підготовки кадрів для управління бізнесом.
 2. Електрохімічна енергетика, захист від електромагнітного випромінювання.
 3. Наукові та практичні засади створення поліфункціональних текстильних матеріалів та виробів з прогнозованими властивостями.
 4. Динаміка рідких та квазірідких середовищ в технологічному обладнанні легкої промисловості.
 5. Фізико-хімічні основи формування структури колагену у виробництві шкіри та хутра.
 6. Технічні та організаційні основи підвищення якості продукції на базі сучасних методів метрології, стандартизації та сертифікації.
 7. Дизайн, ергономіка та технічна естетика.
 8. Наукові основи розробки, створення та фіксації внутрішньої форми взуття і асортименту.
 9. Вдосконалення методів проектування машин легкої промисловості.
 10. Конструкційні полімерні матеріали та композити.
 11. Фарбування текстильних матеріалів барвниками, які утворюються на волокні.
 12. Комп'ютерний графічний просторовий дизайн.
 13. Наукові основи створення адаптивних приладів і сенсорних систем для контролю параметрів технологічних процесів, навколишнього середовища та оцінки їх впливу на фізичний та психічний стан людини.
 14. Розробка теоретичних основ нових технологій виробництва тонковолокнистих матеріалів.
 15. Математичне моделювання, алгоритмічне та програмне забезпечення САПР.
 16. Соціально-орієнтовані швейні та текстильні вироби для людей з інвалідністю, важкохворих та інших маломобільних осіб.

У Київському національному університеті технологій та дизайну діють три мистецькі школи:

 1. Рух у просторі і часі.
 2. Дослідження тектонічної структури костюма у розробці перспективних колекцій одягу.
 3. Українське графічне мистецтво та дизайн.

В Університеті створено і працює 27 науково-дослідних лабораторій, зокрема Центр колективного користування науковим обладнанням «Технології адитивного виробництва» (3D-друк) та Аналітично-дослідна випробувальна лабораторія «Текстиль-Тест».

З-поміж науково-педагогічних працівників КНУТД: 1 академік Національної академії наук України, 1 академік Національної академії педагогічних наук України, 6 заслужених діячів науки і техніки України, 5 заслужених працівників народної освіти України, 1 заслужений економіст України, 1 заслужений працівник промисловості України, 1 заслужений працівник сфери послуг України, 1 заслужений архітектор України, 1 заслужений діяч мистецтв України.

Упродовж існування університету 28 науковців отримали звання «Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки».

2007 p. – за цикл робіт «Наукові основи, розроблення та впровадження конкурентоздатних, ресурсозберігаючих технологій волокнистих матеріалів та виробів»;

2013 р. – за роботу «Поліфункціональні шкіряні та хутрові матеріали»;

2014 р. – за роботу «Волокнисті матеріали та вироби легкої промисловості з прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями»;

2017 р. – за роботу «Ресурсоощадні технології виробництва текстилю, одягу та взуття»;

Вчених Університету відзначено також Національною премією України імені Бориса Патона. Її лауреатами стали 10 науковців Університету.

2021 р. – за роботу «Текстильні матеріали і вироби спеціального та військового призначення».

2022 р. – за роботу «Технології для систем захисту військовослужбовців: функціональні матеріали, композити та покриття».

Основними замовниками наукової продукції у 2022 році були: Концерн «ОБОРОНПРОМ», ТОВ «УКРТЕКСІМ», ТОВ «Імпресатекстиль», ТОВ «Тусмо», ТОВ «НВП «ТЕМП-3000», ТОВ «Таланпром», ТОВ «Текстиль-Контакт», ТОВ «Пром СтандартТОВ «Гідрозахист», ТОВ «Промислова компанія «Золоте Руно», ТОВ «Дюна-Веста», ТОВ «Сігіл», ТОВ «Фармак», ТОВ «Формстиль», ТОВ «Екстрім-Текс», ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів»,  ТОВ «Торнадо», ТОВ «ТК-Домашній текстиль», ТОВ «Рада», ТОВ НВО «ЕКМА-СТО»ТОВ «Технофорс», ТОВ «Балістика», ТОВ «БЕЗПІЛОТНІ ТЕХНОЛОГІЇ», ТОВ «ДЕФЕНС СОЛЮШЕН» та інші. Більшість наукових пропозицій структурних підрозділів університету для взаємодії з бізнесом розміщено на онлайн-платформі МОН України «Наука для бізнесу».

