КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Трансфертне ціноутворення в обліку

Тип модуля:  вільного вибору студента

Семестри:   2

Обсяг модуля:  загальна кількість годин - 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.

Результати навчання:

Знати: податкове законодавства та розуміння характеру впливу окремих його положень на процес визначення контрольованих операцій та методів встановлення трансфертної ціни.

Вміти: аналізувати отриману інформацію, окремі її елементи, висловлювати припущення, гіпотези та робити певні висновки на основі аналізу фактів; визначати ефективності окремих напрямів його діяльності (підрозділів) та центрів відповідальності.

Здатен продемонструвати: уміння здійснювати науково - дослідницькі роботи та аналізувати отримані економічні показники з метою формування системи трансфертного ціноутворення підприємства.

Володіти навичками формування професійного судження про побудову та трансформацію системи бухгалтерського обліку для потреб управління підприємством, а також до надання облікової інформації для сучасних та потенційних потреб управління підприємством.

Здатність працювати в групі: у процесі проведення тренінгів та кейсів щодо імітації операцій, які можуть бути визначені як контрольовані; під час формування звітності про контрольовані операції.

Програмні результати навчання: ПРН.03, ПРН.07, ПРН.08, ПРН.10, ПРН.13, ПРН.17, ПРН.18, ПРН.20

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): аудит-консалтинг міжнародних договірних відносин, облік та фінансова звітність за міжнародними стандартами, облік  у транснаціональних корпораціях, едвайзинг в управлінні інтелектуальними активами, облік та оподаткування валютно-кредитних операцій, аудит транснаціональних корпорацій, обліково-аналітичне забезпечення трансфертного ціноутворення, облік міжнародних договорів, трансфертне ціноутворення в обліку.

Зміст навчального модуля: Теоретичні основи трансфертного ціноутворення. Трансфертні ціни: сутність, генезис, функції. Методи формування трансфертних цін. Формування системи трансфертного ціноутворення на підприємстві. Складові системи трансфертного ціноутворення. Етапи формування системи трансфертного ціноутворення. Управлінський облік як інформаційна система трансфертного ціноутворення. Управління центрами відповідальності на основі трансфертних цін. Управління ризиками за допомогою системи трансфертного ціноутворення. Державне регулювання трансфертного ціноутворення. Принцип «витягнутої руки». Метод ціни перепродажу. Метод "витрати плюс". Метод чистого прибутку. Метод розподілення прибутку. Критерії використання методів встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки».  Податковий контроль за встановленням відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки». Складення та подання звітності для податкового контролю. Документація з трансфертного ціноутворення. Моніторинг умов контрольованих операцій. Попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях. Обґрунтування вибору орієнтирів для трансфертних цін.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання:  денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська