КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ПРОМИСЛОВА ФАРМАЦІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Аналітична хімія.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр(и): 2,3

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 270 ; кількість кредитів ЄКТС – 9.

Результати навчання:

знати: предмет і завдання аналітичної хімії, перспективи її розвитку; значення аналітичної хімії для практичної діяльності фахівців; основні поняття, розділи та види хімічного аналізу, хімічні реактиви, посуд; хіміко-аналітичні властивості іонів залежно від положення відповідних елементів у періодичній системі Д.І. Менделєєва; основні положення теорії розчинів: закон діючих мас, його застосування до найбільш важливих типів аналітичних реакцій і завдань аналітичної хімії; методи якісного визначення неорганічних і органічних речовин; теоретичні основи методів виділення, розділення, концентрування (осадження, екстракція, хроматографія); теоретичні основи та практичне застосування хімічних методів кількісного аналізу (гравіметричних, титриметричних); теоретичні основи та практичне застосування інструментальних методів аналізу (оптичних, електрохімічних, хроматографічних і ін.).

вміти: працювати з хімічним посудом і реактивами; володіти технікою зважування на технічних, аналітичних терезах; калібрувати мірний посуд (колби, бюретки, піпетки); готувати робочі розчини, проводити їх стандартизацію для складання технологічного регламенту або ТЗ, контролю або регулювання технології, використовуючи типові прописи, хімічні реактиви, в умовах лабораторії або фармацевтичного виробництва; виконувати кількісний аналіз індивідуальних речовин та їх сумішей з необхідною точністю; здійснювати аналіз сировини та стічних вод хімічними та фізико-хімічними методами, ступінь чистоти продукції, що випускається, в тому числі і лікарських препаратів в умовах лабораторії або фармацевтичного виробництва для складання технологічного регламенту або ТЗ, контролю або регулювання технології.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 10, ПРН 21.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, загальна та неорганічна хімія.

Зміст навчального модуля: Предмет, завдання, основнi поняття та класифiкацiя методiв аналiтичної хiмiї. Теоретичнi основи рiвноваг у водних розчинах. Якісний та кiлькiсний хімічний аналіз. Методи кислотно-основного та окисно-вiдновного титрування. Комплексонометричнi методи аналiзу. Гравіметричний аналіз. Інструментальні методи в аналiтичнiй хімії: оптичні, електрохімічні, хроматографічні, радiохімiчнi.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (індивідуальні завдання, задачі, звіти по лабораторних роботах), тестовий, лабораторний.

Підсумковий контроль: залік (семестр 1); екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань для модульного, підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкого контролю.

Мова навчання:  українська.