КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Дизайн-проектування костюма.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестри: 2

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6,0.

Результати навчання:

знати: вимоги до промислового впровадження розроблених дизайн-об’єктів; принципи використання формалізованих методів проектування просторових структур костюма при формоутворенні нових моделей одягу;

вміти: застосовувати теоретичні знання при виконанні конкретних практичних завдань проектування;

володіти навичками: практичного застосування нових технологій, прийомів, засобів та методик проектування; виконання різних видів проектних робіт, із застосуванням інноваційних технологій, матеріалів та технологічних прийомів, новітніх інструментів, пристосувань, обладнання;

здатен продемонструвати: прогресивні світові досягнення в галузі дизайн-проектування та моделювання костюма, принципи їх застосування при виконанні різновидів проектних робіт;  структуризувати підгрунття проектування дизайн-обєктів на базі дослідження тенденцій розвитку дизайну костюма та проектного завдання.

Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 19.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): проектна графіка (за видами дизайну); методологія сучасних наукових досліджень з дизайну з основами інтелектуальної власності; проектування (за видами дизайну); сучасні технології дизайн-діяльності.

Зміст навчального модуля: Проектування білизни та корсетних виробів. Класифікація білизни та корсетних виробів, матеріали для їх виготовлення. Конструкція деталей корсетних виробів. Розмірні ознаки і класифікація типових фігур жінок для конструювання корсетних виробів. Побудова основи конструкції корсетного виробу. Особливості проектування одягу з трикотажних полотен. Класифікація та властивості трикотажних полотен. Формоутворення трикотажного одягу. Розмірна стандартизація трикотажних виробів. Особливості розрахунку та побудови креслень деталей одягу з трикотажу. Побудова основи конструкції жіночого плечового виробу з трикотажу. Перетворення основи конструкції з урахуванням групи розтяжності трикотажу. Особливості проектування одягу зі шкіри та замші, плівкових матеріалів та хутра. Види хутра та його властивості. Особливості проектування спеціального одягу та форми. Класифікація виробничого одягу та матеріали для його виготовлення. Особливості проектування спеціального одягу та форми. Розмірна стандартизація одягу спеціального призначення. Особливості проектування одягу на фігури з відхиленнями. Урахування пропорційного членування одягу для корекції відхилень. Конструктивні дефекти одягу та способи їх усунення. 3D-моделювання костюма. Об’єднання площини та об’ємної форми одягу. Вибір базової форми та ліній членування костюма. Вибір додаткової форми та засоби поєднання об’ємних форм. Оформлення ескізу, виготовлення макету, отримання лекал.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький .

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний .

Форми підсумкового контролю: екзамен (2 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.