Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету хімічних та біофармацевтичних технологій (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Методи одержання нановолокнистих матеріалів.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестри: 2.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: способи отримання і дослідження нановолокнистих матеріалів та нанонаповнювачів;
вміти: прогнозувати властивості отриманих нановолокнистих матеріалів, розробляти та вдосконалювати методи виробництва полімерних нановолокон, використовувати дані про основні методи виробництва полімерних нановолокон для складання принципових схем виробництва, контролю та управління технологічного процесу;
здатен продемонструвати: загальні уявлення про види наново локон;
володіти: вмінням свідомо користуватись термінами та поняттями даної дисципліни. Знати техніку безпеки при роботі з нанонаповнювачами.
Програмні результати навчання: ПРН 2, ПРН 6, ПРН 13.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): технологія та устаткування виробництва хімічних волокон, фізика та хімія полімерів, контроль виробництва хімічних волокон, спеціальні технології та обладнання у виробництві хімічних волокон, фізико-хімічні властивості полімерів та методи їх контролю.
Зміст навчального модуля: Фундаментальні основи методів отримання волокнистих наноструктур та нановолокон. Методи формування довгомірних полімерних нановолокон та їх порівняльний аналіз. Витягування. Темплатний метод - метод нанофільєр. Процес електроформування розчинів полімерів. Основи методу електроформування. Електрогідродінаміка процесу електроформування полімерів. Умови існування стаціонарного первинного струменя. Механізм формування струменя прядильного розчину на першій стадії процесу ЕФ. Фактори, що визначають діаметр волокон при ЕФ. Розщеплення первинного струменя на дочірні. Коронний розряд з первинного струменя. Роль просторового електричного заряду. Утворення волокнистого шару. Основні особливості, що відрізняють процес ЕФ від інших видів сухого формування волокон. Отримання неорганічних нановолокон методом електроформування.
Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (завдання), тестовий, лабораторний.
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для поточного і підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.