КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Режисура зйомки та монтажу.

Тип модуля: вільного вибору студента .

Семестри: 5 - 8

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 360; кількість кредитів ЄКТС – 12,0

Результати навчання:

знати: етапи роботи над виробництвом екранного продукту; сучасні техніки і технології виробництва екранного продукту; особливості,  технологію творення і специфіку творення відеореклами, жанри телереклами; сутність процесів розробки, розповсюдження та реалізації екранної продукції;

вміти: чітко реалізовувати задум у пластичних образах під час зйомок і монтажу; розробити документацію для фото-відеопроекту; застосовувати правила «плавного» монтажу під час творення екранного продукту; організовувати роботу по підготовці, зйомці фотовідеофільму; використовувати комп’ютер, як інстумент монтажу;

володіти навичками: складання і обґрунтування календарно-постановочного плану і кошторису фото-відеопроекту; розробляти документацію для сценаріїв фото-відеопроектів; графічного втілення кадру і мізансцени, чіткої реалізації задуму у звукових образах під час зйомок, монтажу і озвучуванні; методикою звукозорового контрапункту;

здатен продемонструвати: створювання кадру; розуміння особливостей творення екранного видовища; створення екранної образності за допомогою монтажу, володіння сучасними техніками і технологіями виробництва екранного продукту створювання аудіовізуального продукту.

Програмні результати навчання: ПРН 15, ПРН 22

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).

Зміст навчального модуля: Режисура як мистецтво і професія. Ідейне тлумачення твору. Художня досконалість форми твору. Використання індивідуальних прийомів за стильовими і жанровими ознаками, за національною своєрідністю. Визначення на основі задуму єдиного образного вирішення. Вирішення твору в часі (ритм, темп, тривалість). Вирішення твору у просторі (планування, мізансцена), календар спосіб зйомки (кадр, план, ракурс), фото. Монтажний стрій фільму, як закінчена форму подачі його глядачеві. Сценарій як основа екранного твору. Режисура як мистецтво створення видовища. Види кінематографу: ігрове і неігрове кіно, анімація. Види режисури у фотографії, режисурі сценічній і колажі. Просвітницьке (документальне): нарис, портрет, есе, навчальний фільм, реклама, фільм-плакат. Режисерський сценарій в кіно, режисерська розробка на телебаченні, розробка в постановочному фото–проекті. Форма запису режисерської розробки на ТБ і технологічна записка. Основні прийоми побудови режисерського сценарію. Основні напрямки розвитку теорії монтажу на сучасному етапі. Трансформація технічного поняття «монтаж» в естетично-культурологічний символ.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .

Форми підсумкового контролю: екзамен (8 семестр)

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.