КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Фінансова санація підприємств.

Тип модуля:             вільного вибору студентів.

Семестри: 2

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.

Результати навчання:

знати: Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»; поняття, симптоми та характеристики фінансової кризи на підприємстві; класифікацію видів криз; послідовність аналізу кризової ситуації на підприємстві; зовнішні та внутрішні причини кризової ситуації на підприємстві; ознаки неплатоспроможності боржника; підконтрольні показники в системі антикризового управління; принципову схему розробки на підприємстві програми виходу з кризової ситуації; організаційно-економічну сутність та основні етапи санаційної процедури (ліквідаційної, процедури банкрутства) підприємств; мету, види,  форми і способи проведення санації підприємства; поняття, види, етапи та процедури реструктуризації підприємства; основні форми  реорганізації підприємства;

вміти: аналізувати та визначати характер кризової ситуації на підприємстві; визначати конкретні симптоми кризового стану на підприємстві; розраховувати індикатори та визначати стадії неплатоспроможності боржника; розробляти антикризову програму; аналізувати фінансово-господарську діяльність підприємства; обґрунтовувати систему послідовних заходів, що передбачаються класичною моделлю санації підприємства; розробити план санації підприємства;

володіти навичками: ідентифікації глибини фінансової кризи та обґрунтування антикризових заходів; аналізування основних показників фінансово-господарської діяльності підприємства; узагальнення та осмислення специфічних моделей поведінки підприємств в кризових умовах; методами, що використовуються для розробки програми реструктуризації; оцінювання ймовірності банкрутства за багатофакторними моделями дискримінантного аналізу;

здатен продемонструвати: аналітичні навички та навички оцінювання впливу санаційних заходів на основні критерії відновлення платоспроможності; ефективні управлінські дії в процесі розробки та реалізації антикризової програми підприємства (санаційної та ліквідаційної процедур); здійснювати аналіз та оцінку зовнішніх та внутрішніх причин кризової ситуації на підприємстві.

Програмні результати навчання: ПРН 2-4, 6, 9, 11, 13-15, 17, 18.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): фінансовий менеджмент, вартісно-орієнтоване управління фінансами, фінансова оцінка, стратегічний фінансовий менеджмент.

Зміст навчального модуля: Кризовий стан, його ознаки, причини і методи діагностики. Організаційно-економічна сутність процедури банкрутства підприємств. Мета, форми і способи проведення санації підприємства. Реструктуризація і реорганізація в системі фінансового оздоровлення. Порядок здійснення заходів з розпорядження майном і санації в процедурі провадження справи про банкрутство. Форми участі кредиторів в процедурі санації підприємства. Форми участі власників в процедурі санації підприємства. Оцінка впливу санаційних заходів на основні критерії відновлення платоспроможності. Оцінка ймовірності банкрутства за багатофакторними моделями дискримінантного аналізу.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний, графічний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань та  комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.