В університеті у 2022 році виконувались такі міжнародні наукові проєкти та гранти:

– за програмами НАТО G 5477 «Наука заради миру та безпеки»: «Наноструктуровані композитні фарби для електромагнітного екранування електроніки». 

– за програмами НАТО G 5772 «Наука заради миру та безпеки»: «Портативний зарядний пристрій для солдатів».

– проєкт у рамках партнерської угоди P645В з УНТЦ «Американська енерго-технологічна компанія АЕТС, Чікаго, USA»;

– проєкт у рамках україно-словацького співробітництва «Удосконалення енергоменеджменту гібридних фотоелектричних систем локальних об’єктів з накопичувачами енергії».

Публікаційна активність  НПП КНУТД: у міжнародних виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus науково-педагогічними працівниками університету опубліковано 137 наукових статей, а у Web of Science – 99 наукових статей проти минулого (у 2021 р. у Scopus – 106, у Web of Science – 75). Частка публікацій на 1 НПП у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science Core Collection у 2022 році склала 0,77, проти минулого 2021 року 0,49 відповідно. H-index Університету у 2022 році становить 24 (проти минулого року 23).

Публікаційний доробок у 2022 році сформовано 1559 друкованими працями, із яких: 17 монографій видано в Україні, 14 – виданих за кордоном; 12 підручників та навчальних посібників.  Фахових наукових статей – 624, із яких 175 статей опубліковано в зарубіжних виданнях.

Науковці університету взяли участь у 398 конференціях, в т.ч. міжнародного рівня – 351, Всеукраїнського рівня – 47; 43 семінарах та 23 круглих столах. Кількість доповідей на конференціях 1036, в т.ч. міжнародного рівня – 852.

На базі університету проведено 15 конференцій, з них 10 міжнародного рівня.

У Київському національному університеті технологій та дизайну видають наукові журнали та професійні періодичні видання, що публікуються українською, англійською, польською мовами: «Технології та інжиніринг», «Журнал стратегічних економічних досліджень», «Management», «ART&DESIGN», «Індустрія моди» та електронний науковий журнал «Інженерія», які внесено до Переліку наукових фахових видань України категорії Б.

В університеті діє аспірантура та докторантура. Протягом 2022 року захищено 3 дисертації, з яких 1 – докторська, 2 здобуття ступеня доктора філософії. Ефективність аспірантури у 2022 році становить 11 %, ефективність докторантури – 50 %. Дисертаційні дослідження виконуються в рамках міжнародних, держбюджетних та науково-дослідних робіт кафедр та 67 ініціативних тем, що мають державну реєстрацію в УкрІНТЕІ.

Нині університет здійснює підготовку докторів філософії за 17 спеціальностями та докторів наук за 10 спеціальностями. Продовжується робота наукових шкіл університету та реагуючи на виклики часу здійснюється переорієнтація напрямів наукових досліджень для відбудови нашої держави та подолання наслідків військових дій.

Стипендії та нагороди молодих вчених: У 2022 році Премію Верховної Ради України молодим ученим отримали 3 науковця; стипендії Кабінету Міністрів України – 6 науковців; Стипендія Президента України – 2 аспіранта; Стипендію Міністерства освіти Китайської народної республіки для аспірантів – 2 аспіранта.

