Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Дизайн малих архітектурних форм.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестри: 5 - 8
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 360; кількість кредитів ЄКТС – 12,0.
Результати навчання:
знати: типологію МАФ, нормативні вимоги до МАФ, інженерно-технічні особливості МАФ, типологію об’єктів ландшафтного дизайну, засоби створення об’єктів ландшафтного дизайну;
вміти: аналізувати архітектурну ситуацію, нормативні вимоги до об’єктів ландшафтного дизайну вимоги замовника до об’єкту ландшафтного дизайну, аналізувати досвід проектування, складати та аналізувати завдання на проектування, розробляти проектні рішення об’єкту ландшафтного дизайну та його елементів;
володіти: методами творчого пошуку, методами проектування МАФ, засобами та прийомами проектування МАФ, методами комплексного проектування ландшафту, засобами організації ландшафту, техніками графічної презентації проектів;
здатен продемонструвати: основні етапи створення проекту МАФ, сучасні підходи щодо проектування об’єктів ландшафтного дизайну.
Програмні результати навчання: ПРН 9, ПРН 17.
Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).
Зміст навчального модуля: Основи проектування малих архітектурних форм (МАФ). Типологія МАФ. Функціональні вимоги до МАФ. Конструктивні та експлуатаційні вимоги до МАФ. Проектування декоративних МАФ. Проектування огорож, вхідних груп, елементів навігації та візуальної комунікації. Проектування меблів для відкритих просторів (меблів просто неба). МАФ як складові інженерного благоустрою та озеленення територій. Інженерний благоустрій територій: інженерні споруди, гідротехнічні споруди, інженерні мережі в ландшафті. МАФ як інженерні споруди в ландшафті: підпорні стіни, сходи, амфітеатри. МАФ як гідротехнічні споруди: фонтани, каскади, декоративні водойми. МАФ у складі інженерних мереж в ландшафті: освітлювальні прилади, прилади водопостачання, прилади сміттєвидаленя. МАФ в озелененні територій: контейнери, пристовбурні споруди, шпалери, перголи. Об’ємно-просторові МАФ (малі споруди). Типологія об’ємно-просторових МАФ. Функціонально-просторова організація малих споруд. Конструкції малих споруд. Фундаменти, опори та стіни, перекриття та покриття. Проектування арок, навісів, альтанок. Проектування кіосків, яток, павільйонів. Малі споруди в ландшафті. МАФ як складова комплексного благоустрою територій. Розробка МАФ в складі концепції комплексного благоустрою території. Складання номенклатури та специфікації МАФ у складі проекту. Художньо-стильова єдність МАФ у комплексному благоустрої територій. Проектування МАФ як елементів комплексного благоустрою території.
Види навчальних занять: практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .
Форми підсумкового контролю: екзамен (8 семестр).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.