КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Дизайн меблів.

Тип модуля: вільного вибору студента

Семестри: 5 - 8

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 360; кількість кредитів ЄКТС – 12,0

Результати навчання:

знати: класифікацію та типологію меблів; основні принципи проектування меблів, технології та матеріали для виробництва меблів; ергономічні принципи проектування меблів;

вміти: розробляти склад технічного завдання до проекту меблів; розробляти ескізний дизайн-проект меблевого виробу на базі технічного завдання;

володіти: методами та прийомами проектування меблів; навичками технічного виконання окремих креслень робочого проекту;

здатен продемонструвати: основні підходи до проектування меблів; застосування комплексного підходу при вирішенні концептуальних задач проектування меблів в довільному дизайн-середовищі.

Програмні результати навчання: ПРН 12, ПРН 22

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).

Зміст навчального модуля: Класифікація меблів: за призначенням, за видом вихідного матеріалу, за експлуатаційними та функціональними ознаками. Види меблевих виробів. Класифікація меблів: за комплектністю, за технологією виробництва, конструктивними ознаками. Вимоги, що висуваються до меблів. Меблі для роботи. Меблі для збереження одежі та білизни, посуду та продуктів, книг та інших предметів. Меблі для відпочинку та сну. Формування споживчих властивостей меблів. Функціональні основи проектування меблів. Функціональний аналіз меблевих виробів. Антропометричні властивості людини. Ергономічні основи проектування меблів. Конструктивні основи проектування меблів. Техніко-економічні аспекти проектування меблів Оцінка якості меблів Основні стандарти, за якими розробляють та виробляють меблі Естетичні аспекти проектування меблів. Властивості композиції меблів. Структурне формування меблів. Композиційний аналіз меблевих виробів. Колір, як засіб композиції. Розташування меблів в інтер’єрі. Меблі для житлових та громадських середовищ. Основні принципи проектування індивідуальних меблів для житла. Основні принципи проектування меблів для громадських середовищ. Основні принципи облаштування меблями виставкових стендів Використання меблів в комплексі з виставковим обладнанням Меблі в інтер’єрі офісу. Поняття про бізнес процеси. Рецепція. Побудова зони обслуговування клієнтів. Стіл для зони швидкого спілкування. Оперативні меблі. Стіл багатофункціонального призначення. Системи шаф і тумб різних типів збереження документації. Набори меблів для кабінету керівника. Організація робочого місця керівника. Система шаф та тумб для кабінету керівника. Зона для переговорів. Столи для переговорів.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .

Форми підсумкового контролю: екзамен (8 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.