Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ПРОМИСЛОВА ФАРМАЦІЯ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Інформаційні системи та технології.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр(и): 3
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180 ; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: загальні принципи побудови сучасних інформаційних систем та принципи роботи з пакетами системних та прикладних програм (операційна система MS WINDOWS, текстовий редактор MS Word, табличний процесор MS Excel, програма презентацій POWERPOINT; знати методи застосування мови HTML; особливості роботи з локальними комп'ютерними мережами та глобальною всесвітньою мережею Internet;
вміти: користуватися здобутими практичними навичками роботи на комп’ютері з прикладними програмами, що має значно полегшити подальше засвоєння програмних засобів у роботі за фахом, користуватися довідниковими даними по технології розробки веб-сторінок; будувати, шукати необхідну інформацію в мережі Internet;
здатен продемонструвати теоретичні знання у галузі проектування та роботи з пакетами системних та прикладних програм, вивчити сучасні засоби, які дозволяють автоматизувати процеси оброблення, аналізу та використання інформації при вирішенні технологічних та управлінських завдань, ґрунтовну підготовку користуватися здобутими практичними навичками роботи на комп’ютері з прикладними програмами, володіння алгоритмічним мисленням, методами проектної роботи.
Програмні результати навчання: ПРН 5, ПРН 11, ПРН 12.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика.
Зміст навчального модуля: Система інформаційних технологій. Інформація як ресурс. Властивості та можливості інформації. Складові та види інформаційних технологій, проблеми та основні напрямки їх використання Технічні засоби реалізації інформаційних технологій. ПК та ОС. Поняття операційної системи. Операційні системи WINDOWS, LINUX. Поняття файлової системи. Стандартні додатки WINDOWS. Текстовий редактор Microsoft Word 2007. Створення презентації засобами Microsoft PowerPoint. Інформаційні системи в середовищі табличного процесора. Попередній перегляд та друк інформації. Копіювання стилів та форматів. Функції MS Excel 2007. Інформаційні технології апроксимації та прогнозування статистичних даних. Оптимізаційні задачі у фармації та хімічної технології. Управління проектами. Типові управлінські і науково-технічні задачі промислової фармації та хімічного виробництва. Призначення комп’ютерних мереж. Організація та структура. Класифікація мереж. Український сегмент мережі Іnternet. Роль локальних мереж в автоматизації роботи фармацевтичних та хімічних підприємств. Рекомендації з пошуку інформації. Статичні та динамічні сайти. Загальні правила розробки сайту. Структура HTML–документа.. Створення сайту.
Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (індивідуальні завдання, задачі, звіти по лабораторних роботах), тестовий, лабораторний.
Підсумковий контроль: екзамен (семестр 3).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань для модульного, підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкого контролю.
Мова навчання: українська.