КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ПРОМИСЛОВА ФАРМАЦІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Технології фармацевтичних препаратів.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр(и): 5,6,7,8

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 630 ; кількість кредитів ЄКТС – 21.

Результати навчання:

знати: теоретичні основи та особливості  процесів подрібнення, пресування, розчинення активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) і допоміжних речовин, екстрагування біологічно-активних речовин, фільтрації, стерилізації та стабілізації лікарських засобів (ЛЗ); класифікацію ЛЗ; сучасні лікарські форми та технології їх виробництва, вплив фармацевтичних факторів на біодоступність АФІ, оцінку якості і перспективи подальшого удосконалення ЛЗ; типи, конструкцію та принцип дії сучасного технологічного обладнання, а також типи та властивості тари, закупорювальних засобів, пакувальних матеріалів; вимоги міжнародних та вітчизняних стандартів до виробництва АФІ та ЛЗ (GМР),  виробничу документацію тощо;

вміти: самостійно працювати з нормативною та довідковою літературою; вибирати технологію виготовлення конкретної лікарської форми та технологічне обладнання з урахуванням впливу фармацевтичних факторів на якість ЛЗ та біодоступність АФІ, вимог GMP, досягнень науки і техніки тощо; виконувати технологічні розрахунки,  проводити аналіз відповідності існуючої тари та упаковки сучасному рівню та умовам виготовлення ЛЗ; виконувати випробування щодо якості АФІ, допоміжних речовин, напівпродуктів, кінцевої продукції, контролю процесу виробництва; забезпечувати виробництво та зберігання ЛЗ у відповідності із вимогами  GMP і GSP;

володіти навичками: вибору найбільш оптимальної технології та апаратурного оснащення процесу виготовлення конкретної лікарської форми, лабораторних випробувань з метою проміжного та кінцевого контролю процесу виробництва, роботи з технологічним обладнанням та нормативно-технічною документацією, оптимізації виробничих процесів, контролю якості сировини і готової продукції.

Програмні результати навчання: ПРН 13, ПРН 14, ПРН 15, ПРН 16, ПРН 17, ПРН 21.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): загальна та неорганічна хімія, фізика, вища математика, органічна хімія, аналітична хімія, фізична хімія, біохімія та фармацевтична хімія, належні практики у фармацевтичній галузі.

Зміст навчального модуля: Принципи класифікації лікарських засобів та організації фармацевтичного виробництва. Нормативно-технічна документація в промисловому виробництві ліків. Основні положення GМР. Теоретичні основи фармацевтичної технології. Біофармація та фармацевтичні фактори. Характеристика, класифікація і технологія виробництва лікарських форм: фармацевтичних розчинів, порошків, таблеток, желатинових капсул, мікрокапсул, пластирів, гірчичників, медичних олівців, суспензій, емульсій, мазей, стерильних і асептичних лікарських форм, очних лікарських форм, супозиторіїв, фармацевтичних аерозолів, дитячих та геріатричних лікарських форм, нових лікарських форм. Основне та допоміжне технологічне обладнання. Тара та упаковка.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (індивідуальні завдання, задачі, звіти по лабораторних роботах), тестовий.

Підсумковий контроль: залік (семестр 5) екзамен (семестр 6,7,8), курсовий проект       (семестр 8).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань для модульного, підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкого контролю.

Мова навчання:  українська.