КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Індустріальний дизайн та інноваційні технології.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр 5.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати основи проектування технологічного обладнання пристосування знарядь і умов праці до людини, функціональні можливості й особливості людини в трудових процесах з метою створення оптимальних умов, у яких праця стає високопродуктивною і надійною, принцип роботи технологічного обладнання;

вміти виконувати креслення елементів технологічного обладнання в аксонометричних проекціях, перспективне креслення та за допомогою сучасних комп’ютерних програм;

володіти навичками проектування техніки із застосуванням законів, положень та вимог «Industrial design» та ергономіки, як засобів що забезпечують розробку та створення сучасних промислових виробів, втілення в техніку ергономічної та естетичної досконалості.

Самостійно вирішувати технічні завдання та виконувати технічні рисунки, перспективні зображення просторових форм, та будувати елементи кінематичних схем в аксонометричних проекціях;

здатність працювати в групі при розробці технічних завдань з проектування прогресивних конструкцій технологічних машин галузі, оснащення, устаткування та робочих процесів, ретельно вивчати завдання і вимоги, пропоновані до виробу.

Програмні результати навчання: ПРН 19.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): інженерна та комп’ютерна графіка, теорія механізмів і машин, деталі машин, безпека життєдіяльності та цивільний захист.

Зміст навчального модуля: Історія та закономірність розвитку техніки та формоутворення в техніці. Виникнення, розвиток та взаємозв’язок «Industrial design» й ергономіки. Роль та місце художника- конструктора (дизайнера) в загальному творчому процесі, взаємостосунки з іншими розробниками техніки. «Industrial design» та ергономіка як засіб формування гармонічного середовища та підвищення ефективності праці.. Закономірності і засоби композиційної побудови виробів. Категорії композиції. Властивості, якості і засоби композиції. Фактори середовища. Колір та функціональне пофарбування в промисловості. Фізичні і психологічні властивості світла і кольорів. Принципи застосування кольору в художньому конструюванні. Психофізіологічний вплив шуму, звуків на трудову діяльність людини. Стадії та етапи художньо-конструкторської розробки. Вимоги стандартів СКД (ГОСТ 2.118-73, ГОСТ 2.119-73, ГОСТ 2.120-73). Основні визначення при створенні графічних конструкторських документів. Проектні матеріали. Ескізи, технічні рисунки, моделі, макети, кресленики. Особливості виконання архітектурних креслеників в ортогональних проекціях. Перспектива. Принципи та методи розробки перспективних креслень. Алгоритм побудови перспективи з однією точкою сходу. Виконання креслень за допомогою сучасних комп’ютерних програм. Виконання 3-D модель деталі машин з використанням програми «SolidWorks».

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 5).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для модульного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.