Наукова та інноваційна діяльність у воєнний час була спрямована на розвиток та використання науково-технічного і науково-мистецького потенціалу, збереження наукового кадрового потенціалу, залучення академічних працівників до співробітництва з профільними оборонними підприємствами, освітньо-інвестиційним кластером легкої промисловості, бізнес-асоціаціями та іншими учасниками екосистеми шляхом проведення спільних досліджень, комерціалізації їх результатів та трансферу технологій, підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації для підвищення якості і ефективності результатів наукових досліджень Київського національного університету технологій та дизайну для відновлення та розвитку економіки України.

 

Інтернаціоналізація освіти та науки

У рамках реалізації «Програми інтернаціоналізації Київського національного університету технологій та дизайну на 2019–2023 рр.» університет успішно підвищував рівень міжнародного співробітництва у сфері освітньої й науково-дослідної діяльності, формуючи ефективну систему міжнародних взаємозв’язків, здатних сприяти виконанню стратегічних завдань закладу.

У надскладних умовах військової агресії російських загарбників, університет вирішував стратегічні завдання інтернаціонального вектору розвитку, підтримуючи і просуваючи позитивний імідж вишу у світовому освітньому просторі й підвищуючи власну конкурентоспроможність на міжнародній арені ринку освітніх послуг, адаптуючи передовий досвід університетів світу та впроваджуючи його у практику діяльності університету за всіма напрямами.

Завдяки згуртованій співпраці співробітників університету, перевищуючи показники минулих років, було значно розширено мережу партнерських зав’язків з університетами та науковими і комерційними установами країн з усього світу, шляхом укладення двосторонніх договорів про співробітництво в сфері освіти, науки і культури. Так у 2022 році університетом було укладено 22 угоди про співпрацю. З-поміж них угоди із провідними університетами Великої Британії та Балтійських країн, Німеччини, Польщі, Чехії, Словенії, Кіпру, Азербайджану, Грузії, Молдови тощо. Угоди передбачають проведення спільних наукових досліджень, сприяння розвитку співпраці між закладами вищої освіти сторін. Загальна кількість міжнародних угод з інституціями та установами з 30 країн світу охоплює майже 70 діючих угод взаємовигідного характеру.

Незважаючи на складні умови, викладачі, студенти, аспіранти та співробітники університету активно організовували та брали участь у різноманітних міжнародних заходах. Ми взяли участь у XXII Китайській щорічній конференції Експо з питань міжнародної освіти «Нові можливості та перспективи для побудови відкритої та якісної системи освіти», яка об’єднала більш як 1000 університетів із понад 40 країн світу.

Підтримуючи ініціативу Міністерства освіти і науки України, Київський національний університет технологій та дизайну був одним із ініціаторів форуму започаткування програми «Єднання», разом з уповноваженою Британською компанією у сфері вищої освіти «Cormack Consultancy Group». Метою програми «Єднання» є налагодження співпраці між університетами України, Великої Британії та США на основі принципу Twinning. Проєкти Twinning базуються на поєднанні досвіду університетів Великої Британії та США з реаліями українських університетів задля створення довгострокових стратегічних альянсів. До речі, партнерство нашого Університету з Шеффілд Халам Університетом, за оцінкою британських колег визнане, як одне із найпродуктивніших.

У звітному році КНУТД активно брав участь у діяльності міжнародних організацій, у деяких із них одноосібно представляючи науково-освітню спільноту України. Нині Київський національний університет технологій та дизайну є членом таких освітніх та професійних європейських та світових організацій як:

-    Велика Хартія Університетів (Magna Charta Universitatum);

-    Міжнародна асоціація університетів (IAU – International Association of Universities);

-     Міжнародна Асоціація університетів та коледжів мистецтва, дизайну та медіа (CUMULUS) – єдиний представник з України;

-    Міжнародна федерація фармацевтів (FIP – International Pharmaceutical Federation;

-    Міжнародна федерація технологів трикотажного виробництва (IFKT) єдиний представник з України;

-    Європейська мережа підтримки підприємств (EEN – Enterprise Europe Network);

-    Німецько-українське товариство економіки та науки (DUG WW) – єдиний представник з України;

-    Всесвітня мережа сприяння дослідженням та освіті в сфері наукового розвитку складних цифрових систем (The Complex Systems Digital Campus: CS- DC) – єдиний представник з України.

У 2022 році Університет:

-     став дійсним членом Асоціації Університетів Текстильного Профілю AUTEX – Всесвітньої мережі університетів текстильного профілю, яка була заснована у 1994 році та нині налічує 41 члена з 28 країн Європи, Азії, Америки, Африки та Австралії. Асоціація об’єднує університети з метою підтримки й популяризації текстильної освіти та досліджень у світі;

-    разом із Китайською асоціацією кольорів моди став одним із засновників «Міжнародного альянсу стійкої моди (International Sustainable Fashion Alliance), метою якого є розвиток стійких технологій;

-    за результатами конкурсного відбору став членом Великобританської міжнародної мережі організацій-членів Enterprise Educators UK (EEUK), які прагнуть досягти досконалості в навчанні підприємництву і в підприємництві загалом.

Підготовка іноземних громадян в університеті почалася в 1948 році. За роки навчання іноземних громадян університет підготував понад 2500 спеціалістів із 75 країн світу.

У КНУТД здобуває освіту 1460 іноземних громадян  з-понад 20 країн світу, таких як: Азербайджан, Алжир, Бангладеш,  Вірменія, Гвінея, Грузія, Єгипет, Еквадор, Ізраїль, Індія, Іран, Казахстан, Камерун, Китай, Конго, Молдова, Нігерія, Пакистан, Португалія, Туреччина та ін. В університеті функціонують два міжнародні центри: Українсько-польський навчальний центр та Українсько-азербайджанський культурно-освітній центр.

Для підвищення рівня української освіти на міжнародному ринку освітніх послуг та  розвитку інтернаціоналізації освіти та науки Київський національний університет технологій та дизайну відповідно до стратегічного партнерства між Україною та Китайською Народною Республікою, закріпленого двома міждержавними угодами щодо реалізації китайської стратегічної ініціативи – транснаціонального проєкту «Один пояс, один шлях» разом з Технологічним університетом Цілу створили українсько-китайський заклад вищої освіти – Київський інститут Технологічного університету Цілу (КІТУЦ). За освітніми програмами у КНУТД наразі навчається понад 1015 китайських студентів.

Академічна мобільність в університеті здійснюється через реалізацію таких програм:

–     подвійний диплом;

–     включене навчання;

–     стажування наукових та науково-педагогічних працівників та студентів;

–     проєктна діяльність та співробітництво в галузі науково-дослідної діяльності між вітчизняними та зарубіжними закладами вищої освіти.

Міжнародна співпраця КНУТД у 2022 році:

1 спільний українсько-китайський інститут – Київський інститу технологічного університету Цілу;

3 спільні українсько-китайські бакалаврські програми;

2 програми включеного навчання для магістерських програм;

1 програма з підготовки докторів філософії

Програми академічної мобільності Erasmus +;

Студентське стажування в рамках академічної мобільності з Birmingham City University, Великобританія (Erasmus+);

Навчання, тренінги, конференції, семінари в рамках проекту Erasmus + Jean Monnet;

Участь у 3-х міжнародних освітніх програмах: American Council for International Education «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти / ACADEMIC IQ» (США); DAAD «Training of Higher Education Administrators on the Internationalization of Higher Education at University of Leibniz (Німеччина)» та Британської Ради «Creative Spark: програма підтримки підприємництва в освіті» (Великобританія);

Лекції іноземних науковців для студентів КНУТД (10);

В університеті діє 3 англомовні освітні програми за спеціальностями: 073 «Менеджмент»; 122 «Комп’ютерні науки»; 226 «Промислова фармація» (46 іноземних студентів);

Стажування викладачів у Китаї.

