Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ХІМІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ТА ДИЗАЙН ВОЛОКНИСТИХ СИСТЕМ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Технологія та устаткування переробки полімерних матеріалів.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 5,6,7,8.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18.
Результати навчання:
знати: теоретичні та практичні питання процесів синтезу полімерів з потрібним комплексом властивостей; знати технологічні схеми виробництва полімерних композиційних матеріалів, послідовність і призначення технологічних операцій, основні технологічні параметри, устаткування; основні властивості, якісні показники, галузі застосування полімерів;
вміти: розбиратись в апаратурному оформлення технологічних процесів; користуватись технологічними термінами та поняттями; провести аналіз вихідної сировини, напівпродуктів та готової продукції при виробництві полімерних матеріалів; проводити порівняльну техніко-економічну оцінку окремих технологічних рішень у галузі синтезу полімерів;
володіти: вмінням працювати на обладнанні для виробництва полімерних матеріалів;
володіти навичками контролювати та регулювати хіміко-технологічні процеси виробництва полімерних матеріалів в умовах науково-дослідної лабораторії або виробництва;
здатен продемонструвати: вміння складання технологічних схем обладнання, вибору найбільш ефективного обладнання, виконувати розрахунки необхідної кількості обладнання.
Програмні результати навчання: ПРН 2, ПРН 3, ПРН 16, ПРН 8, ПРН 19.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): фізика та хімія полімерів, техно-хімічний контроль виробництва полімерних матеріалів, спеціальні технології переробки полімерів.
Зміст навчального модуля: Вихідна сировина для одержання полімерів. Основні стадії технологічного процесу синтезу полімерних матеріалів. Основні уявлення про полімерні матеріали та вироби з них. Методи синтезу полімерів. Устаткування для підготовчих процесів. Технологічні лінії виробництва виробів з пластмасс.
Види навчальних занять: лекції, лабораторні, практичні.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи контролю: тестовий (звіти з лабораторних занять, звіти з практичних робіт), письмовий (вправи, завдання), усний (опитування).
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 5,6,7,8).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.