Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ПРОМИСЛОВА ФАРМАЦІЯ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва модуля: Фаховий курсовий проект.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр(и): 8
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 45; кількість кредитів ЄКТС – 1,5.
Результати навчання:
знати: поняття, мету та специфіку написання фахового курсового проекту; вимоги до оформлення фахового курсового проекту; основні терміни виконуваного проекту;
вміти: аналізувати, узагальнювати, досліджувати науково-технічні і довідкові матеріали, регламентні документи щодо виробництва лікарської форми використовуючи математичні розрахунки виробничої програми випуску лікарського засобу (обирати і обгрунтовувати доцільність обраного методу виробництва лікарських засобів; складати хімічну, біологічну, технологічну та апаратурну схеми технологічного процесу згідно обраної технології виробництва фармацевтичного препарату і вимог нормативно-технічної документації; розраховувати матеріальний баланс по стадіях та загальний баланс всього виробництва заданої фармацевтичної продукції; обирати основне і допоміжне обладнання для здійснення всіх стадій (операцій) технологічного процесу виробництва лікарських засобів; розраховувати виробничі потужності і завантаження технологічного обладнання, керуючись даними розрахунків матеріальних і енергетичних потоків для окремих стадій (операцій) і всього технологічного процесу виробництва фармацевтичної продукції).
Програмні результати навчання: ПРН
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): процеси і апарати хіміко-фармцевтичних виробництв, загальна хімічна технологія, біохімія та фармацевтична хімія, технології фармацевтичних препаратів, належні практики у фармацевтичній галузі.
Зміст навчального модуля: Вибір виду готової продукції та потужності проектної дільниці. Затвердження теми. Розрахунок виробничої потужності окремого цеху (дільниці) заводу, розрахунок кількості обладнання для його (її) оснащення. Розрахунок матеріального балансу по стадіях та загального балансу всього виробництва заданої фармацевтичної продукцїі. Розрахунок витрат води, теплоти, електроенергії для забезпечення безперебійної роботи проектного цеху (дільниці) заводу. Компоновка основного технологічного обладнання цеху (дільниці) заводу. Написання й оформлення пояснювальної записки та графічної частини фахового курсового проекту. Подання фаховий курсового проекту на кафедру для перевірки. Доопрацювання фахового курсового проекту відповідно до рекомендацій/зауважень. Захист фахового курсового проекту в комісії.
Види навчальних занять: консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий.
Форми підсумкового контролю: захист курсового проекту (семестр 8).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік тем.
Мова навчання: українська.