Видатні випускники

Київський національний університет технологій та дизайну підготував понад 150 тисяч випускників, якими пишається колектив закладу. З-поміж них: міністри легкої промисловості України О. Я. Касьяненко та Г. Г. Нікітенко; заступник міністра зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі В. І. Олійник, заступники міністра О. В. Соколов, М. І. Масло та ін.; державні діячі В. І. Радченко та В. В. Голуб; народні депутати України А. О. Мокроусов і Г. І. Васильєва, відомий дизайнер, президент концерну «Voronin» М. Л. Воронін та Л. М. Вороніна; голова спостережної ради ПАТ «Володарка» Л. Т. Гавриш, голова ради директорів об'єднання «Талан» М. І. Лаврик, генеральний директор об’єднання «Київ» П. Ю. Тарасюк, директор ТОВ «Дана-мода» м. Київ Л. І. Іванова, президент  ліги «Укршківзуттяпром»  О. Г. Бородиня, генеральний директор ПАТ «Чинбар» м. Київ В. І. Ліщук, голова правління ПАТ «Промінвестбанк» А. В. Рожок, та багато інших відомих керівників підприємств та об’єднань.

Випускниками КНУТД є президент Української технологічної академії І. І. Половніков, ректор Хмельницького національного університету М. Є. Скиба, ректор КТІЛП В. В. Анохін, ректор Київського економічного інституту менеджменту «Екомен» В. Д. Рожок; професори університету Ф. А. Мойсеєнко, М. П. Березненко, В. П. Коновал та ін., а також керівники підприємств, науково-дослідних установ України, країн СНД, Прибалтики, далекого зарубіжжя.

З-поміж відомих випускників університету є військовослужбовці вищого рангу, такі як  В. І. Радченко – Міністр внутрішніх справ України (1994—1995), голова Служби безпеки України (1995–1998, 2001–2003), секретар РНБО України (2003–2005), віцепрем’єр-міністр України (12.01.–25.05.2007). присвоєно військове звання генерал армії з 1998 р; О. Г. Ложечніков – генерал-майор Служби безпеки України, президент компанії «Українська національна служба економічної безпеки і захисту інвестицій»; М. В. Ценов – генерал-майор міліції, перший заступник начальника ГУБОЗ МВС України.

А також:

П. Ю. Тарасюк – Герой Соціалістичної Праці, повний кавалер ордена «За заслуги», Почесний громадянин м. Києва, генеральний директор взуттєвого об’єднання «Київ» (1970—2004), викладач університету І. А. Матвієнко – Герой Радянського Союзу та ін.

 У  КНУТД виплекано плеяду талановитих і відомих дизайнерів, з-поміж них: Тетяна Земськова, Олена Ворожбіт – креативні директори будинку моди «Земськова-Ворожбіт», Діана Дорожкіна – креативний директор будинку моди «Діана Дорожкіна», Андре Тан – відомий український дизайнер одягу, власник бренду «Andre Tan», Костянтин  Володін – директор рекламного агентства «Маркет Пульс Україна»,  Діана Агаян –  провідний дизайнер з хутрових виробів, Іван Фролов – відомий український дизайнер, засновник бренду одягу «FROLOV», Серж Смолін – дизайнер будинку моди «IDOL», Айна Гассе – відомий український дизайнер, власниця бренду «Gasse».

Чимало наших успішних випускників працює на провідних фармацевтичних підприємствах України: ПрАТ «ФФ «Дарниця», ПАТ «Фармак», корпорація «Артеріум», ПАТ «Київмедпрепарат», ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ» та ін.

Левову частину інженерів, керівників середньої ланки, керівників підприємств нині складають наші випускники. Можемо впевнено стверджувати, що випускники КНУТД і сьогодні успішно адаптуються, і модернізують економіку відповідно до сучасних потреб.

