КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» за освітньо-професійною програмою

МЕХАТРОНІКА ТА РОБОТОТЕХНІКА

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Працездатність та надійність технічних систем в механічній інженерії.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр 2.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основні поняття і терміни теорії працездатності та надійності; основні критерії та методи оцінки працездатності технічних систем; основні положення технічного діагностування; методологію розрахунків показників надійності технічних систем та методи прогнозування їх надійності; методи організації, проведення та обробки даних випробувань; шляхи запобігання відмов та розробки заходів з пошуку причин відмов;

вміти: виконувати прогнозування, діагностику та аналіз працездатності технічних систем; оцінювати показники надійності систем машин; виконувати розрахунки на надійність технічних систем та їх складових; розробляти конструктивні, технологічні та організаційні заходи, щодо покращення працездатності та підвищення надійності технічних систем; користуватися наявною нормативно-технічною та довідковою документацією;

володіти: використання спеціалізованих концептуальних знань новітніх методів та методик проектування і дослідження технічних систем в галузі механічної інженерії стосовно їх працездатності та надійності; проектування, виготовлення, експлуатації та обслуговування машин на підприємствах галузі різних форм власності.

Програмні результати навчання:  ПРН1, ПРН 7

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):  CАМ-технології компютерно-інтегрованого обладнання, динаміка та точність маніпуляторів та роботів, управління мехатроними системами, комп’ютерне проектування механічних систем, мехатроніка і робото-механічні системи.

Зміст навчального модуля:  поняття працездатності та надійності. Критерії працездатності та показники надійності. Методи оцінки працездатності технічних систем та основні положення технічного діагностування. Визначення рівня надійності технічних систем за даними, які отримані при їх експлуатації. Методологія розрахунків технічних систем та їх компонентів на міцність та надійність. Напрямки підвищення працездатності та надійності технічних систем (на стадії проектування, технологічні та  експлуатаційні заходи). 

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (усне опитування на практичних заняттях,), письмовий (вправи, завдання, задачі), тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, питання для поточного контролю, тести, задачі, вправи, питання для підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.