КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Дизайн-проектування та моделювання форм костюма.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестри: 5 – 8.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 360; кількість кредитів ЄКТС – 12.

Результати навчання:

знати: базові уявлення про антропометричну та морфологічну характеристику тіла людини; форму одягу та методи формоутворення; взаємозв’язок між формою костюма та фігурою людини; сучасні уявлення про вихідні дані щодо проектування одягу, існуючі методи конструювання одягу; засоби побудови креслень конструкції різноманітних видів швейних виробів;

вміти: використовувати теоретичні знання, практичні навички для проектування одягу та його елементів; розраховувати та будувати креслення швейних виробів різних покроїв плечового та поясного одягу;

володіти: термінологією машинних, ручних робіт та ВТО; вимогами ДСТУ для підпорядкування своєї проектної діяльності їх критеріям та принципам; навичками роботи з різними текстильними матеріалами для проектування актуальних модних моделей одягу;

здатен продемонструвати: наочну розробку задуманої моделі вбрання; здійснення технічного опису та виконання комплекту остаточних лекал.

Програмні результати навчання: ПРН 9, ПРН 17, ПРН 21, ПРН 24.

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).

Зміст дисципліни: Вихідні дані щодо проектування одягу. Антропоморфологічна характеристика тіла людини. Форма, силует, покрій одягу. Різновиди конструкцій за способом отримання об’ємної форми. Методи формоутворення. Побудова конструкції жіночих спідниць та брюк. Основи технології виготовлення одягу. Вивчення процесів експериментального, підготовчого та розкрійного виробництв швейної фабрики. Підготовка виробництва до запуску нових моделей. Задачі експериментального виробництва. Класифікація напівавтоматичного швейного обладнання. Вивчення методів обробки різних видів одягу. Обробка підкладки та з’єднання її з виробом. Остаточна обробка і ВТО виробу. Моделювання основних покроїв одягу. Основні правила муляжного методу отримання форми. Формоутворення з використанням формувальних властивостей матеріалів. Формоутворення з використанням пластичних якостей волокон. Комбінований метод формоутворення. Розробка тектонічних конструкцій кроєного одягу. Вивчення методів обробки швейних виробів верхнього асортименту.  Кінетичні методи в проектуванні форми костюма«3-D» моделювання Об’єднання площини та об’ємної форми. Комбінаторні методи в проектуванні костюма. Моделювання форми костюма за принципом деконструкції. Моделювання форми костюма за принципом трансформації. Моделювання форми костюма з жорстких тканин.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: письмовий (звіти з практичних робіт, контрольна робота), практичний (індивідуальні творчі роботи студентів), усний (опитування).

Форми підсумкового контролю: залік (7 семестр), екзамен (5, 6, 8 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.