Славетний університет, завдячуючи високому професіоналізму професорсько-викладацького колективу, підготував багато видатних особистостей, діячів Уряду, державних органів влади різних рівнів, учених, фахівців різних сфер життєдіяльності, успішних керівників, бізнесменів. Це свідчить про якість підготовки здобувачів освіти в університеті, про рівень надання освітніх послуг та знань.

Університет робить багато цікавого і значного для трудового колективу, міста, суспільства. Здорова творча атмосфера, взаємодовіра і взаєморозуміння, почуття відповідальності, корпоративна культура є запорукою динамічного розвитку і щасливого майбутнього колективу, що забезпечує нашим випускникам якісну освіту та престижний диплом.

КНУТД розвивається як науково-дослідний комплекс, зберігаючи все краще від класичного університету та реалізуючи програми інноваційного розвитку. Модель розвитку університету базується на академічній репутації, науковій діяльності, освітній сфері та системі управління.

Конкурентні переваги Київського національного університету технологій та дизайну:

1. Основні конкурентні переваги пов’язані з динамічним та інтенсивним розвитком у останні роки. Це суттєвий науково-інноваційний фундамент успішного економічного розвитку.

2. Організація освітнього процесу базується на концепції практико-орієнтованого навчання, метою якої є ефективна взаємодія галузі освіти із реальним сектором економіки. Провідні фахівці, представники роботодавців залучаються до практичних занять, майстер-класів, читання лекцій, керівництва практиками, участі в екзаменаційних комісіях тощо.

3. В основі освітнього процесу в університеті – тріада «університет–бізнес–влада» із використанням переваг створеного освітнього інвестиційно-технологічного кластеру легкої промисловості в м. Києві. Для колективу важлива концентрація зусиль та ресурсів на напрямах діяльності для руху університету як інноваційної організації, підвищення віддачі від використання наявних нематеріальних активів.

4. Якість як затрати, як процес і як результати. Реформування університету враховує нові вимоги суспільства до якості освітніх послуг. Колектив університету постійно працює над забезпеченням внутрішньої та зовнішньої системи якості освіти.

5. Університет організаційно забезпечив упровадження постійно діючої системи моніторингу, збору, аналізу, оцінювання й управління процесами енергоспоживання енергоносіїв та води, відповідального їх використання. Економія ресурсів, ощадливість, збереження – умова стійкого фінансового благополуччя університету.  

У Київському національному університеті технологій та дизайну створено умови, щоб кожен студент міг проявити себе в навчанні, спорті, художній самодіяльності, адміністративній роботі, науково-дослідній, творчій діяльності тощо. Саме в формуванні духовного потенціалу людини, сили її духу й полягає суть становлення справжньої Людини, справжнього Патріота, справжнього Українця. Знання, культура, якісна освіта в храмі науки і культури забезпечують шлях до успіху. Випускники університету здобудуть ґрунтовні знання, стануть творцями нашого майбутнього, у якому ми будемо жити. Вони візьмуть на себе відповідальність за його вигляд і характер, будуть жити, працювати та розвиватися в ньому. Можна говорити про багато речей, що є важливими в нашому житті, все-таки найважливішою залишається освіта та підготовка молоді до місії – творити майбутнє. І таку ґрунтовну освіту можна отримати у чудовому університеті – КНУТД, який трансформується у підприємницький, розвиваючи підприємницьку культуру й співробітництво із бізнес-спільнотою та роботодавцями, упроваджуючи різноманітні заходи з використанням інноваційних технологій та підтримуючи партнерство між університетом та підприємствами.

Технології й дизайн — це потрібно всім, Ти знай.

А пізнати їх секрет допоможе Університет!

КНУТД  це творчість,

КНУТД  це досвід,

КНУТД – це успіх та престиж!

Як прийдеш до нас навчатись,

Світ відкриється без меж!