Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету хімічних та біофармацевтичних технологій (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Інформаційні технології в наукових дослідженнях.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестр: 2.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: головні напрямки використання інформаційних систем та технологій для вирішення наукових завдань, особливості технології збору даних для наукових досліджень, головні програмні продукти та інструментальні засоби, що використовуються в наукових ослідженнях, використовувати інформаційні технології для редагування та оформлення наукових досліджень; методологічні основи створення інформаційних баз даних, типологію та характерні ознаки сучасних інформаційних технологій;
вміти: користуватися довідковою системою програм; створювати та редагувати графічні та текстові дані в стандартних програмах; використовувати автоматичні системи вводу інформації в комп'ютері; створювати та використовувати бази даних для наукових досліджень; використовувати найбільш поширені пошукові системи Internet для збору даних; працювати з науковою літературою, вміти вибирати та використовувати апаратно-програмні засоби для розв'язання задач; створювати інформаційну базу та працювати з нею при виконанні конкретних наукових досліджень;
володіти навичками: використання спеціальних програмних продуктів для оформлення результатів наукових досліджень;
здатен продемонструвати: методологію створення інформаційних баз даних, типологію та характерні ознаки сучасних інформаційних технологій.
Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 2, ПРН 3, ПРН 6, ПРН 7, ПРН 8, ПРН 11, ПРН 17, ПРН 19, ПРН 20, ПРН 21.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): технології фармацевтичних препаратів, належні практики у фармацевтичній галузі, фармацевтична розробка лікарських засобів, методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності.
Зміст навчального модуля: Інформаційні технології та їх роль у наукових дослідженнях.
Визначення інформаційних технологій. Історія інформаційних технологій. Програмне забезпечення для наукових досліджень. Організація наукового дослідження в інформаційному суспільстві. Бази даних наукового дослідження. Загальне визначення баз даних. Призначення баз даних. Використання баз даних в науковій діяльності. Бібліографічні бази даних. Системи управління бібліографічною інформацією Використання програмних засобів в наукових дослідженнях для роботи з науковою інформацією. Статистичний аналіз. Застосування статистичного аналізу в наукових дослідженнях.
Види навчальних занять: лекція, практичне.
Форма навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, дослідницький.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: звіти з виконаних практичних занять, питання для поточного контролю, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.