Кафедра філософії, політології та українознавства запрошує у захопливу подорож у світ Трипілля

11 жовтня  2018  року розпочато виставку творчих  робіт  студентів КНУТД «Трипілля – визначна  пам’ятка  української  та світової  культури», організовану кафедрою  філософії, політології  та  українознавства  в рамках   вивчення  курсу  «Українська  та зарубіжна  культура».

Дослідження  трипільської  культури  студентами  першокурсниками  відбувалося  за такими напрямами:

1. Географія  поширення   Кукутень-Трипільської археологічної  культури
  2. Історія  досліджень  трипільської культури : видатні  постаті
  3. Вікентій  Хвойка  - першовідкривач  Трипільської  культури
  4. Трипільське  житло: реконструкція
  5. Господарство Трипілля: землеробство, скотарство, полювання, збиральництво, прядіння, ткацтво, кераміка.
  6. Побут  трипільців
  7. Духовна  культура  та уявлення  трипільців
  8. Мистецтво  трипільської  культури
  9. Світогляд трипільців
  10. Трипільська  культура   в  сучасному  мистецтві
  11. Трипільські  символи  та їх тлумачення

Архітектурний  геній  трипільської  цивілізації, зооморфна  та  антропоморфна  пластика як наслідок релігійних вірувань, неповторна кераміка  та прикраси як  вияв  креативної уяви трипільців -  все  це знайшло  свій відбиток  у  роботах студентів,  які  відтворили  матеріальну   культуру, що існувала  понад 5000 років  тому.

Активну  участь  у  роботі  зі  студентами   брали  викладачі  кафедри ФПУ:  доцент  Проданюк  Ф.М., ст. викл.  Грєбєннікова Н.В., ст. викл.  Пархоменко Н.В.

Куратор  виставки: доцент  Множинська Р.В.

Музичне  оформлення: Поповкін Ілля – студент гр. БВ-18

Екскурсовод:  Купка Лілія – студентка  гр. БХФ-1-18

Під час  виставки  студенти  КНУТД  познайомилися  з культурою  трипільців та прийняли  участь у  флешмобі з написання  листа майбутнім  студентам, закодованому  у трипільських символах. Всі  охочі  могли залишити на згадку тату з символом «дерево життя», адже  графічна   мова  стародавнього Трипілля – це не  просто   смислові  позначення  і декоративні  форми, вона  володіє  особливою суттю та  енергетикою.