КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми

ПРОМИСЛОВА ФАРМАЦІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва модуля: Спец.обладнання та проектування хіміко-фармацевтичних виробництв.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр(и): 1

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6

Результати навчання:

знати: основи проектування промислових будівель для фармацевтичної галузі, види проектної документації; принципи проектування «чистих» приміщень, систем вентиляції та кондиціювання, стаціонарних та мобільних «чистих» зон, планування технологічних, людських та матеріальних потоків з урахуванням вимог GMP; застосування бар’єрних (ізолюючих) установок, нормативну документацію, яка використовується у проектуванні, будівництві та організації виробництв лікарських засобів.

вміти: самостійно працювати з нормативною та  проектною документацією,  довідковою літературою; визначати потужність виробництва, що проектується, його основні техніко-економічні показники; вибирати технологію виробництва та обладнання з урахуванням досягнень науки і техніки в фармацевтичній галузі, вимог GMP; розраховувати необхідну кількість основного та допоміжного обладнання, потреби виробництва у теплі, воді, пари, електроенергії, стислому повітрі, інертному газі; розміщати основне та допоміжне обладнання на виробничих площах з урахуванням вимог GMP.

володіти навичками розробки GMP-концепції та проектних рішень розширення, реконструкції, модернізації та організації нових об’єктів виробництва лікарських засобів з урахуванням вимог GMP та вітчизняних норм і правил проведення проектно-будівельних робіт; вибору технології та обладнання; проведення аналізу  відповідності проектних рішень сучасному рівню та умовам виготовлення лікарських засобів.

здатен продемонструвати: розробку технологічної частини концептуального проекту, вибір оптимальної технології та обладнання, проектно-планувальні рішення.

Програмні результати навчання: ПРН 2, ПРН 5, ПРН 9, ПРН 10, ПРН 15, ПРН 21.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): дисципліни фундаментальної та природничо-наукової підготовки, біохімія та фармацевтична хімія,  належні практики у фармацевтичній галузі, технології фармацевтичних препаратів, промислова біотехнологія лікарських засобів, технології активних фармацевтичних інгредієнтів.

Зміст навчального модуля: основні принципи проектування; елементи і конструктивні рішення промислових будівель; нормативна та проектна документація; характеристика та принципи проектування «чистих» приміщень та зон; ізолюючі (бар’єрні) технології. Проектування систем підготовки та кондиціювання повітря в стерильних і асептичних приміщеннях фармацевтичних виробництв. Розміщення обладнання у виробничих приміщеннях, плани та розрізи виробничих будівель, приміщень.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форма навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, дослідницький, графічний

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).

Засоби діагностики успішності навчання: звіти з виконаних практичних робіт, питання для усного опитування, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.