КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Дизайн-технології виробів з текстилю

Тип модуля: вільного вибору студента

Семестри: 5 - 8

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 360; кількість кредитів ЄКТС – 12,0

Результати навчання:

знати: специфіку творчого мислення та творчої праці в дизайнерській діяльності; основи технології швейних виробів; машинні та ручні стібки, строчки та шви; методи обробки, поєднання та декорування деталей одягу; технологічні характеристики швейних машин; основи процесів виготовлення різних видів одягу з текстильних матеріалів; особливості обробки одягу з трикотажу, хутра та шкіри; заготовку оздоблювальних вузлів та деталей;

вміти: підпорядковувати свою проектну діяльність вимогам ДСТУ;

володіти навичками: вільно володіти термінологією машинних, ручних робіт та ВТО; мати уяву про взаємозв’язок технологічних процесів швейного виробництва та дизайну виробів з текстилю;

здатен продемонструвати: працювати з текстильними матеріалами з метою створення одягу та виробів з текстилю, які б відповідали вимогам сьогодення.

Програмні результати навчання: ПРН 9, ПРН 32

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).

Зміст навчального модуля: Загальні відомості про одяг та структура його виробництва. Загальні відомості про одяг. Вивчення процесів експериментального та підготовчо-розкрійного виробництва. Вивчення швейних машин човникового та ланцюгового стібк.а Вивчення технологічного процесу дублювання швейних виробів та обладнання для волого-теплової обробки (ВТО). Основи технології виготовлення поясного жіночого одягу. Обробка корсетних виробів. Художня обробка швейних виробів хімічними методами. Технологія шовкографії. Технологія термотрансферного переносу зображення. Технологія термоплівок та термофлоків. Технологія сублімаційного печатання. Методи обробки корсетних виробів. Основи технології виготовлення поясного чоловічого одягу. Методи обробки штанів. Технології виготовлення плечового одягу легкого асортименту. Методи обробки чоловічих сорочок та жіночих блуз. Монтаж виробу. Обробка низу. Остаточна обробка виробу. Особливості технології виробів з нетрадиційних матеріалів. Особливості обробки трикотажних виробів Асортимент виробів з трикотажу та особливості методів їх обробки. Особливості виготовлення виробів з безшовного трикотажу. Особливості обробки швейних виробів з синтетичних тканин. Обробка утеплюючих прокладок. Особливості обробки виробів на сінтепоні. Особливості обробки швейних виробів з натурального хутра та шкіри. Властивості матеріалів, що впливають на технологію обробки. Способи виготовлення хутряних пластин. Асортимент виробів із шкіри та особливості їх методів обробки.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .

Форми підсумкового контролю: екзамен (8 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.